Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rešerše. Co znamená pojem Rešerše z kategorie Literatura?

Co to je Rešerše? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rešerše

Rešerše je dokument, který obsahuje výpis nebo soupis hledaných informací ke konkrétnímu tématu.
Hlavní funkcí rešerše je umožnění přijatelnější orientace a snadné dohledávání zdrojů, kde lze k danému tématu najít požadované informace. Jedná se tedy o praktický útvar, který je tak hojně využívaný v mnoha lidských oblastech.


Co je to Rešerše? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rešerše. Co znamená pojem Rešerše z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rešerše doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rešerše se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, wiki, Literatura, slovo, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, slovník, co to je, heslo, význam, definice pojmu, popis, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Rešerše?


Pojem Rešerše je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rešerše? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rešerše (z fr. recherche, hledání) může být:

1. vyhledávání informací o určité problematice na základě konkrétního požadavku
2. soupis vyhledaných informací jako výsledek.

Pro více informací o heslu Rešerše zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Rešerše ve Wikislovníku

Hledat heslo Rešerše ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rešerše ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Rešerše ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Rešerše ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rešerše na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rešerše například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rešerše? resp. jaká je definice termínu Rešerše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rešerše, odpověď na dotaz co je to Rešerše?. Víte např. kdo to je Kecal? Znáte a víte kdo je Referent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rešerše v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.