Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Schwingen. Co znamená pojem Schwingen z kategorie Sport?

Co je Schwingen? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Schwingen?

Schwingen patří k tradičním švýcarským sportům. Jde o úpolový sport, tedy kontaktní bojový sport. Měl své předchůdce, především Apenzeller Hosenlupf, který je znám již z 10. století. K dalším předchůdcům patří Entlebucher Rutzen. Soupeří zde pouze amatérští zápasníci a nejsou rozděleni podle hmotnosti. Bojuje se venku. Používají se pouze povolené techniky, s jejich pomocí musí zápasník přinutit soupeře, aby se zády nebo hýžděmi dotkl země. Zápas trvá 10 minut. Zápasníci si před zápasem musí podat ruce, stejně jako po ukončení utkání. Navíc vítěz musí poraženému oprášit záda. Je to vyjádření úcty. Oděvem jsou zvláštní kalhoty, které jsou upravené právě pro tento sport, aby hodně vydržely.
Jedním z nejproslulejších zápasů byla soutěž v roce 2010, kdy šampion dostal k hlavní ceně býka Arnolda, pojmenovaného po organizátorovi. Mistrovství ve schwingenu se každoročně pořádá v kantonu Thurgau v hlavním městě Frauenfeld, a také v ostatních hlavních městech.


Co je to Schwingen? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Schwingen. Co znamená pojem Schwingen z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Schwingen? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Schwingen se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, popis, sport, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, co to je, definice, terminologie, Schwingen, slovo, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, sport


Pojem Schwingen je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Schwingen píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Schwingen je tradiční švýcarský úpolový sport. Jeho předchůdcem je Appenzeller Hosenlupf (provozovaný již od 10. století) a Entlebucher Rutzen.
Souboje se konají pod otevřeným nebem. Neexistují hmotnostní kategorie a soutěží se účastní výhradně amatérští zápasníci. Cílem je pomocí povolených technik během 10 minut přimět protivníka ke kontaktu hýžděmi nebo zády se zemí. Před každým zápasem si oba zápasníci podají ruce. Toto se opakuje i na konci utkání. Vítěz pak musí na důkaz úcty oprášit poraženému záda. Zápasníci mají speciální kalhoty, které jsou upraveny pro tento boj. Vydrží velmi mnoho. Každý rok se v hlavním městě (Frauenfeld) kantonu Thurgau a ostatních hlavních městech pořádá mistrovství Švýcarska v tomto sportu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Schwingen na Google.cz

Vyhledat výraz Schwingen ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Schwingen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Schwingen na Youtube

Vyhledat slovo Schwingen ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Schwingen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Schwingen například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Schwingen? resp. co přesně označuje termín Schwingen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schwingen, odpověď na dotaz co je to Schwingen?. Víte např. kdo to je Ivana Maříková? Znáte a víte kdo je Adrian Jastraban? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.