Co je to?
Definice výrazu, termínu Schwingen. Co znamená odborný pojem Schwingen z kategorie Sport?

Co je Schwingen?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Schwingen?

Schwingen patří k tradičním švýcarským sportům. Jde o úpolový sport, tedy kontaktní bojový sport. Měl své předchůdce, především Apenzeller Hosenlupf, který je znám již z 10. století. K dalším předchůdcům patří Entlebucher Rutzen. Soupeří zde pouze amatérští zápasníci a nejsou rozděleni podle hmotnosti. Bojuje se venku. Používají se pouze povolené techniky, s jejich pomocí musí zápasník přinutit soupeře, aby se zády nebo hýžděmi dotkl země. Zápas trvá 10 minut. Zápasníci si před zápasem musí podat ruce, stejně jako po ukončení utkání. Navíc vítěz musí poraženému oprášit záda. Je to vyjádření úcty. Oděvem jsou zvláštní kalhoty, které jsou upravené právě pro tento sport, aby hodně vydržely.
Jedním z nejproslulejších zápasů byla soutěž v roce 2010, kdy šampion dostal k hlavní ceně býka Arnolda, pojmenovaného po organizátorovi. Mistrovství ve schwingenu se každoročně pořádá v kantonu Thurgau v hlavním městě Frauenfeld, a také v ostatních hlavních městech.


Co je to Schwingen? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Schwingen. Co znamená odborný pojem Schwingen z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Schwingen je v kategorii sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, názvosloví, heslo, termín, informace, sport, sport, definice, význam slova, Schwingen, lexikon, přesný výraz, pojem, wiki


Pojem Schwingen je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Schwingen? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Schwingen je tradiční švýcarský úpolový sport. Jeho předchůdcem je Appenzeller Hosenlupf (provozovaný již od 10. století) a Entlebucher Rutzen.
Souboje se konají pod otevřeným nebem. Neexistují hmotnostní kategorie a soutěží se účastní výhradně amatérští zápasníci. Cílem je pomocí povolených technik během 10 minut přimět protivníka ke kontaktu hýžděmi nebo zády se zemí. Před každým zápasem si oba zápasníci podají ruce. Toto se opakuje i na konci utkání. Vítěz pak musí na důkaz úcty oprášit poraženému záda. Zápasníci mají speciální kalhoty, které jsou upraveny pro tento boj. Vydrží velmi mnoho. Každý rok se v hlavním městě (Frauenfeld) kantonu Thurgau a ostatních hlavních městech pořádá mistrovství Švýcarska v tomto sportu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Schwingen ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Schwingen ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Schwingen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Schwingen na Google obrázcích

Vyhledat slovo Schwingen na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schwingen ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Schwingen například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Schwingen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Schwingen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schwingen, odpověď na dotaz co je to Schwingen?. Víte např. kdo to je Zemanovec? Znáte a víte kdo je Jöel Veltman? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Schwingen i v jiné kategorii než v sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Tenisák, schwingen, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.