Co je to?
Výraz, termín, definice slova Schwingen. Co znamená odborný pojem Schwingen z kategorie Sport?

Co je to Schwingen? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Schwingen

Schwingen patří k tradičním švýcarským sportům. Jde o úpolový sport, tedy kontaktní bojový sport. Měl své předchůdce, především Apenzeller Hosenlupf, který je znám již z 10. století. K dalším předchůdcům patří Entlebucher Rutzen. Soupeří zde pouze amatérští zápasníci a nejsou rozděleni podle hmotnosti. Bojuje se venku. Používají se pouze povolené techniky, s jejich pomocí musí zápasník přinutit soupeře, aby se zády nebo hýžděmi dotkl země. Zápas trvá 10 minut. Zápasníci si před zápasem musí podat ruce, stejně jako po ukončení utkání. Navíc vítěz musí poraženému oprášit záda. Je to vyjádření úcty. Oděvem jsou zvláštní kalhoty, které jsou upravené právě pro tento sport, aby hodně vydržely.
Jedním z nejproslulejších zápasů byla soutěž v roce 2010, kdy šampion dostal k hlavní ceně býka Arnolda, pojmenovaného po organizátorovi. Mistrovství ve schwingenu se každoročně pořádá v kantonu Thurgau v hlavním městě Frauenfeld, a také v ostatních hlavních městech.


Co je to Schwingen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Schwingen. Co znamená odborný pojem Schwingen z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Schwingen patří do sekce sport

Klíčová slova: sport, terminus technicus, význam pojmu, wiki, přesný výraz, Schwingen, definice pojmu, přesný význam, pojem, heslo, odborný výraz, termín, význam slova, informace, co znamená, definice, terminologie, vysvětlení


Pojem Schwingen je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Schwingen? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Schwingen je tradiční švýcarský úpolový sport. Jeho předchůdcem je Appenzeller Hosenlupf (provozovaný již od 10. století) a Entlebucher Rutzen.
Souboje se konají pod otevřeným nebem. Neexistují hmotnostní kategorie a soutěží se účastní výhradně amatérští zápasníci. Cílem je pomocí povolených technik během 10 minut přimět protivníka ke kontaktu hýžděmi nebo zády se zemí. Před každým zápasem si oba zápasníci podají ruce. Toto se opakuje i na konci utkání. Vítěz pak musí na důkaz úcty oprášit poraženému záda. Zápasníci mají speciální kalhoty, které jsou upraveny pro tento boj. Vydrží velmi mnoho. Každý rok se v hlavním městě (Frauenfeld) kantonu Thurgau a ostatních hlavních městech pořádá mistrovství Švýcarska v tomto sportu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Schwingen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Schwingen na Youtube

Hledat pojem Schwingen ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Schwingen ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Schwingen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Schwingen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Schwingen například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Schwingen? resp. co se skrývá pod slovem Schwingen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schwingen, odpověď na dotaz co je to Schwingen?. Víte např. kdo to je Jakub Michálek? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Schwingen v jiné sekci než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.