Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Věta jednoduchá. Co znamená pojem Věta jednoduchá z kategorie Český jazyk?

Co to je Věta jednoduchá? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Věta jednoduchá

Věta jednoduchá je označení pro větný celek, vyjadřující jen jednu myšlenku. Tento typ věty má pouze jeden přísudek. Věty jednoduché se rozdělují podle členitosti na věty dvojčlenné, které obsahují dvě části – podmětovou a přísudkovou – a věty jednočlenné, u kterých je obsah vyjádřen pouze jedním základním větným členem.
Podle výskytu dalších větných členů se pak dělí na věty rozvité nebo holé – ty obsahují pouze podmět a přísudek.


Co je to Věta jednoduchá? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Věta jednoduchá. Co znamená pojem Věta jednoduchá z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Věta jednoduchá? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Věta jednoduchá patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, popis, pojem, význam slova, význam, Český jazyk, lexikon, co to je, vysvětlení, slovník, synonymum, formulace, definice, názvosloví, co je to Věta jednoduchá?, informace, přesný význam


Pojem Věta jednoduchá je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Věta jednoduchá ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Věta jednoduchá ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Věta jednoduchá ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Věta jednoduchá na Youtube

Hledat termín Věta jednoduchá na Google.cz

Vyhledat pojem Věta jednoduchá ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Věta jednoduchá například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Věta jednoduchá? resp. co znamená slovo Věta jednoduchá? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věta jednoduchá, odpověď na dotaz co je to Věta jednoduchá?. Víte např. kdo to je Bruncvík? Znáte a víte kdo je Jan Cibulka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.