Co je to?
Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Co je to Outsourcing? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Outsourcing?

Firma si vyčleňuje různé podpůrné a vedlejší činnosti, které posléze smluvně svěřuje jiné společnosti, jež se specializuje na danou činnost. Jedná se tedy o druh dělby práce nazývaný outsourcing. Většinou se jedná o činnosti jako úklid, výpočetní technika, údržba nebo doprava.
Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, díky němuž se mají zmenšit náklady nebo má vést k soustředění na hlavní činnost firmy a tím ke zlepšení konkurenceschopnosti. Outsourcing se může zaměňovat s pojmy offshoring a outplacement, nicméně pokaždé se jedná o jinou činnost.


Co je to Outsourcing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Outsourcing s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Outsourcing je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: pojem, Outsourcing, přesný výraz, význam, wiki, terminologie, definice pojmu, synonymum, Ekonomie, co to je, slovo, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz, popis, názvosloví


Pojem Outsourcing je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Outsourcing?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Outsourcing (angl. out, vně, a source, zdroj) znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost. Je to tedy druh dělby práce, činnost však není zajišťována vlastními zaměstnanci firmy, nýbrž na základě smlouvy. Typicky se jedná o činnosti jako je úklid, údržba, doprava nebo správa počítačů (IT). Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a (nebo) k soustředění na hlavní činnosti firmy, a to v zájmu její konkurenceschopnosti.

Další zdroje informací o slovu Outsourcing

Hledat výraz Outsourcing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outsourcing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Outsourcing ve Wikizdrojích

Hledat heslo Outsourcing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Outsourcing ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Outsourcing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Outsourcing například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Outsourcing? resp. jaká je definice slova Outsourcing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outsourcing, odpověď na dotaz co je to Outsourcing?. Víte např. kdo to je Jaroslav Uhlíř? Znáte a víte kdo je Polednice? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Outsourcing i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?