Co je to?
Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Co je to Outsourcing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Outsourcing?

Firma si vyčleňuje různé podpůrné a vedlejší činnosti, které posléze smluvně svěřuje jiné společnosti, jež se specializuje na danou činnost. Jedná se tedy o druh dělby práce nazývaný outsourcing. Většinou se jedná o činnosti jako úklid, výpočetní technika, údržba nebo doprava.
Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, díky němuž se mají zmenšit náklady nebo má vést k soustředění na hlavní činnost firmy a tím ke zlepšení konkurenceschopnosti. Outsourcing se může zaměňovat s pojmy offshoring a outplacement, nicméně pokaždé se jedná o jinou činnost.


Co je to Outsourcing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Outsourcing je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, definice, co je to Outsourcing?, přesný výraz, formulace, popis, Ekonomie, informace, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, Outsourcing, definice pojmu, slovo, wiki, pojem, slovník


Pojem Outsourcing je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Outsourcing dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outsourcing (angl. out, vně, a source, zdroj) znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost. Je to tedy druh dělby práce, činnost však není zajišťována vlastními zaměstnanci firmy, nýbrž na základě smlouvy. Typicky se jedná o činnosti jako je úklid, údržba, doprava nebo správa počítačů (IT). Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a (nebo) k soustředění na hlavní činnosti firmy, a to v zájmu její konkurenceschopnosti.

Zkuste zjistit více informací o slovu Outsourcing v následujících zdrojích

Hledat heslo Outsourcing ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outsourcing ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Outsourcing ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Outsourcing na Google.cz

Hledat videa s názvem Outsourcing na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Outsourcing ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Outsourcing například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Outsourcing? resp. co znamená výraz Outsourcing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outsourcing, odpověď na dotaz co je to Outsourcing?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?