Co je to?
Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Co je to Outsourcing? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Outsourcing

Firma si vyčleňuje různé podpůrné a vedlejší činnosti, které posléze smluvně svěřuje jiné společnosti, jež se specializuje na danou činnost. Jedná se tedy o druh dělby práce nazývaný outsourcing. Většinou se jedná o činnosti jako úklid, výpočetní technika, údržba nebo doprava.
Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, díky němuž se mají zmenšit náklady nebo má vést k soustředění na hlavní činnost firmy a tím ke zlepšení konkurenceschopnosti. Outsourcing se může zaměňovat s pojmy offshoring a outplacement, nicméně pokaždé se jedná o jinou činnost.


Co je to Outsourcing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Outsourcing se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Outsourcing se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: termín, význam slova, definice, slovník, terminus technicus, heslo, popis, Outsourcing, synonymum, wiki, slovo, formulace, význam, terminologie, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Outsourcing je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Outsourcing píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outsourcing (angl. out, vně, a source, zdroj) znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost. Je to tedy druh dělby práce, činnost však není zajišťována vlastními zaměstnanci firmy, nýbrž na základě smlouvy. Typicky se jedná o činnosti jako je úklid, údržba, doprava nebo správa počítačů (IT). Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a (nebo) k soustředění na hlavní činnosti firmy, a to v zájmu její konkurenceschopnosti.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Outsourcing ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Outsourcing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Outsourcing ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Outsourcing ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Outsourcing ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Outsourcing na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Outsourcing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Outsourcing? resp. jaký je význam pojmu Outsourcing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outsourcing, odpověď na dotaz co je to Outsourcing?. Víte např. kdo to je Michael Kors? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?