Co je to?
Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Co je to Outsourcing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Outsourcing?

Firma si vyčleňuje různé podpůrné a vedlejší činnosti, které posléze smluvně svěřuje jiné společnosti, jež se specializuje na danou činnost. Jedná se tedy o druh dělby práce nazývaný outsourcing. Většinou se jedná o činnosti jako úklid, výpočetní technika, údržba nebo doprava.
Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, díky němuž se mají zmenšit náklady nebo má vést k soustředění na hlavní činnost firmy a tím ke zlepšení konkurenceschopnosti. Outsourcing se může zaměňovat s pojmy offshoring a outplacement, nicméně pokaždé se jedná o jinou činnost.


Co je to Outsourcing? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Outsourcing můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Outsourcing je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, vysvětlení, odborný výraz, co to je, heslo, wiki, přesný výraz, definice pojmu, pojem, slovník, terminologie, informace, názvosloví, terminus technicus, Ekonomie, co znamená, Outsourcing, význam slova


Pojem Outsourcing je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Outsourcing?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outsourcing (angl. out, vně, a source, zdroj) znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost. Je to tedy druh dělby práce, činnost však není zajišťována vlastními zaměstnanci firmy, nýbrž na základě smlouvy. Typicky se jedná o činnosti jako je úklid, údržba, doprava nebo správa počítačů (IT). Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a (nebo) k soustředění na hlavní činnosti firmy, a to v zájmu její konkurenceschopnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Outsourcing ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Outsourcing ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outsourcing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Outsourcing ve Wikimedia Commons

Najít výraz Outsourcing na Google.cz

Najít heslo Outsourcing ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Outsourcing například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Outsourcing? resp. co se přesně ukrývá za slovem Outsourcing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outsourcing, odpověď na dotaz co je to Outsourcing?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Polednice? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?