Co je to?
Výraz, termín, definice slova Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Co je to Outsourcing? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Outsourcing?

Firma si vyčleňuje různé podpůrné a vedlejší činnosti, které posléze smluvně svěřuje jiné společnosti, jež se specializuje na danou činnost. Jedná se tedy o druh dělby práce nazývaný outsourcing. Většinou se jedná o činnosti jako úklid, výpočetní technika, údržba nebo doprava.
Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, díky němuž se mají zmenšit náklady nebo má vést k soustředění na hlavní činnost firmy a tím ke zlepšení konkurenceschopnosti. Outsourcing se může zaměňovat s pojmy offshoring a outplacement, nicméně pokaždé se jedná o jinou činnost.


Co je to Outsourcing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Outsourcing. Co znamená odborný pojem Outsourcing z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Outsourcing s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Outsourcing se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: heslo, wiki, pojem, co to je, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, Outsourcing, lexikon, definice, vysvětlení, termín, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, ekonomie


Pojem Outsourcing je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Outsourcing? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Outsourcing (angl. out, vně, a source, zdroj) znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost. Je to tedy druh dělby práce, činnost však není zajišťována vlastními zaměstnanci firmy, nýbrž na základě smlouvy. Typicky se jedná o činnosti jako je úklid, údržba, doprava nebo správa počítačů (IT). Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a (nebo) k soustředění na hlavní činnosti firmy, a to v zájmu její konkurenceschopnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Outsourcing

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outsourcing ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Outsourcing ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Outsourcing na Youtube

Vyhledat výraz Outsourcing na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Outsourcing ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Outsourcing ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Outsourcing například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Outsourcing? resp. co se přesně ukrývá za slovem Outsourcing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outsourcing, odpověď na dotaz co je to Outsourcing?. Víte např. kdo to je Bronislav Poloczek? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?