Co je to?
Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co je Oligarcha?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Oligarcha?

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.


Co je to Oligarcha? Význam slova, termín, Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Oligarcha? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Oligarcha je v sekci ekonomie

Klíčová slova: heslo, co to je, definice, co znamená, synonymum, ekonomie, přesný výraz, termín, význam pojmu, význam, pojem, slovo, lexikon, odborný výraz, wiki, co je to Oligarcha?, popis, názvosloví


Pojem Oligarcha je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oligarcha? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Další informace o pojmu Oligarcha hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Oligarcha ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Oligarcha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oligarcha ve Wikimedia Commons

Hledat termín Oligarcha ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oligarcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Oligarcha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarcha například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka již bezesporu víte jaká je definice slova Oligarcha? resp. jaký je význam pojmu Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Bára Seidlová? Znáte a víte kdo je Asketa? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, pokladna, oligarcha, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.