Co je to?
Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co to je Oligarcha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Oligarcha?

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.


Co je to Oligarcha? Význam slova, termín, Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Oligarcha s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Oligarcha patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, Oligarcha, synonymum, informace, vysvětlení, co to je, slovo, co je to Oligarcha?, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, wiki, slovník, Ekonomie, heslo


Pojem Oligarcha je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oligarcha? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Pro další informace o termínu Oligarcha zkuste tyto odkazy

Najít slovo Oligarcha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Oligarcha ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Oligarcha ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Oligarcha ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Oligarcha ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Oligarcha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarcha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Oligarcha? resp. co znamená slovo Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Kastelán? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.