Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co je to Oligarcha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Oligarcha?

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.


Co je to Oligarcha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Oligarcha můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Oligarcha je v sekci ekonomie

Klíčová slova: popis, pojem, heslo, definice, odborný výraz, ekonomie, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, slovo, formulace, význam


Pojem Oligarcha je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Oligarcha?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Zkuste zjistit více informací o slovu Oligarcha v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oligarcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Oligarcha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Oligarcha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Oligarcha na Google.cz

Vyhledat termín Oligarcha ve Wikislovníku

Najít termín Oligarcha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarcha například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Oligarcha? resp. jaká je definice termínu Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Kastelán? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.