Co je to?
Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co to je Oligarcha? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oligarcha

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.


Co je to Oligarcha? Význam slova, termín, Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Oligarcha s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oligarcha se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: termín, co je to Oligarcha?, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, Ekonomie, formulace, synonymum, význam, terminus technicus, pojem, definice pojmu, terminologie, lexikon, přesný výraz, přesný význam, slovo, popis


Pojem Oligarcha je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oligarcha? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oligarcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Oligarcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Oligarcha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Oligarcha ve Wikizdrojích

Hledat slovo Oligarcha ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Oligarcha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarcha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Oligarcha? resp. jaká je definice slova Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Kulak? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.