Co je to?
Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co to je Oligarcha? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oligarcha

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.


Co je to Oligarcha? Význam slova, termín, Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Oligarcha sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oligarcha patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: co to je, názvosloví, odborný výraz, wiki, terminologie, Ekonomie, slovo, Oligarcha, vysvětlení, heslo, terminus technicus, synonymum, termín, význam slova, co je to Oligarcha?, definice, lexikon, slovník


Pojem Oligarcha je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Oligarcha?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Oligarcha na Google.cz

Najít slovo Oligarcha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Oligarcha ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Oligarcha ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oligarcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Oligarcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarcha například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Oligarcha? resp. jaký je přesný význam slova Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Solitér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.