Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co je to Oligarcha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Oligarcha?

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.


Co je to Oligarcha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Oligarcha s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Oligarcha patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, význam, názvosloví, odborný výraz, heslo, informace, vysvětlení, význam pojmu, slovo, ekonomie, definice pojmu, co to je, co znamená, význam slova, přesný význam, definice, terminologie


Pojem Oligarcha je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Oligarcha píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Další zdroje informací

Najít slovo Oligarcha ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oligarcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Oligarcha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Oligarcha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Oligarcha na Google.cz

Najít pojem Oligarcha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarcha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Oligarcha? resp. co se přesně ukrývá za slovem Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Ursula Andress? Znáte a víte kdo je Kastelán? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Oligarcha hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.