Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sublimace. Co znamená odborný pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Co je to Sublimace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sublimace?

Sublimace je jedním z druhů přeměny skupenství, kdy tuhá látka přechází přímo na plyn, bez kapalné fáze. Při normálních podmínkách (tedy běžném tlaku) probíhá sublimace například u jódu, naftalenu nebo ledu. Je-li tlak nižší, mohou sublimovat i další látky. Informaci o tom, zda je látka schopna sublimace, lze získat z fázového diagramu.
Využití sublimace je široké, nejčastěji se sublimace využívá při čištění chemických látek. Výsledek celého procesu se pak označuje jako sublimát.


Co je to Sublimace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sublimace. Co znamená odborný pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sublimace můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Sublimace je v sekci fyzika

Klíčová slova: Sublimace, wiki, heslo, co to je, odborný výraz, přesný význam, slovník, pojem, lexikon, názvosloví, definice, význam slova, definice pojmu, terminologie, formulace, fyzika, synonymum, popis


Pojem Sublimace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sublimace dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky (tedy bez průchodu kapalnou fází).
Opačný proces se nazývá desublimace. Při desublimaci se tedy plyn mění přímo na pevnou látku bez předchozí kondenzace.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Sublimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Sublimace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Sublimace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Sublimace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Sublimace ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Sublimace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sublimace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sublimace? resp. jaký je přesný význam slova Sublimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sublimace, odpověď na dotaz co je to Sublimace?. Víte např. kdo to je Vojtěch Dyk? Znáte a víte kdo je Padělatel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.