Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sublimace. Co znamená pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Co to je Sublimace? Význam slova

Co znamená termín Sublimace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sublimace je jedním z druhů přeměny skupenství, kdy tuhá látka přechází přímo na plyn, bez kapalné fáze. Při normálních podmínkách (tedy běžném tlaku) probíhá sublimace například u jódu, naftalenu nebo ledu. Je-li tlak nižší, mohou sublimovat i další látky. Informaci o tom, zda je látka schopna sublimace, lze získat z fázového diagramu.
Využití sublimace je široké, nejčastěji se sublimace využívá při čištění chemických látek. Výsledek celého procesu se pak označuje jako sublimát.


Co je to Sublimace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sublimace. Co znamená pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sublimace sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sublimace patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: co je to Sublimace?, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, terminologie, význam slova, definice, synonymum, Sublimace, Fyzika, wiki, Fyzika, heslo


Pojem Sublimace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sublimace můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky (tedy bez průchodu kapalnou fází).
Opačný proces se nazývá desublimace. Při desublimaci se tedy plyn mění přímo na pevnou látku bez předchozí kondenzace.

Další informační zdroje o slovu Sublimace

Najít heslo Sublimace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sublimace na Youtube

Zkusit najít pojem Sublimace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Sublimace na Google.cz

Vyhledat termín Sublimace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Sublimace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sublimace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Sublimace? resp. jaká je definice slova Sublimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sublimace, odpověď na dotaz co je to Sublimace?. Víte např. kdo to je Archanděl? Znáte a víte kdo je Únosce? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.