Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sublimace. Co znamená pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Co to je Sublimace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sublimace

Sublimace je jedním z druhů přeměny skupenství, kdy tuhá látka přechází přímo na plyn, bez kapalné fáze. Při normálních podmínkách (tedy běžném tlaku) probíhá sublimace například u jódu, naftalenu nebo ledu. Je-li tlak nižší, mohou sublimovat i další látky. Informaci o tom, zda je látka schopna sublimace, lze získat z fázového diagramu.
Využití sublimace je široké, nejčastěji se sublimace využívá při čištění chemických látek. Výsledek celého procesu se pak označuje jako sublimát.


Co je to Sublimace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sublimace. Co znamená pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sublimace? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sublimace je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Sublimace, slovo, formulace, termín, co je to Sublimace?, co znamená, odborný výraz, význam slova, lexikon, popis, definice pojmu, význam, terminologie, heslo, názvosloví, pojem, přesný význam, Fyzika


Pojem Sublimace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sublimace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky (tedy bez průchodu kapalnou fází).
Opačný proces se nazývá desublimace. Při desublimaci se tedy plyn mění přímo na pevnou látku bez předchozí kondenzace.

Jiné zdroje informací o pojmu Sublimace

Hledat videa s názvem Sublimace na Youtube

Zkusit najít heslo Sublimace ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Sublimace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sublimace ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Sublimace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sublimace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sublimace například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sublimace? resp. co to je Sublimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sublimace, odpověď na dotaz co je to Sublimace?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Kartograf? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sublimace hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.