Co je to?
Definice výrazu, termínu Sublimace. Co znamená odborný pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Co je Sublimace?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sublimace

Sublimace je jedním z druhů přeměny skupenství, kdy tuhá látka přechází přímo na plyn, bez kapalné fáze. Při normálních podmínkách (tedy běžném tlaku) probíhá sublimace například u jódu, naftalenu nebo ledu. Je-li tlak nižší, mohou sublimovat i další látky. Informaci o tom, zda je látka schopna sublimace, lze získat z fázového diagramu.
Využití sublimace je široké, nejčastěji se sublimace využívá při čištění chemických látek. Výsledek celého procesu se pak označuje jako sublimát.


Co je to Sublimace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sublimace. Co znamená odborný pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sublimace? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Sublimace je v kategorii fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, definice, přesný výraz, co je to Sublimace?, co znamená, terminologie, Sublimace, význam slova, odborný výraz, heslo, názvosloví, pojem, slovo, termín, synonymum, význam pojmu, informace, co to je


Pojem Sublimace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sublimace dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky (tedy bez průchodu kapalnou fází).
Opačný proces se nazývá desublimace. Při desublimaci se tedy plyn mění přímo na pevnou látku bez předchozí kondenzace.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Sublimace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Sublimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Sublimace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Sublimace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Sublimace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Sublimace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sublimace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Sublimace? resp. co je to Sublimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sublimace, odpověď na dotaz co je to Sublimace?. Víte např. kdo to je Jana Štěpánková? Znáte a víte kdo je Šarlatán? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, perpetuum mobile, sublimace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.