Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sublimace. Co znamená pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Co to je Sublimace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sublimace?

Sublimace je jedním z druhů přeměny skupenství, kdy tuhá látka přechází přímo na plyn, bez kapalné fáze. Při normálních podmínkách (tedy běžném tlaku) probíhá sublimace například u jódu, naftalenu nebo ledu. Je-li tlak nižší, mohou sublimovat i další látky. Informaci o tom, zda je látka schopna sublimace, lze získat z fázového diagramu.
Využití sublimace je široké, nejčastěji se sublimace využívá při čištění chemických látek. Výsledek celého procesu se pak označuje jako sublimát.


Co je to Sublimace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sublimace. Co znamená pojem Sublimace z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sublimace? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sublimace je v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, Fyzika, odborný výraz, informace, heslo, přesný význam, Sublimace, význam, co to je, co je to Sublimace?, popis, termín, co znamená, vysvětlení, význam slova, názvosloví, význam pojmu, terminologie


Pojem Sublimace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sublimace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky (tedy bez průchodu kapalnou fází).
Opačný proces se nazývá desublimace. Při desublimaci se tedy plyn mění přímo na pevnou látku bez předchozí kondenzace.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Sublimace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sublimace na Youtube

Vyhledat termín Sublimace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Sublimace na Google.cz

Zkusit najít výraz Sublimace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Sublimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sublimace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sublimace? resp. co přesně označuje termín Sublimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sublimace, odpověď na dotaz co je to Sublimace?. Víte např. kdo to je Podčlověk? Znáte a víte kdo je Kartograf? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.