Co je to?
Odborný výraz, definice slova Infarkt. Co znamená slovo Infarkt z kategorie Lékařství?

Co je Infarkt? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Infarkt?

Infarkt je pojmenování pro stav, který lékaři přesněji označují jako infarkt myokardu. Jde o ucpání některé z věnčitých neboli koronárních tepen. Tato uzávěra se označuje odborně jako obstrukce. Pokud krev nedokáže překážku obtéct, dojde kyslík v té části srdce, za jejíž výživu je tepna zodpovědná. Nedostatek kyslíku je pak příčinou odumírání této části srdce. Jde pak o nekrózu myokardu. Krevní sraženina, která tepnu ucpe, se vytvoří na cholesterolovém nánosu uloženém na stěně tepny. Zužuje se tak průtok krve a v plátu vznikají trhliny tak dlouho, až dojde k prolomení. Trhlinu zaplní krev a ta se srazí. Sraženina pak tepnu ucpe.
Postižený pocítí silnou bolest na hrudi, podobnou silné tíze na prsou. Bolest neustupuje, postižený se silně potí. Bolest se může šířit i do dalších částí těla. Dalšími příznaky mohou být nevolnost a silná únava. K infarktu může dojít i v dalších orgánech, jako jsou plíce, ledviny, mozek, slezina, játra nebo tenké střevo. Důležitá je co nejrychlejší lékařská pomoc.


Co je to Infarkt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Infarkt. Co znamená slovo Infarkt z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Infarkt s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Infarkt patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, slovo, formulace, termín, lexikon, význam slova, co to je, přesný význam, pojem, informace, odborný výraz, popis, význam, wiki, heslo, vysvětlení, Infarkt


Pojem Infarkt je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Infarkt ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Infarkt na Youtube

Vyhledat slovo Infarkt na Google.cz

Hledat pojem Infarkt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infarkt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Infarkt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Infarkt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Infarkt? resp. co znamená slovo Infarkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infarkt, odpověď na dotaz co je to Infarkt?. Víte např. kdo to je Nemrava? Znáte a víte kdo je Ladislav Trojan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.