Co je to?
Definice odborného termínu, slova Infarkt. Co znamená pojem Infarkt z kategorie Lékařství?

Co je Infarkt?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Infarkt?

Infarkt je pojmenování pro stav, který lékaři přesněji označují jako infarkt myokardu. Jde o ucpání některé z věnčitých neboli koronárních tepen. Tato uzávěra se označuje odborně jako obstrukce. Pokud krev nedokáže překážku obtéct, dojde kyslík v té části srdce, za jejíž výživu je tepna zodpovědná. Nedostatek kyslíku je pak příčinou odumírání této části srdce. Jde pak o nekrózu myokardu. Krevní sraženina, která tepnu ucpe, se vytvoří na cholesterolovém nánosu uloženém na stěně tepny. Zužuje se tak průtok krve a v plátu vznikají trhliny tak dlouho, až dojde k prolomení. Trhlinu zaplní krev a ta se srazí. Sraženina pak tepnu ucpe.
Postižený pocítí silnou bolest na hrudi, podobnou silné tíze na prsou. Bolest neustupuje, postižený se silně potí. Bolest se může šířit i do dalších částí těla. Dalšími příznaky mohou být nevolnost a silná únava. K infarktu může dojít i v dalších orgánech, jako jsou plíce, ledviny, mozek, slezina, játra nebo tenké střevo. Důležitá je co nejrychlejší lékařská pomoc.


Co je to Infarkt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Infarkt. Co znamená pojem Infarkt z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Infarkt? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Infarkt patří do sekce lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, heslo, odborný výraz, pojem, popis, wiki, lékařství, definice pojmu, lexikon, co to je, termín, význam, formulace, názvosloví, definice, co znamená, přesný výraz


Pojem Infarkt je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Infarkt ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Infarkt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Infarkt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Infarkt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Infarkt ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infarkt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Infarkt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Infarkt? resp. co vlastně znamená slovo Infarkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infarkt, odpověď na dotaz co je to Infarkt?. Víte např. kdo to je Anarchista? Znáte a víte kdo je Vendula Fialová? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk, infarkt, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.