Co je to?
Výraz, termín, definice slova SPU. Co znamená odborný pojem SPU z kategorie Psychologie?

Co je to SPU? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova SPU

SPU je zkratka používaná jako souhrnné označení pro specifické (vývojové) poruchy učení a chování, dříve označované jako LMD (lehké mozkové dysfunkce). Jedná se o vrozené dysfunkce centrálního nervového systému. Patří sem např. dyslexie (porucha čtení), dysgrafie (porucha psaní), dyskalkulie a další, méně časté poruchy. Tyto poruchy se dají spolehlivě rozpoznat teprve během prvních let školní docházky. Jejich diagnostiku nejčastěji provádějí Pedagogicko-psychologické poradny. Žáci s těmito poruchami často vyžadují individuální přístup učitele, nutnost provádět nácviky různých technik, které pomáhají negativní dopady poruch kompenzovat, případně používání různých tzv. kompenzačních pomůcek (dysgrafik může psát na počítači a tím odpadne problém s nečitelným rukopisem). Na žáky se SPU samozřejmě pamatuje i hodnocení státní maturitní zkoušky.


Co je to SPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SPU. Co znamená odborný pojem SPU z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu SPU doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem SPU se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: psychologie, terminus technicus, formulace, odborný výraz, lexikon, pojem, význam, názvosloví, co to je, definice, termín, slovo, popis, význam slova, co znamená, wiki, význam pojmu, informace


Pojem SPU je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SPU? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Specifické poruchy učení jsou poruchy způsobující problémy v rámci vzdělávacího procesu, kdy postižení projevují nedostatečně rozvinuté schopnosti, což jim způsobuje výukové obtíže.

Další zdroje informací

Hledat pojem SPU ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SPU ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo SPU ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz SPU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo SPU ve vyhledávači Qwant

Najít slovo SPU ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo SPU například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to SPU? resp. co znamená SPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SPU, odpověď na dotaz co je to SPU?. Víte např. kdo to je Andrea Bocelli? Znáte a víte kdo je Speleolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín SPU hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.