Co je to?
Výraz, termín, definice slova SPU. Co znamená odborný pojem SPU z kategorie Psychologie?

Co je to SPU? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla SPU?

SPU je zkratka používaná jako souhrnné označení pro specifické (vývojové) poruchy učení a chování, dříve označované jako LMD (lehké mozkové dysfunkce). Jedná se o vrozené dysfunkce centrálního nervového systému. Patří sem např. dyslexie (porucha čtení), dysgrafie (porucha psaní), dyskalkulie a další, méně časté poruchy. Tyto poruchy se dají spolehlivě rozpoznat teprve během prvních let školní docházky. Jejich diagnostiku nejčastěji provádějí Pedagogicko-psychologické poradny. Žáci s těmito poruchami často vyžadují individuální přístup učitele, nutnost provádět nácviky různých technik, které pomáhají negativní dopady poruch kompenzovat, případně používání různých tzv. kompenzačních pomůcek (dysgrafik může psát na počítači a tím odpadne problém s nečitelným rukopisem). Na žáky se SPU samozřejmě pamatuje i hodnocení státní maturitní zkoušky.


Co je to SPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SPU. Co znamená odborný pojem SPU z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text SPU s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SPU se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, Psychologie, vysvětlení, přesný význam, popis, odborný výraz, formulace, heslo, názvosloví, definice, lexikon, Psychologie, přesný výraz, slovo, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, pojem


Pojem SPU je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu SPU lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem SPU ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem SPU na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SPU ve Wikimedia Commons

Najít pojem SPU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo SPU ve Wikislovníku

Najít výraz SPU na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SPU například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo SPU? resp. co je to SPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SPU, odpověď na dotaz co je to SPU?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Teolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.