Co je to?
Výraz, termín, definice slova SPU. Co znamená odborný pojem SPU z kategorie Psychologie?

Co je to SPU? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu SPU?

SPU je zkratka používaná jako souhrnné označení pro specifické (vývojové) poruchy učení a chování, dříve označované jako LMD (lehké mozkové dysfunkce). Jedná se o vrozené dysfunkce centrálního nervového systému. Patří sem např. dyslexie (porucha čtení), dysgrafie (porucha psaní), dyskalkulie a další, méně časté poruchy. Tyto poruchy se dají spolehlivě rozpoznat teprve během prvních let školní docházky. Jejich diagnostiku nejčastěji provádějí Pedagogicko-psychologické poradny. Žáci s těmito poruchami často vyžadují individuální přístup učitele, nutnost provádět nácviky různých technik, které pomáhají negativní dopady poruch kompenzovat, případně používání různých tzv. kompenzačních pomůcek (dysgrafik může psát na počítači a tím odpadne problém s nečitelným rukopisem). Na žáky se SPU samozřejmě pamatuje i hodnocení státní maturitní zkoušky.


Co je to SPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SPU. Co znamená odborný pojem SPU z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SPU se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co to je, definice, odborný výraz, slovník, co je to SPU?, informace, Psychologie, názvosloví, termín, přesný výraz, heslo, lexikon, co znamená, SPU, význam, přesný význam, odborné názvosloví, Psychologie


Pojem SPU je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo SPU ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SPU ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo SPU ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz SPU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín SPU ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz SPU ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SPU například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to SPU? resp. jaká je definice slova SPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SPU, odpověď na dotaz co je to SPU?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Teolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín SPU hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.