Co je to?
Definice výrazu, termínu Skiatlon. Co znamená odborný pojem Skiatlon z kategorie Sport?

Co je to Skiatlon? Význam slova

Co znamená termín Skiatlon? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Skiatlon je název kombinace dvou technik v běhu na lyžích. Tato kombinace je samostatnou disciplínou. Jde o spojení klasické techniky běhu a tzv. bruslení, ty jsou součástí závodu a následují ihned po sobě.
Závod ve skiatlonu se většinou zahajuje hromadným startem. Začíná se částí klasickou, po ni si závodníci musí vyměnit hůlky a lyže a následuje volná technika, čili bruslení. Na olympiádě se závodí ve skiatlonu na trati 15 a 15 km (muži) a 7,5 a 7,5 (ženy). Pro obě techniky je jiné vybavení – lyže, hůlky i mazání.


Co je to Skiatlon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skiatlon. Co znamená odborný pojem Skiatlon z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Skiatlon? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Skiatlon je v kategorii Sport

Klíčová slova: význam, termín, co znamená, popis, význam pojmu, terminologie, co to je, Sport, přesný význam, přesný výraz, informace, Skiatlon, odborné názvosloví, co je to Skiatlon?, definice, vysvětlení, názvosloví, odborný výraz


Pojem Skiatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skiatlon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skiatlon je disciplína v běhu na lyžích kombinující dvě techniky běhu – klasickou a tzv. bruslení. Obě části závodu na sebe bezprostředně navazují.
Skiatlon se obvykle závodí s hromadným startem. Po úvodní klasické části zajíždějí závodníci do depa, kde absolvují tzv. přezouvání – vymění si lyže a hůlky a pokračují až do cíle volnou technikou, tedy bruslením. Lyže na bruslení bývají kratší, jiné je mazání a jiné bývají i hůlky.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skiatlon ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skiatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Skiatlon na Google.cz

Hledat videa s názvem Skiatlon na Youtube

Hledat výraz Skiatlon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Skiatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Skiatlon například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Skiatlon? resp. co znamená slovo Skiatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skiatlon, odpověď na dotaz co je to Skiatlon?. Víte např. kdo to je Vojtěch Filip? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Skiatlon hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.