Co je to?
Definice výrazu, termínu Skiatlon. Co znamená odborný pojem Skiatlon z kategorie Sport?

Co je to Skiatlon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Skiatlon?

Skiatlon je název kombinace dvou technik v běhu na lyžích. Tato kombinace je samostatnou disciplínou. Jde o spojení klasické techniky běhu a tzv. bruslení, ty jsou součástí závodu a následují ihned po sobě.
Závod ve skiatlonu se většinou zahajuje hromadným startem. Začíná se částí klasickou, po ni si závodníci musí vyměnit hůlky a lyže a následuje volná technika, čili bruslení. Na olympiádě se závodí ve skiatlonu na trati 15 a 15 km (muži) a 7,5 a 7,5 (ženy). Pro obě techniky je jiné vybavení – lyže, hůlky i mazání.


Co je to Skiatlon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skiatlon. Co znamená odborný pojem Skiatlon z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Skiatlon) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skiatlon patří do kategorie Sport

Klíčová slova: Sport, heslo, význam pojmu, synonymum, wiki, pojem, co to je, terminologie, význam, terminus technicus, přesný význam, formulace, popis, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, Skiatlon


Pojem Skiatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skiatlon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skiatlon je disciplína v běhu na lyžích kombinující dvě techniky běhu – klasickou a tzv. bruslení. Obě části závodu na sebe bezprostředně navazují.
Skiatlon se obvykle závodí s hromadným startem. Po úvodní klasické části zajíždějí závodníci do depa, kde absolvují tzv. přezouvání – vymění si lyže a hůlky a pokračují až do cíle volnou technikou, tedy bruslením. Lyže na bruslení bývají kratší, jiné je mazání a jiné bývají i hůlky.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Skiatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Skiatlon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Skiatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Skiatlon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Skiatlon na Google.cz

Hledat pojem Skiatlon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skiatlon například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Skiatlon? resp. co je to Skiatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skiatlon, odpověď na dotaz co je to Skiatlon?. Víte např. kdo to je Bertrand Russell? Znáte a víte kdo je Primátor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.