Co je to?
Definice výrazu, termínu Skiatlon. Co znamená odborný pojem Skiatlon z kategorie Sport?

Co je to Skiatlon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Skiatlon

Skiatlon je název kombinace dvou technik v běhu na lyžích. Tato kombinace je samostatnou disciplínou. Jde o spojení klasické techniky běhu a tzv. bruslení, ty jsou součástí závodu a následují ihned po sobě.
Závod ve skiatlonu se většinou zahajuje hromadným startem. Začíná se částí klasickou, po ni si závodníci musí vyměnit hůlky a lyže a následuje volná technika, čili bruslení. Na olympiádě se závodí ve skiatlonu na trati 15 a 15 km (muži) a 7,5 a 7,5 (ženy). Pro obě techniky je jiné vybavení – lyže, hůlky i mazání.


Co je to Skiatlon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skiatlon. Co znamená odborný pojem Skiatlon z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Skiatlon? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skiatlon se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, Sport, definice, heslo, přesný význam, co to je, slovo, formulace, odborný výraz, terminologie, význam, přesný výraz, popis, synonymum, názvosloví, význam slova, termín, Skiatlon


Pojem Skiatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Skiatlon?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skiatlon je disciplína v běhu na lyžích kombinující dvě techniky běhu – klasickou a tzv. bruslení. Obě části závodu na sebe bezprostředně navazují.
Skiatlon se obvykle závodí s hromadným startem. Po úvodní klasické části zajíždějí závodníci do depa, kde absolvují tzv. přezouvání – vymění si lyže a hůlky a pokračují až do cíle volnou technikou, tedy bruslením. Lyže na bruslení bývají kratší, jiné je mazání a jiné bývají i hůlky.

Další zdroje informací

Najít slovo Skiatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Skiatlon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Skiatlon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skiatlon ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skiatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Skiatlon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Skiatlon například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Skiatlon? resp. jaká je definice slova Skiatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skiatlon, odpověď na dotaz co je to Skiatlon?. Víte např. kdo to je Andrej Kiska? Znáte a víte kdo je Sandman? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.