Co je to?
Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Co je to Součet? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Součet

Součet je výsledek aritmetické operace sčítání. Jedná se o jednu ze základních čtyř matematických operací. Existuje více definic součtu. Obecně se jedná o sčítanec, který se podle určitého schématu výpočtu sčítá do určité položky.
Musí tedy existovat části, které je potřeba sečíst, položka, do které se bude sčítat – tou je právě součet – a schéma, podle kterého se výpočet bude provádět. Schémata a vzorce pro součet závisí na účelu, pro který je součet prováděn.


Co je to Součet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Součet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Součet se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, slovník, slovo, terminologie, Součet, Matematika, synonymum, pojem, wiki, formulace, odborné názvosloví, co to je, termín, terminus technicus, Matematika, co znamená, přesný význam


Pojem Součet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Součet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sčítání je jednou ze základních operací v aritmetice. V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Součet ve Wikizdrojích

Najít termín Součet ve Wikislovníku

Najít výraz Součet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Součet ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Součet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Součet ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Součet například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Součet? resp. co vlastně znamená slovo Součet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Součet, odpověď na dotaz co je to Součet?. Víte např. kdo to je Margaret Thatcherová? Znáte a víte kdo je Alergolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.