Co je to?
Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Co je to Součet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Součet?

Součet je výsledek aritmetické operace sčítání. Jedná se o jednu ze základních čtyř matematických operací. Existuje více definic součtu. Obecně se jedná o sčítanec, který se podle určitého schématu výpočtu sčítá do určité položky.
Musí tedy existovat části, které je potřeba sečíst, položka, do které se bude sčítat – tou je právě součet – a schéma, podle kterého se výpočet bude provádět. Schémata a vzorce pro součet závisí na účelu, pro který je součet prováděn.


Co je to Součet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Součet je v kategorii Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, Matematika, definice pojmu, Součet, terminologie, heslo, co to je, pojem, slovo, formulace, přesný význam, definice, wiki, popis, lexikon, co znamená, termín


Pojem Součet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Součet? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sčítání je jednou ze základních operací v aritmetice. V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Součet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Součet ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Součet ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Součet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Součet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Součet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Součet například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Součet? resp. co přesně znamená slovo Součet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Součet, odpověď na dotaz co je to Součet?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Alergolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.