Co je to?
Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Co je to Součet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Součet

Součet je výsledek aritmetické operace sčítání. Jedná se o jednu ze základních čtyř matematických operací. Existuje více definic součtu. Obecně se jedná o sčítanec, který se podle určitého schématu výpočtu sčítá do určité položky.
Musí tedy existovat části, které je potřeba sečíst, položka, do které se bude sčítat – tou je právě součet – a schéma, podle kterého se výpočet bude provádět. Schémata a vzorce pro součet závisí na účelu, pro který je součet prováděn.


Co je to Součet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Součet? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Součet je v kategorii Matematika

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, termín, Matematika, terminologie, vysvětlení, lexikon, definice, pojem, co je to Součet?, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, co to je, formulace, slovo, terminus technicus


Pojem Součet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Součet? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sčítání je jednou ze základních operací v aritmetice. V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Součet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Součet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Součet ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Součet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Součet ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Součet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Součet například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Součet? resp. co znamená slovo Součet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Součet, odpověď na dotaz co je to Součet?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Alergolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.