Co je to?
Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fiskální politika můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fiskální politika je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: slovník, definice, slovo, odborný výraz, termín, význam pojmu, synonymum, wiki, odborné názvosloví, popis, terminus technicus, co to je, Fiskální politika, informace, formulace, Ekonomie, co je to Fiskální politika?, názvosloví


Pojem Fiskální politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fiskální politika?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fiskální politika je součást hospodářské politiky státu, která se snaží ovlivnit vývoj ekonomiky změnami výše a struktury veřejných výdajů a daní. Na rozdíl od monetární politiky, která pečuje o stabilitu měny, je fiskální politika nástrojem aktivního zasahování státu do hospodářství.

Jiné informační zdroje o pojmu Fiskální politika

Zkusit najít výraz Fiskální politika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fiskální politika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fiskální politika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fiskální politika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fiskální politika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Fiskální politika ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fiskální politika? resp. co přesně označuje termín Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Modista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.