Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Fiskální politika se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: slovník, co to je, definice, co znamená, wiki, lexikon, slovo, termín, odborné názvosloví, ekonomie, význam, heslo, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, popis


Pojem Fiskální politika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fiskální politika?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fiskální politika je součást hospodářské politiky státu, která se snaží ovlivnit vývoj ekonomiky změnami výše a struktury veřejných výdajů a daní. Na rozdíl od monetární politiky, která pečuje o stabilitu měny, je fiskální politika nástrojem aktivního zasahování státu do hospodářství.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Fiskální politika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Fiskální politika na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fiskální politika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Fiskální politika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Fiskální politika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Fiskální politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fiskální politika? resp. jaká je definice termínu Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Sia? Znáte a víte kdo je Lizzo? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.