Co je to?
Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fiskální politika je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: termín, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, co je to Fiskální politika?, vysvětlení, definice, popis, co to je, Ekonomie, formulace, význam slova, slovo, přesný výraz, význam, názvosloví, heslo, slovník


Pojem Fiskální politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fiskální politika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fiskální politika je součást hospodářské politiky státu, která se snaží ovlivnit vývoj ekonomiky změnami výše a struktury veřejných výdajů a daní. Na rozdíl od monetární politiky, která pečuje o stabilitu měny, je fiskální politika nástrojem aktivního zasahování státu do hospodářství.

Více informací o pojmu Fiskální politika lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fiskální politika ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Fiskální politika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Fiskální politika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Fiskální politika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Fiskální politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Fiskální politika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fiskální politika? resp. jaká je definice slova Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Chuligán? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.