Co je to?
Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fiskální politika s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fiskální politika patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Fiskální politika?, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, informace, definice, odborné názvosloví, termín, co to je, definice pojmu, popis, slovo, přesný význam, pojem, lexikon, synonymum, wiki


Pojem Fiskální politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat heslo Fiskální politika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Fiskální politika ve vyhledávači Yandex

Najít termín Fiskální politika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fiskální politika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Fiskální politika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fiskální politika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fiskální politika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Martin Netolický? Znáte a víte kdo je Bašár al-Asad? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.