Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fiskální politika. Co znamená pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fiskální politika. Co znamená pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Fiskální politika) můžete sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Fiskální politika patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: slovo, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, pojem, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, formulace, definice, informace, co je to Fiskální politika?, Fiskální politika, lexikon, termín, popis, ekonomie


Pojem Fiskální politika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Fiskální politika?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fiskální politika je součást hospodářské politiky státu, která se snaží ovlivnit vývoj ekonomiky změnami výše a struktury veřejných výdajů a daní. Na rozdíl od monetární politiky, která pečuje o stabilitu měny, je fiskální politika nástrojem aktivního zasahování státu do hospodářství.

Více informací o slovu Fiskální politika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fiskální politika ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fiskální politika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fiskální politika ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Fiskální politika na Google.cz

Hledat slovo Fiskální politika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Fiskální politika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fiskální politika? resp. jaká je definice termínu Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Luděk Staněk? Znáte a víte kdo je Aretha Franklin? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.