Co je to?
Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Fiskální politika? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fiskální politika je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co znamená, slovo, Ekonomie, slovník, termín, informace, wiki, popis, přesný výraz, význam, formulace, terminologie, synonymum, co to je, názvosloví, pojem, definice, odborný výraz


Pojem Fiskální politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fiskální politika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fiskální politika je součást hospodářské politiky státu, která se snaží ovlivnit vývoj ekonomiky změnami výše a struktury veřejných výdajů a daní. Na rozdíl od monetární politiky, která pečuje o stabilitu měny, je fiskální politika nástrojem aktivního zasahování státu do hospodářství.

Pro více informací o heslu Fiskální politika zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fiskální politika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Fiskální politika ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Fiskální politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Fiskální politika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fiskální politika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fiskální politika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Fiskální politika? resp. co přesně znamená slovo Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Poletucha? Znáte a víte kdo je Modista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fiskální politika v jiné sekci než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.