Co je to?
Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Fiskální politika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fiskální politika

Fiskální politika je termín z oblasti státní hospodářské politiky. Jedná se o nástroj aktivního ovlivňování vývoje ekonomiky pomocí změn daňového systému a složení veřejných výdajů.
Fiskální politika se týká především státní pokladny, a tudíž i daní. Jejich použití se od původního financování panovníka, armády i veřejných staveb značně rozšířilo. Výdaje narůstají a možnosti fiskální politiky jsou značně omezené.


Co je to Fiskální politika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fiskální politika. Co znamená odborný pojem Fiskální politika z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fiskální politika sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fiskální politika patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, názvosloví, popis, vysvětlení, lexikon, přesný význam, slovník, terminus technicus, terminologie, význam slova, formulace, Ekonomie, informace, synonymum, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Fiskální politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fiskální politika? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fiskální politika je součást hospodářské politiky státu, která se snaží ovlivnit vývoj ekonomiky změnami výše a struktury veřejných výdajů a daní. Na rozdíl od monetární politiky, která pečuje o stabilitu měny, je fiskální politika nástrojem aktivního zasahování státu do hospodářství.

Více informací o slovu Fiskální politika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Fiskální politika ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Fiskální politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Fiskální politika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Fiskální politika ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Fiskální politika ve Wikislovníku

Najít pojem Fiskální politika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fiskální politika například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fiskální politika? resp. co se skrývá pod slovem Fiskální politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fiskální politika, odpověď na dotaz co je to Fiskální politika?. Víte např. kdo to je Arabista? Znáte a víte kdo je Bašár al-Asad? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.