Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oolong. Co znamená odborný pojem Oolong z kategorie Nápoje?

Co je to Oolong? Význam slova

Co znamená termín Oolong? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oolong je pojmenování používané pro více druhů čajů pocházejících z Číny a Tchajwanu, které mají stejný způsob zpracování lístků. Ty se nejdříve nechají zavadnout na prudkém slunci, zoxidovat a poté dochází k jejich rolování.
Tyto čaje jsou známy také jako žlutozelené nebo polozelené. Liší se od sebe především různým stupněm oxidace. Oolong má nižší obsah kofeinu než černé čaje.


Co je to Oolong? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oolong. Co znamená odborný pojem Oolong z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Oolong se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, vysvětlení, slovo, lexikon, wiki, formulace, popis, co znamená, nápoje, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, slovník, význam, přesný význam, nápoje


Pojem Oolong je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oolong? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Oolong (čínsky v českém přepisu wu-lung, pchin-jinem wūlóng, znaky zjednodušené 乌龙, tradiční 烏龍, v Česku často nesprávně ó-long) je označení pro skupinu čínských a tchajwanských čajů, které charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. V čínské čajové kultuře se užívá též označení čaje polozelené nebo žlutozelené.

Čaj oolong

Sušené srolované lístky čínského čaje typu Oolong. Autor: bor chen, zdroj: Pixabay
Sušené srolované lístky čínského čaje typu Oolong. Autor: bor chen, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Oolong ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oolong ve Wikimedia Commons

Najít slovo Oolong na Google.cz

Vyhledat heslo Oolong ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oolong ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Oolong na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oolong například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Oolong? resp. jaký je přesný význam slova Oolong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oolong, odpověď na dotaz co je to Oolong?. Víte např. kdo to je Andrea Kalivodová? Znáte a víte kdo je Harry Jelínek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Oolong v jiné sekci než nápoje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.