Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oolong. Co znamená pojem Oolong z kategorie Nápoje?

Co je to Oolong? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Oolong

Oolong je pojmenování používané pro více druhů čajů pocházejících z Číny a Tchajwanu, které mají stejný způsob zpracování lístků. Ty se nejdříve nechají zavadnout na prudkém slunci, zoxidovat a poté dochází k jejich rolování.
Tyto čaje jsou známy také jako žlutozelené nebo polozelené. Liší se od sebe především různým stupněm oxidace. Oolong má nižší obsah kofeinu než černé čaje.


Co je to Oolong? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oolong. Co znamená pojem Oolong z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Oolong? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oolong je v sekci Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, lexikon, slovo, názvosloví, přesný význam, Nápoje, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, definice pojmu, Oolong, definice, terminus technicus, synonymum, popis, přesný výraz, informace, co to je


Pojem Oolong je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oolong? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oolong (čínsky v českém přepisu wu-lung, pchin-jinem wūlóng, znaky zjednodušené 乌龙, tradiční 烏龍, v Česku často nesprávně ó-long) je označení pro skupinu čínských a tchajwanských čajů, které charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. V čínské čajové kultuře se užívá též označení čaje polozelené nebo žlutozelené.

Čaj oolong

Sušené srolované lístky čínského čaje typu Oolong. Autor: bor chen, zdroj: Pixabay
Sušené srolované lístky čínského čaje typu Oolong. Autor: bor chen, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Oolong na Google.cz

Hledat výraz Oolong ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oolong ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Oolong na Youtube

Zkusit najít termín Oolong ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Oolong ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oolong například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Oolong? resp. co se přesně ukrývá za slovem Oolong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oolong, odpověď na dotaz co je to Oolong?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier? Znáte a víte kdo je Au pair? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.