Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oolong. Co znamená pojem Oolong z kategorie Nápoje?

Co je to Oolong? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Oolong?

Oolong je pojmenování používané pro více druhů čajů pocházejících z Číny a Tchajwanu, které mají stejný způsob zpracování lístků. Ty se nejdříve nechají zavadnout na prudkém slunci, zoxidovat a poté dochází k jejich rolování.
Tyto čaje jsou známy také jako žlutozelené nebo polozelené. Liší se od sebe především různým stupněm oxidace. Oolong má nižší obsah kofeinu než černé čaje.


Co je to Oolong? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oolong. Co znamená pojem Oolong z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oolong je v sekci Nápoje

Klíčová slova: co je to Oolong?, termín, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, Nápoje, lexikon, vysvětlení, wiki, co to je, pojem, Nápoje, definice pojmu, co znamená, formulace, terminologie, význam, popis


Pojem Oolong je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Oolong píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oolong (čínsky v českém přepisu wu-lung, pchin-jinem wūlóng, znaky zjednodušené 乌龙, tradiční 烏龍, v Česku často nesprávně ó-long) je označení pro skupinu čínských a tchajwanských čajů, které charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. V čínské čajové kultuře se užívá též označení čaje polozelené nebo žlutozelené.

Čaj oolong

Sušené srolované lístky čínského čaje typu Oolong. Autor: bor chen, zdroj: Pixabay
Sušené srolované lístky čínského čaje typu Oolong. Autor: bor chen, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oolong ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Oolong na Google.cz

Hledat videa s názvem Oolong na Youtube

Hledat výraz Oolong ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Oolong ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Oolong ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oolong například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Oolong? resp. co je to Oolong? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oolong, odpověď na dotaz co je to Oolong?. Víte např. kdo to je Stanislaus von Prowazek? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Oolong hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.