Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Facepalm. Co znamená pojem Facepalm z kategorie Internet?

Co to je Facepalm? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Facepalm?

Facepalm neboli hlava v dlaních je druh gesta, které má vyjádřit celou škálu pocitů – překvapení, rozpaky, zklamání, rozhořčení, frustraci, zděšení, šok, vyčerpání, pochybnost nebo sarkazmus.
Při facepalmu je obličej zakryt rukou, nebo je ruka umístěna na hlavě a překrývá oči. Ty mohou být také zavřené. Pro svou všestrannost je toto gesto často využíváno.


Co je to Facepalm? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Facepalm. Co znamená pojem Facepalm z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Facepalm s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Facepalm je v kategorii Internet

Klíčová slova: definice, Internet, názvosloví, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, formulace, heslo, odborné názvosloví, co je to Facepalm?, význam, přesný výraz, informace, terminologie, terminus technicus, co to je, Facepalm, slovo


Pojem Facepalm je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Facepalm? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Facepalm (někdy také face-palm nebo face palm, česky hlava v dlani) je gesto, při kterém je buď jednou rukou překryt obličej, nebo je hlava skloněna a rukou překryta, oči jsou při tom buď překryty, nebo zavřeny. Někdy je toto gesto zdůrazněno tím, že se do pohybu dlaně dá více síly a plácnutím dlaně o obličej se pak vydá zvuk. Gesto je v mnoha kulturách používáno jako projev frustrace, zklamání, rozhořčení, rozpaků, zděšení, šoku, překvapení, vyčerpání, sarkasmu nebo nevěřícných pochyb.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Facepalm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Facepalm ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Facepalm na Google.cz

Najít heslo Facepalm ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Facepalm ve Wikislovníku

Hledat termín Facepalm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Facepalm například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Facepalm? resp. jaká je definice slova Facepalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facepalm, odpověď na dotaz co je to Facepalm?. Víte např. kdo to je Marie Bouzková? Znáte a víte kdo je Dělník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Facepalm i v jiných kategoriích (než Internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.