Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Facepalm. Co znamená pojem Facepalm z kategorie Internet?

Co to je Facepalm? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Facepalm?

Facepalm neboli hlava v dlaních je druh gesta, které má vyjádřit celou škálu pocitů – překvapení, rozpaky, zklamání, rozhořčení, frustraci, zděšení, šok, vyčerpání, pochybnost nebo sarkazmus.
Při facepalmu je obličej zakryt rukou, nebo je ruka umístěna na hlavě a překrývá oči. Ty mohou být také zavřené. Pro svou všestrannost je toto gesto často využíváno.


Co je to Facepalm? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Facepalm. Co znamená pojem Facepalm z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Facepalm s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Facepalm patří do kategorie Internet

Klíčová slova: terminus technicus, informace, wiki, co je to Facepalm?, názvosloví, definice, definice pojmu, synonymum, přesný význam, pojem, terminologie, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, lexikon, význam slova, termín, slovo


Pojem Facepalm je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Facepalm? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Facepalm (někdy také face-palm nebo face palm, česky hlava v dlani) je gesto, při kterém je buď jednou rukou překryt obličej, nebo je hlava skloněna a rukou překryta, oči jsou při tom buď překryty, nebo zavřeny. Někdy je toto gesto zdůrazněno tím, že se do pohybu dlaně dá více síly a plácnutím dlaně o obličej se pak vydá zvuk. Gesto je v mnoha kulturách používáno jako projev frustrace, zklamání, rozhořčení, rozpaků, zděšení, šoku, překvapení, vyčerpání, sarkasmu nebo nevěřícných pochyb.

Více informací o slovu Facepalm doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Facepalm ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Facepalm ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Facepalm ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Facepalm na Youtube

Najít pojem Facepalm ve Wikislovníku

Najít termín Facepalm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Facepalm například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Facepalm? resp. jaký je přesný význam slova Facepalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facepalm, odpověď na dotaz co je to Facepalm?. Víte např. kdo to je Zdeněk Svěrák? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.