Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Facepalm. Co znamená pojem Facepalm z kategorie Internet?

Co to je Facepalm? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Facepalm?

Facepalm neboli hlava v dlaních je druh gesta, které má vyjádřit celou škálu pocitů – překvapení, rozpaky, zklamání, rozhořčení, frustraci, zděšení, šok, vyčerpání, pochybnost nebo sarkazmus.
Při facepalmu je obličej zakryt rukou, nebo je ruka umístěna na hlavě a překrývá oči. Ty mohou být také zavřené. Pro svou všestrannost je toto gesto často využíváno.


Co je to Facepalm? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Facepalm. Co znamená pojem Facepalm z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Facepalm je v sekci Internet

Klíčová slova: popis, formulace, slovo, význam, termín, slovník, odborné názvosloví, co je to Facepalm?, definice pojmu, význam slova, názvosloví, synonymum, lexikon, Internet, přesný výraz, wiki, vysvětlení, co znamená


Pojem Facepalm je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Facepalm? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Facepalm (někdy také face-palm nebo face palm, česky hlava v dlani) je gesto, při kterém je buď jednou rukou překryt obličej, nebo je hlava skloněna a rukou překryta, oči jsou při tom buď překryty, nebo zavřeny. Někdy je toto gesto zdůrazněno tím, že se do pohybu dlaně dá více síly a plácnutím dlaně o obličej se pak vydá zvuk. Gesto je v mnoha kulturách používáno jako projev frustrace, zklamání, rozhořčení, rozpaků, zděšení, šoku, překvapení, vyčerpání, sarkasmu nebo nevěřícných pochyb.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Facepalm na Youtube

Najít slovo Facepalm ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Facepalm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Facepalm ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Facepalm ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Facepalm ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Facepalm například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Facepalm? resp. co se skrývá pod slovem Facepalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facepalm, odpověď na dotaz co je to Facepalm?. Víte např. kdo to je Jan Palach? Znáte a víte kdo je Dělník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Facepalm v jiné sekci než Internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.