Co je to?
Výraz, termín, definice slova Facepalm. Co znamená odborný pojem Facepalm z kategorie Internet?

Co je Facepalm? Význam slova

Co znamená termín Facepalm? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Facepalm neboli hlava v dlaních je druh gesta, které má vyjádřit celou škálu pocitů – překvapení, rozpaky, zklamání, rozhořčení, frustraci, zděšení, šok, vyčerpání, pochybnost nebo sarkazmus.
Při facepalmu je obličej zakryt rukou, nebo je ruka umístěna na hlavě a překrývá oči. Ty mohou být také zavřené. Pro svou všestrannost je toto gesto často využíváno.


Co je to Facepalm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Facepalm. Co znamená odborný pojem Facepalm z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Facepalm? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Facepalm je v kategorii internet

Klíčová slova: termín, pojem, odborný výraz, wiki, informace, přesný význam, terminologie, Facepalm, internet, heslo, slovo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Facepalm?, názvosloví, definice, vysvětlení, slovník


Pojem Facepalm je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Facepalm? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Facepalm (někdy také face-palm nebo face palm, česky hlava v dlani) je gesto, při kterém je buď jednou rukou překryt obličej, nebo je hlava skloněna a rukou překryta, oči jsou při tom buď překryty, nebo zavřeny. Někdy je toto gesto zdůrazněno tím, že se do pohybu dlaně dá více síly a plácnutím dlaně o obličej se pak vydá zvuk. Gesto je v mnoha kulturách používáno jako projev frustrace, zklamání, rozhořčení, rozpaků, zděšení, šoku, překvapení, vyčerpání, sarkasmu nebo nevěřícných pochyb.

Více informací o slovu Facepalm doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Facepalm ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Facepalm ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Facepalm na Google.cz

Hledat výraz Facepalm ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Facepalm na Youtube

Vyhledat heslo Facepalm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Facepalm například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Facepalm? resp. co znamená slovo Facepalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facepalm, odpověď na dotaz co je to Facepalm?. Víte např. kdo to je Nedouk? Znáte a víte kdo je Hans Kammler? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Facepalm i jinde než v sekci než v internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.