Co je to?
Výraz, termín, definice slova Widget. Co znamená odborný pojem Widget z kategorie Software?

Co je to Widget? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Widget

Ovládací prvek počítače. Umožňuje komunikaci uživatele s počítačem a práci s daty. Patří sem například prvky pro výběr a zobrazení (tlačítko pro přepínání, nabídkové menu, ikona programu), textové vstupy (řádek pro napsání adresy, našeptávač) nebo výstupy (indikátor průběhu, balónová nápověda)a dialogová okna.


Co je to Widget? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Widget. Co znamená odborný pojem Widget z kategorie Software?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Widget? Pak se o ní podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Widget patří do sekce software

Klíčová slova: heslo, přesný význam, informace, terminus technicus, význam slova, software, význam, odborné názvosloví, definice, co to je, Widget, odborný výraz, formulace, termín, software, definice pojmu, vysvětlení, co je to Widget?


Pojem Widget je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Widget?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ovládací prvek (anglicky widget nebo control) je prostředek pro interakci uživatele s počítačovým programem v grafickém uživatelském rozhraní na počítači. Ovládací prvek je vizuálně ztvárněn a obvykle slouží pro ovládání programu a manipulaci s daty.
Widgety bývají označovány za virtuální ovládací prvky, pro odlišení od fyzických, hardwarových zařízení (klávesnice, myš, tablet, joystick, světelné pero, apod.).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Widget ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Widget ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Widget na Youtube

Hledat termín Widget ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Widget ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Widget ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Widget například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Widget? resp. co znamená výraz Widget? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Widget, odpověď na dotaz co je to Widget?. Víte např. kdo to je Barbora Tachecí? Znáte a víte kdo je Metrolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.