Co je to?
Odborný výraz, definice slova Widget. Co znamená pojem Widget z kategorie Software?

Co je Widget?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Widget

Ovládací prvek počítače. Umožňuje komunikaci uživatele s počítačem a práci s daty. Patří sem například prvky pro výběr a zobrazení (tlačítko pro přepínání, nabídkové menu, ikona programu), textové vstupy (řádek pro napsání adresy, našeptávač) nebo výstupy (indikátor průběhu, balónová nápověda)a dialogová okna.


Co je to Widget? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Widget. Co znamená pojem Widget z kategorie Software?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Widget s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Widget se nachází v sekci software

Klíčová slova: význam slova, slovník, odborný výraz, heslo, názvosloví, formulace, definice pojmu, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, co znamená, software, lexikon, přesný význam, význam, termín, slovo, přesný výraz


Pojem Widget je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Widget? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ovládací prvek (anglicky widget nebo control) je prostředek pro interakci uživatele s počítačovým programem v grafickém uživatelském rozhraní na počítači. Ovládací prvek je vizuálně ztvárněn a obvykle slouží pro ovládání programu a manipulaci s daty.
Widgety bývají označovány za virtuální ovládací prvky, pro odlišení od fyzických, hardwarových zařízení (klávesnice, myš, tablet, joystick, světelné pero, apod.).

Hledejte pojem Widget v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Widget ve Wikimedia Commons

Najít pojem Widget na Google.cz

Vyhledat termín Widget ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Widget ve Wikislovníku

Najít pojem Widget na Google obrázcích

Vyhledat pojem Widget ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Widget například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená Widget? resp. co označuje slovo Widget? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Widget, odpověď na dotaz co je to Widget?. Víte např. kdo to je Reportér? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Mobilní appky, widget, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.