Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Widget. Co znamená pojem Widget z kategorie Software?

Co je Widget? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Widget?

Ovládací prvek počítače. Umožňuje komunikaci uživatele s počítačem a práci s daty. Patří sem například prvky pro výběr a zobrazení (tlačítko pro přepínání, nabídkové menu, ikona programu), textové vstupy (řádek pro napsání adresy, našeptávač) nebo výstupy (indikátor průběhu, balónová nápověda)a dialogová okna.


Co je to Widget? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Widget. Co znamená pojem Widget z kategorie Software?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Widget s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Widget se nachází v kategorii software

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, slovník, popis, přesný význam, informace, co je to Widget?, termín, software, názvosloví, význam slova, heslo, terminologie, význam


Pojem Widget je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Widget dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ovládací prvek (anglicky widget nebo control) je prostředek pro interakci uživatele s počítačovým programem v grafickém uživatelském rozhraní na počítači. Ovládací prvek je vizuálně ztvárněn a obvykle slouží pro ovládání programu a manipulaci s daty.
Widgety bývají označovány za virtuální ovládací prvky, pro odlišení od fyzických, hardwarových zařízení (klávesnice, myš, tablet, joystick, světelné pero, apod.).

Pro další informace o termínu Widget zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Widget ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Widget ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Widget ve Wikizdrojích

Hledat výraz Widget na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Widget ve Wikimedia Commons

Najít výraz Widget ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Widget například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Widget? resp. co znamená Widget? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Widget, odpověď na dotaz co je to Widget?. Víte např. kdo to je Jan Macháček? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.