Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Widget. Co znamená pojem Widget z kategorie Software?

Co to je Widget? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Widget?

Ovládací prvek počítače. Umožňuje komunikaci uživatele s počítačem a práci s daty. Patří sem například prvky pro výběr a zobrazení (tlačítko pro přepínání, nabídkové menu, ikona programu), textové vstupy (řádek pro napsání adresy, našeptávač) nebo výstupy (indikátor průběhu, balónová nápověda)a dialogová okna.


Co je to Widget? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Widget. Co znamená pojem Widget z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Widget s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Widget se nachází v sekci Software

Klíčová slova: popis, význam, názvosloví, slovník, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný význam, terminologie, terminus technicus, synonymum, termín, přesný výraz, význam pojmu, heslo, význam slova, Software


Pojem Widget je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Widget? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ovládací prvek (anglicky widget nebo control) je prostředek pro interakci uživatele s počítačovým programem v grafickém uživatelském rozhraní na počítači. Ovládací prvek je vizuálně ztvárněn a obvykle slouží pro ovládání programu a manipulaci s daty.
Widgety bývají označovány za virtuální ovládací prvky, pro odlišení od fyzických, hardwarových zařízení (klávesnice, myš, tablet, joystick, světelné pero, apod.).

Jiné zdroje informací o pojmu Widget

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Widget ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Widget ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Widget na Google.cz

Hledat videa s názvem Widget na Youtube

Zkusit najít heslo Widget ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Widget ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Widget například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Widget? resp. jaká je definice slova Widget? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Widget, odpověď na dotaz co je to Widget?. Víte např. kdo to je Slizoun? Znáte a víte kdo je Agnostik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Widget i v jiných kategoriích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.