Co je to?
Definice odborného termínu, slova Impetigo. Co znamená pojem Impetigo z kategorie Nemoce?

Co je to Impetigo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Impetigo?

Impetigo Je název nakažlivé kožní infekce bakteriálního původu, které postihuje jak poškozenou, tak zdravou kůži. Hlavním projevem impetiga jsou rudé puchýřky, které často hnisají.
Známy jsou dvě formy onemocnění – praskající velké puchýře naplněné tekutinou nebo malé puchýřky, které po prasknutí vytvoří krustu podobnou akné. Léčbu antibiotiky by měl provádět dermatolog, který nařídí přísný hygienický režim nebo karanténu, protože impetigo je vysoce nakažlivé.


Co je to Impetigo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Impetigo. Co znamená pojem Impetigo z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Impetigo? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Impetigo je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, synonymum, terminus technicus, význam slova, co to je, pojem, informace, lexikon, slovo, co je to Impetigo?, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, Nemoce, popis


Pojem Impetigo je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Impetigo?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Impetigo vulgaris je značně nakažlivá bakteriální kožní infekce, která může napadnout jak kůži zcela zdravou, tak kůži dříve poškozenou ekzémem, případně mechanicky poškozenou (tj. odřenina, popálenina atd.). Projevuje se zejména silně zarudlými hnisavými puchýři na postižené kůži.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Impetigo ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Impetigo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Impetigo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Impetigo ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Impetigo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Impetigo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Impetigo například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Impetigo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Impetigo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impetigo, odpověď na dotaz co je to Impetigo?. Víte např. kdo to je Technical writer? Znáte a víte kdo je Ariana Grande? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?