Co je to?
Výraz, termín, definice slova Impetigo. Co znamená odborný pojem Impetigo z kategorie Nemoce?

Co je to Impetigo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Impetigo?

Impetigo Je název nakažlivé kožní infekce bakteriálního původu, které postihuje jak poškozenou, tak zdravou kůži. Hlavním projevem impetiga jsou rudé puchýřky, které často hnisají.
Známy jsou dvě formy onemocnění – praskající velké puchýře naplněné tekutinou nebo malé puchýřky, které po prasknutí vytvoří krustu podobnou akné. Léčbu antibiotiky by měl provádět dermatolog, který nařídí přísný hygienický režim nebo karanténu, protože impetigo je vysoce nakažlivé.


Co je to Impetigo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Impetigo. Co znamená odborný pojem Impetigo z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Impetigo s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Impetigo je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminologie, nemoce, odborné názvosloví, slovo, co je to Impetigo?, vysvětlení, odborný výraz, nemoce, lexikon, terminus technicus, slovník, přesný význam, termín, wiki, formulace, popis, synonymum, pojem


Pojem Impetigo je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Impetigo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Impetigo vulgaris je značně nakažlivá bakteriální kožní infekce, která může napadnout jak kůži zcela zdravou, tak kůži dříve poškozenou ekzémem, případně mechanicky poškozenou (tj. odřenina, popálenina atd.). Projevuje se zejména silně zarudlými hnisavými puchýři na postižené kůži.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Impetigo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Impetigo na Youtube

Zkusit najít výraz Impetigo ve Wikizdrojích

Najít heslo Impetigo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Impetigo ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Impetigo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Impetigo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Impetigo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Impetigo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impetigo, odpověď na dotaz co je to Impetigo?. Víte např. kdo to je Abbé? Znáte a víte kdo je Sebastian Navrátil? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?