Co je to?
Definice odborného termínu, slova Impetigo. Co znamená pojem Impetigo z kategorie Nemoce?

Co je Impetigo?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Impetigo

Impetigo Je název nakažlivé kožní infekce bakteriálního původu, které postihuje jak poškozenou, tak zdravou kůži. Hlavním projevem impetiga jsou rudé puchýřky, které často hnisají.
Známy jsou dvě formy onemocnění – praskající velké puchýře naplněné tekutinou nebo malé puchýřky, které po prasknutí vytvoří krustu podobnou akné. Léčbu antibiotiky by měl provádět dermatolog, který nařídí přísný hygienický režim nebo karanténu, protože impetigo je vysoce nakažlivé.


Co je to Impetigo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Impetigo. Co znamená pojem Impetigo z kategorie Nemoce?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Impetigo? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Impetigo patří do sekce nemoce

Klíčová slova: nemoce, slovník, co je to Impetigo?, význam, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, nemoce, pojem, odborné názvosloví, informace, co znamená, Impetigo, odborný výraz, vysvětlení, heslo, popis


Pojem Impetigo je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Impetigo?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Impetigo vulgaris je značně nakažlivá bakteriální kožní infekce, která může napadnout jak kůži zcela zdravou, tak kůži dříve poškozenou ekzémem, případně mechanicky poškozenou (tj. odřenina, popálenina atd.). Projevuje se zejména silně zarudlými hnisavými puchýři na postižené kůži.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Impetigo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Impetigo na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Impetigo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Impetigo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impetigo ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Impetigo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Impetigo například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Impetigo? resp. co znamená výraz Impetigo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impetigo, odpověď na dotaz co je to Impetigo?. Víte např. kdo to je Nina Dobrev? Znáte a víte kdo je Steve Wozniak? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Impetigo hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?