Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výjimečný stav. Co znamená pojem Výjimečný stav z kategorie Právo?

Co je to Výjimečný stav? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Výjimečný stav?

Výjimečný stav je názvem situace, ve které může stát vyhlásit omezení určitých práv, většinou jde o zákaz shromažďování či svobody slova. Vyhlašuje se například tehdy, dochází-li většímu narušení veřejného pořádku na území státu.
V nedemokraticky řízených zemích bývá výjimečný stav zneužíván v rámci politického boje k potlačení opozice a omezení práv občanů. Umožňuje vládě, aby se odchýlila od platných práv.


Co je to Výjimečný stav? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výjimečný stav. Co znamená pojem Výjimečný stav z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Výjimečný stav sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výjimečný stav je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, odborný výraz, informace, terminus technicus, význam slova, lexikon, význam pojmu, Právo, slovo, synonymum, pojem, termín, co je to Výjimečný stav?, terminologie, co znamená, názvosloví, formulace, vysvětlení


Pojem Výjimečný stav je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Výjimečný stav dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Výjimečný stav je stav vyhlašovaný státem například při rozsáhlejším narušování veřejného pořádku v zemi. Během tohoto stavu můžou být omezena některá práva, jako je například shromažďovací právo nebo svoboda slova. V některých případech vyhlášení výjimečného stavu v méně demokratických zřízeních může existovat podezření, že byl stav vyhlášen pouze k umožnění omezení občanských práv nebo práv opozice v rámci politického boje v zemi.

Hledejte pojem Výjimečný stav v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výjimečný stav ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Výjimečný stav na Youtube

Zkusit najít výraz Výjimečný stav ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Výjimečný stav ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výjimečný stav ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Výjimečný stav ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Výjimečný stav například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Výjimečný stav? resp. co přesně znamená slovo Výjimečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výjimečný stav, odpověď na dotaz co je to Výjimečný stav?. Víte např. kdo to je Optimista? Znáte a víte kdo je Linda Rybová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?