Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výjimečný stav. Co znamená pojem Výjimečný stav z kategorie Právo?

Co je to Výjimečný stav? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Výjimečný stav?

Výjimečný stav je názvem situace, ve které může stát vyhlásit omezení určitých práv, většinou jde o zákaz shromažďování či svobody slova. Vyhlašuje se například tehdy, dochází-li většímu narušení veřejného pořádku na území státu.
V nedemokraticky řízených zemích bývá výjimečný stav zneužíván v rámci politického boje k potlačení opozice a omezení práv občanů. Umožňuje vládě, aby se odchýlila od platných práv.


Co je to Výjimečný stav? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výjimečný stav. Co znamená pojem Výjimečný stav z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Výjimečný stav se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, synonymum, Právo, význam pojmu, co to je, co je to Výjimečný stav?, popis, odborný výraz, informace, terminus technicus, pojem, slovo, přesný výraz, vysvětlení, heslo, slovník, co znamená, názvosloví


Pojem Výjimečný stav je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výjimečný stav? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výjimečný stav je stav vyhlašovaný státem například při rozsáhlejším narušování veřejného pořádku v zemi. Během tohoto stavu můžou být omezena některá práva, jako je například shromažďovací právo nebo svoboda slova. V některých případech vyhlášení výjimečného stavu v méně demokratických zřízeních může existovat podezření, že byl stav vyhlášen pouze k umožnění omezení občanských práv nebo práv opozice v rámci politického boje v zemi.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Výjimečný stav ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Výjimečný stav ve Wikislovníku

Hledat výraz Výjimečný stav ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Výjimečný stav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výjimečný stav ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Výjimečný stav na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Výjimečný stav například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Výjimečný stav? resp. co znamená slovo Výjimečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výjimečný stav, odpověď na dotaz co je to Výjimečný stav?. Víte např. kdo to je Vychovatel? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?