Co je to?
Odborný výraz, definice slova Výjimečný stav. Co znamená slovo Výjimečný stav z kategorie Právo?

Co je Výjimečný stav? Definice pojmu

Co znamená termín Výjimečný stav? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Výjimečný stav je názvem situace, ve které může stát vyhlásit omezení určitých práv, většinou jde o zákaz shromažďování či svobody slova. Vyhlašuje se například tehdy, dochází-li většímu narušení veřejného pořádku na území státu.
V nedemokraticky řízených zemích bývá výjimečný stav zneužíván v rámci politického boje k potlačení opozice a omezení práv občanů. Umožňuje vládě, aby se odchýlila od platných práv.


Co je to Výjimečný stav? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Výjimečný stav. Co znamená slovo Výjimečný stav z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Výjimečný stav) můžete sdílet s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Výjimečný stav patří do kategorie právo

Klíčová slova: terminologie, popis, definice pojmu, co je to Výjimečný stav?, právo, co znamená, slovo, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, právo, co to je, přesný výraz, význam slova, formulace, termín, definice, lexikon


Pojem Výjimečný stav je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Výjimečný stav můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Výjimečný stav je stav vyhlašovaný státem například při rozsáhlejším narušování veřejného pořádku v zemi. Během tohoto stavu můžou být omezena některá práva, jako je například shromažďovací právo nebo svoboda slova. V některých případech vyhlášení výjimečného stavu v méně demokratických zřízeních může existovat podezření, že byl stav vyhlášen pouze k umožnění omezení občanských práv nebo práv opozice v rámci politického boje v zemi.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Výjimečný stav na Youtube

Zkusit najít pojem Výjimečný stav ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Výjimečný stav ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výjimečný stav ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Výjimečný stav ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Výjimečný stav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Výjimečný stav například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Výjimečný stav? resp. co je to Výjimečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výjimečný stav, odpověď na dotaz co je to Výjimečný stav?. Víte např. kdo to je Viktor Sheen? Znáte a víte kdo je Petr Pavel? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?