Co je to?
Definice výrazu Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Co to je Žďárák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Žďárák?

Žďárák čili bivakovací vak je alternativa stanu pro případ nouze. Lze v něm přespávat v přírodě, obvykle patří k vybavení horolezců, kteří se vydávají na dlouhé túry. Vypadá podobně jako závěsný stan nebo spací pytel. Vyrábí se z nepromokavého materiálu, může v něm bivakovat jeden či dva lidé, Horolezci většinou využívají duo variantu, turisté vak pro jednotlivce.
Žďárák dokáže ochránit před nepříznivým počasím, je skladný a lehký, neposkytuje však takový komfort jako stan. Osoba, která ho použije, si zajištuje tepelnou pohodu vším, co má sebou, především se musí izolovat od země a ochránit před větrem. Název získal vak po průkopníkovi a zakladateli skialpinizmu a alpského lyžování Matyáši Žďárském.


Co je to Žďárák? Význam slova, termín, Definice výrazu Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Žďárák? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žďárák patří do sekce Cestování

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, pojem, terminologie, formulace, přesný výraz, co je to Žďárák?, co znamená, přesný význam, význam slova, Cestování, synonymum, Žďárák, definice pojmu, odborný výraz, význam, informace, definice


Pojem Žďárák je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Žďárák píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Žďárského bivakovací vak, lidově „žďárák“, je vak pro přespání v přírodě – obvykle se používá jako nouzová alternativa stanu. Je standardní součástí horolezeckého vybavení na delší túry. Je vyroben z nepromokavého materiálu a tvarem připomíná spací pytel nebo závěsný horolezecký stan. Vyrábí se v provedení pro dvě osoby nebo jednoho člověka. Pro horolezecké účely je vhodnější dvoumístný vak, pro turistické jednomístný.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Žďárák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žďárák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Žďárák na Youtube

Najít heslo Žďárák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Žďárák ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Žďárák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žďárák například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Žďárák? resp. jaký je význam slova Žďárák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žďárák, odpověď na dotaz co je to Žďárák?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Špekoun? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.