Co je to?
Definice výrazu Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Co to je Žďárák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Žďárák?

Žďárák čili bivakovací vak je alternativa stanu pro případ nouze. Lze v něm přespávat v přírodě, obvykle patří k vybavení horolezců, kteří se vydávají na dlouhé túry. Vypadá podobně jako závěsný stan nebo spací pytel. Vyrábí se z nepromokavého materiálu, může v něm bivakovat jeden či dva lidé, Horolezci většinou využívají duo variantu, turisté vak pro jednotlivce.
Žďárák dokáže ochránit před nepříznivým počasím, je skladný a lehký, neposkytuje však takový komfort jako stan. Osoba, která ho použije, si zajištuje tepelnou pohodu vším, co má sebou, především se musí izolovat od země a ochránit před větrem. Název získal vak po průkopníkovi a zakladateli skialpinizmu a alpského lyžování Matyáši Žďárském.


Co je to Žďárák? Význam slova, termín, Definice výrazu Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Žďárák se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, pojem, vysvětlení, lexikon, slovo, co je to Žďárák?, popis, definice, terminus technicus, synonymum, význam slova, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, heslo


Pojem Žďárák je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žďárák? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žďárského bivakovací vak, lidově „žďárák“, je vak pro přespání v přírodě – obvykle se používá jako nouzová alternativa stanu. Je standardní součástí horolezeckého vybavení na delší túry. Je vyroben z nepromokavého materiálu a tvarem připomíná spací pytel nebo závěsný horolezecký stan. Vyrábí se v provedení pro dvě osoby nebo jednoho člověka. Pro horolezecké účely je vhodnější dvoumístný vak, pro turistické jednomístný.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Žďárák na Youtube

Vyhledat pojem Žďárák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Žďárák na Google.cz

Zkusit najít heslo Žďárák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Žďárák ve Wikizdrojích

Najít heslo Žďárák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Žďárák například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Žďárák? resp. co se skrývá pod slovem Žďárák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žďárák, odpověď na dotaz co je to Žďárák?. Víte např. kdo to je Popleta? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Žďárák v jiné sekci než Cestování. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.