Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žďárák. Co znamená pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Co je to Žďárák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Žďárák

Žďárák čili bivakovací vak je alternativa stanu pro případ nouze. Lze v něm přespávat v přírodě, obvykle patří k vybavení horolezců, kteří se vydávají na dlouhé túry. Vypadá podobně jako závěsný stan nebo spací pytel. Vyrábí se z nepromokavého materiálu, může v něm bivakovat jeden či dva lidé, Horolezci většinou využívají duo variantu, turisté vak pro jednotlivce.
Žďárák dokáže ochránit před nepříznivým počasím, je skladný a lehký, neposkytuje však takový komfort jako stan. Osoba, která ho použije, si zajištuje tepelnou pohodu vším, co má sebou, především se musí izolovat od země a ochránit před větrem. Název získal vak po průkopníkovi a zakladateli skialpinizmu a alpského lyžování Matyáši Žďárském.


Co je to Žďárák? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žďárák. Co znamená pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Žďárák patří do sekce cestování

Klíčová slova: co to je, synonymum, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, přesný výraz, informace, cestování, heslo, význam, terminus technicus, Žďárák, co znamená, přesný význam, slovník, cestování


Pojem Žďárák je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Žďárák?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žďárského bivakovací vak, lidově „žďárák“, je vak pro přespání v přírodě – obvykle se používá jako nouzová alternativa stanu. Je standardní součástí horolezeckého vybavení na delší túry. Je vyroben z nepromokavého materiálu a tvarem připomíná spací pytel nebo závěsný horolezecký stan. Vyrábí se v provedení pro dvě osoby nebo jednoho člověka. Pro horolezecké účely je vhodnější dvoumístný vak, pro turistické jednomístný.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žďárák ve Wikimedia Commons

Najít výraz Žďárák ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Žďárák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Žďárák na Google.cz

Hledat termín Žďárák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Žďárák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žďárák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Žďárák? resp. co znamená Žďárák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žďárák, odpověď na dotaz co je to Žďárák?. Víte např. kdo to je Ivana Andrlová? Znáte a víte kdo je Čestmír Gebouský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je cestování. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.