Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Co je to Žďárák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žďárák

Žďárák čili bivakovací vak je alternativa stanu pro případ nouze. Lze v něm přespávat v přírodě, obvykle patří k vybavení horolezců, kteří se vydávají na dlouhé túry. Vypadá podobně jako závěsný stan nebo spací pytel. Vyrábí se z nepromokavého materiálu, může v něm bivakovat jeden či dva lidé, Horolezci většinou využívají duo variantu, turisté vak pro jednotlivce.
Žďárák dokáže ochránit před nepříznivým počasím, je skladný a lehký, neposkytuje však takový komfort jako stan. Osoba, která ho použije, si zajištuje tepelnou pohodu vším, co má sebou, především se musí izolovat od země a ochránit před větrem. Název získal vak po průkopníkovi a zakladateli skialpinizmu a alpského lyžování Matyáši Žďárském.


Co je to Žďárák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Žďárák patří do kategorie cestování

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, heslo, přesný význam, co to je, Žďárák, definice, synonymum, terminologie, přesný výraz, cestování, význam, wiki, formulace, význam slova, názvosloví


Pojem Žďárák je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Žďárák?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Žďárského bivakovací vak, lidově „žďárák“, je vak pro přespání v přírodě – obvykle se používá jako nouzová alternativa stanu. Je standardní součástí horolezeckého vybavení na delší túry. Je vyroben z nepromokavého materiálu a tvarem připomíná spací pytel nebo závěsný horolezecký stan. Vyrábí se v provedení pro dvě osoby nebo jednoho člověka. Pro horolezecké účely je vhodnější dvoumístný vak, pro turistické jednomístný.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Žďárák na Google.cz

Hledat videa s názvem Žďárák na Youtube

Najít heslo Žďárák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žďárák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Žďárák ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Žďárák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žďárák například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Žďárák? resp. jaká je definice termínu Žďárák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žďárák, odpověď na dotaz co je to Žďárák?. Víte např. kdo to je Cameron Diaz? Znáte a víte kdo je Sirota? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Žďárák v jiné sekci než cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.