Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Co je to Žďárák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Žďárák?

Žďárák čili bivakovací vak je alternativa stanu pro případ nouze. Lze v něm přespávat v přírodě, obvykle patří k vybavení horolezců, kteří se vydávají na dlouhé túry. Vypadá podobně jako závěsný stan nebo spací pytel. Vyrábí se z nepromokavého materiálu, může v něm bivakovat jeden či dva lidé, Horolezci většinou využívají duo variantu, turisté vak pro jednotlivce.
Žďárák dokáže ochránit před nepříznivým počasím, je skladný a lehký, neposkytuje však takový komfort jako stan. Osoba, která ho použije, si zajištuje tepelnou pohodu vším, co má sebou, především se musí izolovat od země a ochránit před větrem. Název získal vak po průkopníkovi a zakladateli skialpinizmu a alpského lyžování Matyáši Žďárském.


Co je to Žďárák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žďárák. Co znamená odborný pojem Žďárák z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Žďárák) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Žďárák patří do kategorie cestování

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, definice pojmu, co je to Žďárák?, terminologie, cestování, co znamená, informace, význam pojmu, význam slova, slovo, přesný význam, vysvětlení, význam, cestování, slovník, heslo, přesný výraz


Pojem Žďárák je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Žďárák píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žďárského bivakovací vak, lidově „žďárák“, je vak pro přespání v přírodě – obvykle se používá jako nouzová alternativa stanu. Je standardní součástí horolezeckého vybavení na delší túry. Je vyroben z nepromokavého materiálu a tvarem připomíná spací pytel nebo závěsný horolezecký stan. Vyrábí se v provedení pro dvě osoby nebo jednoho člověka. Pro horolezecké účely je vhodnější dvoumístný vak, pro turistické jednomístný.

Více informací o slovu Žďárák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žďárák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Žďárák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Žďárák ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Žďárák ve Wikislovníku

Hledat termín Žďárák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Žďárák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Žďárák například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Žďárák? resp. co se přesně ukrývá za slovem Žďárák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žďárák, odpověď na dotaz co je to Žďárák?. Víte např. kdo to je Jan Bartošek? Znáte a víte kdo je František Kinský? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.