Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Reiki. Co znamená pojem Reiki z kategorie Lékařství?

Co je Reiki?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Reiki?

Reiki patří mezi tradiční léčitelské techniky, které vycházejí z východního učení. Za zemi původu bývá označováno Japonsko, konkrétně doktor Mikao Usui. Opravdový počátek Reiki však pravděpodobně vystopovat nelze. Existují totiž podobnosti s dalšími metodami.
Reiki předpokládá existenci vitální energie Reiki v lidském těle. Sleduje se existence příslušných energetických center čaker a drah, jimiž může tato energie proudit. Jestliže jsou čakry v pořádku a energie proudí správnými směry, pak je člověk zdravý a vitální. Reiki též předpokládá existenci aury jako duchovního pole těla.


Co je to Reiki? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Reiki. Co znamená pojem Reiki z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Reiki se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, definice, termín, synonymum, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, definice pojmu, Reiki, terminus technicus, lékařství, wiki, lexikon, přesný význam, popis, názvosloví, význam pojmu


Pojem Reiki je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reiki? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reiki je forma alternativní medicíny, vyvinutá zřejmě v roce 1922 japonským buddhistou Dr. Mikao Usuim. Slovo Reiki vzniklo složením dvou japonských znaků. Znakem Rei, překládáme jako "univerzální, všepronikající" a Ki znamená "životní energie". Metoda předpokládá existenci vitální energie Reiki v těle zejména člověka, existenci příslušných energetických center čaker a drah (meridiánů), kterými může tato energie proudit. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek, člověk je zdravý a vitální. Reiki předpokládá také existenci aury jako duchovního pole lidského těla, které s tímto energetickým prouděním souvisí. Obecně uznávané a spolehlivě dokumentované doklady pro existenci takovýchto jevů však chybí.

Více informací o slovu Reiki doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Reiki na Google obrázcích

Vyhledat pojem Reiki ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Reiki ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Reiki ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Reiki ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Reiki ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Reiki například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Reiki? resp. co přesně znamená slovo Reiki? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reiki, odpověď na dotaz co je to Reiki?. Víte např. kdo to je Erazim Kohák? Znáte a víte kdo je Paranoik? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Ohřívač, reiki, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?