Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kontraindikace. Co znamená pojem Kontraindikace z kategorie Lékařství?

Co to je Kontraindikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kontraindikace?

Kontraindikace je nežádoucí účinek v případě užívání nějakého léku. Jde o případ, kdy je účinek nějakého léku negativně ovlivňován současným užíváním jiného přípravku. Případné kontraindikace jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku a lékař by měl předtím, než vystaví předpis na nějaký lék, vždy zjišťovat, zda nemůže dojít k vzájemnému ovlivnění tohoto léku s jiným přípravkem, který pacient užívá.


Co je to Kontraindikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kontraindikace. Co znamená pojem Kontraindikace z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kontraindikace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kontraindikace patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, wiki, význam pojmu, definice pojmu, význam, slovo, Lékařství, co znamená, vysvětlení, Lékařství, odborné názvosloví, popis, definice, odborný výraz, co je to Kontraindikace?, heslo, co to je, přesný výraz


Pojem Kontraindikace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kontraindikace můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kontraindikace je v lékařství stav nebo faktor, který je důvodem k vyloučení určitého lékařského výkonu, medikace, vyšetření apod.
Některé kontraindikace jsou absolutní, což znamená, že platí za každých podmínek. Například dětem a adolescentům s virovou infekcí by se neměla podávat kyselina acetylsalicylová, protože hrozí vznik Reyova syndromu. Podobně osoba s anafylaktickou alergií na určitou látku by nikdy tuto látku neměla dostat, osobě s hemochromatózou by neměly být podávány přípravky s obsahem železa.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Kontraindikace na Google.cz

Hledat heslo Kontraindikace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontraindikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kontraindikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kontraindikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kontraindikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontraindikace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kontraindikace? resp. co je to Kontraindikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontraindikace, odpověď na dotaz co je to Kontraindikace?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Diktátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.