Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontraindikace. Co znamená odborný pojem Kontraindikace z kategorie Lékařství?

Co je to Kontraindikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kontraindikace?

Kontraindikace je nežádoucí účinek v případě užívání nějakého léku. Jde o případ, kdy je účinek nějakého léku negativně ovlivňován současným užíváním jiného přípravku. Případné kontraindikace jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku a lékař by měl předtím, než vystaví předpis na nějaký lék, vždy zjišťovat, zda nemůže dojít k vzájemnému ovlivnění tohoto léku s jiným přípravkem, který pacient užívá.


Co je to Kontraindikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontraindikace. Co znamená odborný pojem Kontraindikace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Kontraindikace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, Kontraindikace, vysvětlení, informace, přesný výraz, co je to Kontraindikace?, lékařství, lexikon, popis, definice, význam slova, terminus technicus, pojem, význam pojmu, definice pojmu, wiki, synonymum, odborný výraz


Pojem Kontraindikace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kontraindikace můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kontraindikace je v lékařství stav nebo faktor, který je důvodem k vyloučení určitého lékařského výkonu, medikace, vyšetření apod.
Některé kontraindikace jsou absolutní, což znamená, že platí za každých podmínek. Například dětem a adolescentům s virovou infekcí by se neměla podávat kyselina acetylsalicylová, protože hrozí vznik Reyova syndromu. Podobně osoba s anafylaktickou alergií na určitou látku by nikdy tuto látku neměla dostat, osobě s hemochromatózou by neměly být podávány přípravky s obsahem železa.

Hledejte pojem Kontraindikace v následujících vyhledávačích

Najít výraz Kontraindikace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontraindikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kontraindikace na Youtube

Hledat termín Kontraindikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kontraindikace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kontraindikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontraindikace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Kontraindikace? resp. co je to Kontraindikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontraindikace, odpověď na dotaz co je to Kontraindikace?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Diktátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.