Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Co je to Dip? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dip?

Dip je označení pro druh speciálních omáček, do kterých se namáčejí kousky různých jídel – chipsy, zelenina, sýr, falafel a další. Dipy mohou být různě husté, záleží na tom, co je jejich základem. Nejdná se tedy o klasickou omáčku.
Dip může být jednosložkový nebo vícesložkový, Jako základ se využívá například majonéza, zakysaná smetana nebo jogurt. Může se však jednat i o ocet, olej, kečup, hořčici nebo med a další. K známým typům patří česneková majonéza aioli, indické čatní, italská marinara, tatarská omáčka, tzatziki a jiné.


Co je to Dip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Dip) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dip patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: popis, názvosloví, informace, formulace, význam, Jídlo, odborné názvosloví, definice pojmu, slovník, slovo, co to je, význam pojmu, vysvětlení, definice, přesný význam, pojem, terminologie, význam slova


Pojem Dip je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dip? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dip (anglicky namočit) je omáčka podávaná samostatně, do které se v průběhu konzumace namáčí kousky jídla, např. sýr, falafel, bramborové či tortilové čipsy. Klasická omáčka se proti tomu podává již přelitá přes pokrm.
Základ dipu tvoří většinou jogurt, zakysaná smetana, crème fraîche nebo majonéza. Jako dip lze ale podávat i ocet, med, čokoládu, olivový olej či samotný kečup, hořčici nebo majonézu.

Dip omáčky

Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít slovo Dip ve vyhledávači Qwant

Najít termín Dip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dip ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Dip ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Dip na Google.cz

Hledat videa s názvem Dip na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dip například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dip? resp. jaká je definice slova Dip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dip, odpověď na dotaz co je to Dip?. Víte např. kdo to je Miroslav Donutil? Znáte a víte kdo je Pedolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?