Co je to?
Definice výrazu, termínu Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Co je Dip?

Co znamená pojem, definice termínu Dip?

Dip je označení pro druh speciálních omáček, do kterých se namáčejí kousky různých jídel – chipsy, zelenina, sýr, falafel a další. Dipy mohou být různě husté, záleží na tom, co je jejich základem. Nejdná se tedy o klasickou omáčku.
Dip může být jednosložkový nebo vícesložkový, Jako základ se využívá například majonéza, zakysaná smetana nebo jogurt. Může se však jednat i o ocet, olej, kečup, hořčici nebo med a další. K známým typům patří česneková majonéza aioli, indické čatní, italská marinara, tatarská omáčka, tzatziki a jiné.


Co je to Dip? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dip se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Dip je v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, pojem, terminus technicus, slovník, jídlo, názvosloví, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, význam slova, co to je, lexikon, heslo, co je to Dip?, definice, význam


Pojem Dip je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Dip?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dip (anglicky namočit) je omáčka podávaná samostatně, do které se v průběhu konzumace namáčí kousky jídla, např. sýr, falafel, bramborové či tortilové čipsy. Klasická omáčka se proti tomu podává již přelitá přes pokrm.
Základ dipu tvoří většinou jogurt, zakysaná smetana, crème fraîche nebo majonéza. Jako dip lze ale podávat i ocet, med, čokoládu, olivový olej či samotný kečup, hořčici nebo majonézu.

Dip omáčky

Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat frázi Dip ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dip ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Dip ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Dip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Dip ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Dip ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dip například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dip? resp. co to je Dip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dip, odpověď na dotaz co je to Dip?. Víte např. kdo to je Petr Neužil? Znáte a víte kdo je Biochemik? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dip hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?