Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Co je to Dip? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dip

Dip je označení pro druh speciálních omáček, do kterých se namáčejí kousky různých jídel – chipsy, zelenina, sýr, falafel a další. Dipy mohou být různě husté, záleží na tom, co je jejich základem. Nejdná se tedy o klasickou omáčku.
Dip může být jednosložkový nebo vícesložkový, Jako základ se využívá například majonéza, zakysaná smetana nebo jogurt. Může se však jednat i o ocet, olej, kečup, hořčici nebo med a další. K známým typům patří česneková majonéza aioli, indické čatní, italská marinara, tatarská omáčka, tzatziki a jiné.


Co je to Dip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dip se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dip se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: pojem, lexikon, Dip, slovo, význam pojmu, co je to Dip?, termín, informace, definice pojmu, terminologie, slovník, odborný výraz, wiki, definice, význam, synonymum, názvosloví, co to je


Pojem Dip je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dip píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dip (anglicky namočit) je omáčka podávaná samostatně, do které se v průběhu konzumace namáčí kousky jídla, např. sýr, falafel, bramborové či tortilové čipsy. Klasická omáčka se proti tomu podává již přelitá přes pokrm.
Základ dipu tvoří většinou jogurt, zakysaná smetana, crème fraîche nebo majonéza. Jako dip lze ale podávat i ocet, med, čokoládu, olivový olej či samotný kečup, hořčici nebo majonézu.

Dip omáčky

Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Dip ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dip ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dip ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Dip ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Dip ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dip například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dip? resp. jaký je význam pojmu Dip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dip, odpověď na dotaz co je to Dip?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Sexuolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?