Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Co je to Dip? Význam slova

Co znamená termín Dip? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dip je označení pro druh speciálních omáček, do kterých se namáčejí kousky různých jídel – chipsy, zelenina, sýr, falafel a další. Dipy mohou být různě husté, záleží na tom, co je jejich základem. Nejdná se tedy o klasickou omáčku.
Dip může být jednosložkový nebo vícesložkový, Jako základ se využívá například majonéza, zakysaná smetana nebo jogurt. Může se však jednat i o ocet, olej, kečup, hořčici nebo med a další. K známým typům patří česneková majonéza aioli, indické čatní, italská marinara, tatarská omáčka, tzatziki a jiné.


Co je to Dip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dip. Co znamená odborný pojem Dip z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dip doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dip se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam, termín, lexikon, terminologie, slovo, Jídlo, pojem, odborný výraz, Dip, formulace, vysvětlení, slovník, definice, informace, názvosloví, popis, co znamená, terminus technicus


Pojem Dip je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dip?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dip (anglicky namočit) je omáčka podávaná samostatně, do které se v průběhu konzumace namáčí kousky jídla, např. sýr, falafel, bramborové či tortilové čipsy. Klasická omáčka se proti tomu podává již přelitá přes pokrm.
Základ dipu tvoří většinou jogurt, zakysaná smetana, crème fraîche nebo majonéza. Jako dip lze ale podávat i ocet, med, čokoládu, olivový olej či samotný kečup, hořčici nebo majonézu.

Dip omáčky

Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Různé druhy omáček (dipy). Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat slovo Dip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Dip ve Wikislovníku

Najít pojem Dip ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Dip na Google.cz

Zkusit najít slovo Dip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Dip ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dip například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dip? resp. co označuje slovo Dip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dip, odpověď na dotaz co je to Dip?. Víte např. kdo to je Xena? Znáte a víte kdo je Oblastní manažer? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dip v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?