Co je to?
Výraz, termín, definice slova SSL. Co znamená odborný pojem SSL z kategorie Internet?

Co je to SSL? Význam slova

Co znamená termín SSL? Vysvětlení pojmu, definice hesla

SSL je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zkratku slov Secure Sockets Layer, která se překládají jako vrstva bezpečných socketů. Jedná se o protokol, který zabezpečuje komunikaci šifrováním a potvrzuje autenticitu stran, které spolu komunikují.
Nejběžnější je využití SSL pro zabezpečení komunikace s webovými servery (HTTPS). Když dojde k vytvoření SSL spojení, je zaručena zabezpečená komunikace na základě šifrovacích klíčů.


Co je to SSL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SSL. Co znamená odborný pojem SSL z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu SSL? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo SSL je v kategorii internet

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, definice, slovník, terminologie, wiki, vysvětlení, heslo, internet, co znamená, termín, co je to SSL?, internet, informace, pojem, formulace, co to je


Pojem SSL je v kategorii internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu SSL můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Secure Sockets Layer, SSL (doslova vrstva bezpečných socketů) je protokol, resp. vrstva vložená mezi vrstvu transportní (např. TCP/IP) a aplikační (např. HTTP), která poskytuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizaci komunikujících stran. Následovníkem SSL je protokol Transport Layer Security (TLS).

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín SSL ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SSL ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem SSL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz SSL ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín SSL ve vyhledávači Qwant

Najít termín SSL na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SSL například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je SSL? resp. co se skrývá pod slovem SSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSL, odpověď na dotaz co je to SSL?. Víte např. kdo to je Bedřich Hrozný? Znáte a víte kdo je Sebastian Navrátil? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.