Co je to?
Odborný výraz, definice slova SSL. Co znamená pojem SSL z kategorie Internet?

Co je to SSL? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu SSL

SSL je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zkratku slov Secure Sockets Layer, která se překládají jako vrstva bezpečných socketů. Jedná se o protokol, který zabezpečuje komunikaci šifrováním a potvrzuje autenticitu stran, které spolu komunikují.
Nejběžnější je využití SSL pro zabezpečení komunikace s webovými servery (HTTPS). Když dojde k vytvoření SSL spojení, je zaručena zabezpečená komunikace na základě šifrovacích klíčů.


Co je to SSL? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SSL. Co znamená pojem SSL z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text SSL s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín SSL se nachází v sekci internet

Klíčová slova: heslo, definice, terminus technicus, význam, wiki, pojem, přesný význam, synonymum, názvosloví, internet, lexikon, vysvětlení, formulace, co to je, význam pojmu, termín, slovo, SSL


Pojem SSL je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SSL? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secure Sockets Layer, SSL (doslova vrstva bezpečných socketů) je protokol, resp. vrstva vložená mezi vrstvu transportní (např. TCP/IP) a aplikační (např. HTTP), která poskytuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizaci komunikujících stran. Následovníkem SSL je protokol Transport Layer Security (TLS).

Hledejte pojem SSL v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo SSL ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem SSL ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem SSL na Google.cz

Hledat termín SSL ve vyhledávači Qwant

Najít termín SSL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SSL ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo SSL například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená SSL? resp. co se vlastně skrývá pod slovem SSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSL, odpověď na dotaz co je to SSL?. Víte např. kdo to je Victor Capesius? Znáte a víte kdo je Viktor Preiss? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.