Co je to?
Odborný výraz, definice slova SSL. Co znamená slovo SSL z kategorie Internet?

Co je SSL? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla SSL?

SSL je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zkratku slov Secure Sockets Layer, která se překládají jako vrstva bezpečných socketů. Jedná se o protokol, který zabezpečuje komunikaci šifrováním a potvrzuje autenticitu stran, které spolu komunikují.
Nejběžnější je využití SSL pro zabezpečení komunikace s webovými servery (HTTPS). Když dojde k vytvoření SSL spojení, je zaručena zabezpečená komunikace na základě šifrovacích klíčů.


Co je to SSL? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SSL. Co znamená slovo SSL z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo SSL patří do kategorie internet

Klíčová slova: informace, terminus technicus, heslo, lexikon, internet, co znamená, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, slovník, slovo, SSL, definice, popis, přesný výraz, co je to SSL?, termín, názvosloví


Pojem SSL je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SSL? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secure Sockets Layer, SSL (doslova vrstva bezpečných socketů) je protokol, resp. vrstva vložená mezi vrstvu transportní (např. TCP/IP) a aplikační (např. HTTP), která poskytuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizaci komunikujících stran. Následovníkem SSL je protokol Transport Layer Security (TLS).

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz SSL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem SSL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo SSL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín SSL ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín SSL ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo SSL na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SSL například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je SSL? resp. co znamená slovo SSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSL, odpověď na dotaz co je to SSL?. Víte např. kdo to je Andy Murray? Znáte a víte kdo je Florista? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.