Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čádor. Co znamená pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co je to Čádor? Význam slova

Co znamená termín Čádor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.


Co je to Čádor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čádor. Co znamená pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Čádor se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: termín, pojem, náboženství, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu, význam, Čádor, lexikon, popis, přesný výraz, co to je, heslo, formulace, terminus technicus, význam slova


Pojem Čádor je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Čádor můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Žena s čádorem

Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay
Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čádor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Čádor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Čádor ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Čádor ve vyhledávači Qwant

Najít termín Čádor na Google.cz

Hledat pojem Čádor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čádor například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Čádor? resp. jaký je význam pojmu Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Pavel Helebrand? Znáte a víte kdo je Biochemik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Čádor v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?