Co je to?
Definice výrazu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co to je Čádor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Čádor

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.


Co je to Čádor? Význam slova, termín, Definice výrazu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Čádor sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čádor je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, Čádor, heslo, vysvětlení, názvosloví, slovo, synonymum, terminus technicus, co to je, přesný výraz, význam, přesný význam, Náboženství, terminologie, lexikon, termín, wiki, význam pojmu


Pojem Čádor je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čádor? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Žena s čádorem

Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay
Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Čádor na Google.cz

Najít výraz Čádor ve Wikizdrojích

Najít slovo Čádor ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čádor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Čádor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Čádor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čádor například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Čádor? resp. co to je Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Jozef Tiso? Znáte a víte kdo je Kyborg? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?