Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co je to Čádor? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čádor

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.


Co je to Čádor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Čádor) můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Čádor patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: termín, slovo, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, wiki, náboženství, heslo, co je to Čádor?, pojem, význam slova, názvosloví, definice pojmu, co znamená, synonymum, informace, přesný význam, popis


Pojem Čádor je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Čádor?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Žena s čádorem

Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay
Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít termín Čádor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Čádor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Čádor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čádor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Čádor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Čádor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čádor například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Čádor? resp. co se skrývá pod slovem Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Venerolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Čádor i v jiných kategoriích (než náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?