Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čádor. Co znamená pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co je Čádor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Čádor?

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.


Co je to Čádor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čádor. Co znamená pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čádor? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Čádor patří do sekce náboženství

Klíčová slova: heslo, informace, definice pojmu, Čádor, terminus technicus, co znamená, význam slova, přesný význam, co to je, wiki, pojem, termín, terminologie, význam, názvosloví, co je to Čádor?, náboženství, definice


Pojem Čádor je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Čádor dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Žena s čádorem

Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay
Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Čádor lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Čádor ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Čádor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Čádor ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Čádor ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Čádor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Čádor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čádor například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čádor? resp. co je to Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Nedouk? Znáte a víte kdo je Žabař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?