Co je to?
Definice výrazu, termínu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co je Čádor?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čádor

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.


Co je to Čádor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Čádor? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Čádor je v kategorii náboženství

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, wiki, slovo, náboženství, terminologie, terminus technicus, definice, odborný výraz, slovník, termín, pojem, heslo, lexikon, význam, význam pojmu, Čádor, formulace


Pojem Čádor je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Čádor?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Žena s čádorem

Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay
Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Čádor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Čádor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čádor ve Wikimedia Commons

Najít pojem Čádor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Čádor na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čádor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Čádor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaký je význam slova Čádor? resp. co označuje slovo Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Imunolog? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice, svíce, Čádor, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?