Co je to?
Definice výrazu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co to je Čádor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čádor

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.


Co je to Čádor? Význam slova, termín, Definice výrazu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čádor? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čádor patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, Čádor, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, lexikon, wiki, termín, terminus technicus, slovo, co to je, význam pojmu, co je to Čádor?, informace, vysvětlení, názvosloví, co znamená, Náboženství


Pojem Čádor je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čádor? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Žena s čádorem

Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay
Muslimská žena oblečená do čádoru. Autor: Ebrahim Amiri, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Čádor

Vyhledat výraz Čádor ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Čádor ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Čádor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Čádor ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Čádor na Youtube

Najít pojem Čádor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čádor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čádor? resp. co znamená slovo Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Kurt Cobain? Znáte a víte kdo je Rozpočtář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?