Co je to?
Definice výrazu, termínu Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Co je to Smalt? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Smalt

Smalt je hladký povlak na povrchu předmětu, který vzniká nanesením polevy zahřáté na vysokou teplotu přímo na povrch předmětu. Smalt tvoří speciální sklovina, jejíž složení se může podle jednotlivých výrobců a použití lišit. Tato sklovina je křemičitá tavenina, která připomíná sklo nebo porcelán.
Smalt je sice křehký, ale má vysokou odolnost lesku i barvy, takže smaltované povrchy vydrží dlouhou donu beze změn. Smaltování se dříve používalo hlavně ve šperkařství, později byl smalt využit i pro povrchovou úpravu kovů a také v lékařství.


Co je to Smalt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Smalt můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Smalt je v kategorii Materiály

Klíčová slova: lexikon, synonymum, Materiály, vysvětlení, wiki, názvosloví, význam, definice, heslo, slovník, formulace, popis, termín, terminologie, význam slova, přesný výraz, terminus technicus, Materiály


Pojem Smalt je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Smalt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Smalt (nebo také email) je křemičitá tavenina příbuzná sklu, ale i porcelánu, která vytvoří na kovu celistvý ochranný povlak hladkého a lesklého charakteru. Teplotou výpalu v peci je přesně na rozhraní skla a porcelánu. I když je smalt křehký, dokáže bez změny barvy i lesku přečkat stovky let. Dodnes se vyrábí smaltované cedule pro označení ulic a čísel domů.

Hledejte pojem Smalt v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Smalt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Smalt na Youtube

Najít slovo Smalt ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Smalt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smalt ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Smalt na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Smalt například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Smalt? resp. co vlastně znamená slovo Smalt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smalt, odpověď na dotaz co je to Smalt?. Víte např. kdo to je Štětka? Znáte a víte kdo je David Hasselhoff? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.