Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Co je Smalt? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Smalt?

Smalt je hladký povlak na povrchu předmětu, který vzniká nanesením polevy zahřáté na vysokou teplotu přímo na povrch předmětu. Smalt tvoří speciální sklovina, jejíž složení se může podle jednotlivých výrobců a použití lišit. Tato sklovina je křemičitá tavenina, která připomíná sklo nebo porcelán.
Smalt je sice křehký, ale má vysokou odolnost lesku i barvy, takže smaltované povrchy vydrží dlouhou donu beze změn. Smaltování se dříve používalo hlavně ve šperkařství, později byl smalt využit i pro povrchovou úpravu kovů a také v lékařství.


Co je to Smalt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Smalt můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Smalt je v kategorii materiály

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, definice, přesný význam, pojem, formulace, wiki, přesný výraz, termín, co znamená, lexikon, synonymum, informace, vysvětlení, co to je, odborné názvosloví, heslo, význam slova


Pojem Smalt je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Smalt?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Smalt (nebo také email) je křemičitá tavenina příbuzná sklu, ale i porcelánu, která vytvoří na kovu celistvý ochranný povlak hladkého a lesklého charakteru. Teplotou výpalu v peci je přesně na rozhraní skla a porcelánu. I když je smalt křehký, dokáže bez změny barvy i lesku přečkat stovky let. Dodnes se vyrábí smaltované cedule pro označení ulic a čísel domů.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Smalt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Smalt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Smalt ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smalt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Smalt ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Smalt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Smalt například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Smalt? resp. co znamená Smalt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smalt, odpověď na dotaz co je to Smalt?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Ján Kuciak? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Smalt v jiné sekci než materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.