Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smalt. Co znamená slovo Smalt z kategorie Materiály?

Co je Smalt?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Smalt?

Smalt je hladký povlak na povrchu předmětu, který vzniká nanesením polevy zahřáté na vysokou teplotu přímo na povrch předmětu. Smalt tvoří speciální sklovina, jejíž složení se může podle jednotlivých výrobců a použití lišit. Tato sklovina je křemičitá tavenina, která připomíná sklo nebo porcelán.
Smalt je sice křehký, ale má vysokou odolnost lesku i barvy, takže smaltované povrchy vydrží dlouhou donu beze změn. Smaltování se dříve používalo hlavně ve šperkařství, později byl smalt využit i pro povrchovou úpravu kovů a také v lékařství.


Co je to Smalt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smalt. Co znamená slovo Smalt z kategorie Materiály?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Smalt s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Smalt patří do kategorie materiály

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, co to je, synonymum, wiki, termín, informace, popis, slovo, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, slovník, lexikon, terminologie, pojem, co znamená, Smalt


Pojem Smalt je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Smalt můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Smalt (nebo také email) je křemičitá tavenina příbuzná sklu, ale i porcelánu, která vytvoří na kovu celistvý ochranný povlak hladkého a lesklého charakteru. Teplotou výpalu v peci je přesně na rozhraní skla a porcelánu. I když je smalt křehký, dokáže bez změny barvy i lesku přečkat stovky let. Dodnes se vyrábí smaltované cedule pro označení ulic a čísel domů.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Smalt ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Smalt ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Smalt na Google obrázcích

Vyhledat heslo Smalt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smalt ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Smalt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Smalt například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Smalt? resp. co znamená výraz Smalt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smalt, odpověď na dotaz co je to Smalt?. Víte např. kdo to je Křupan? Znáte a víte kdo je Oldřich Mánert? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Smalt v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, dub, smalt, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.