Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mojito. Co znamená odborný pojem Mojito z kategorie Nápoje?

Co je to Mojito? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mojito

Mojito je název nápoje, který má svůj původ na Kubě. Jde o lehký drink, jehož prapůvodní podoba pochází již z 16. století. Současná podoba mojita (též mochita) vznikla v první polovině 20. století. Legendy vypravují, že jako první připravil mojito Richard Drake, známý anglický korzár. Ten měl namíchat alkohol podobný rumu, limetku, mátu a cukr. Údajně ho nazval podle svého velitele drak. Protože jejich základnou byla Kuba, rozšířila se obliba nápoje i zde a odtud se recept předával dále do dalších zemí. Později byl původní alkohol nahrazen rumem.
V současném základním receptu se používá bílý rum, třtinový cukr, čerstvá máta a perlivá voda. Je možné připravit i variantu bez alkoholu, kdy se pouze vynechá rum. Mojito se podává ve vyšší sklenici, většinou se lžící a brčkem. Původ samotného názvu nabízí dvě možnosti, buď podle mojo, pálivé omáčky, nebo podle mojo, které v africké víře znamená kouzlo.


Co je to Mojito? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mojito. Co znamená odborný pojem Mojito z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mojito s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mojito je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, definice, co to je, terminologie, odborný výraz, lexikon, popis, nápoje, informace, přesný výraz, wiki, názvosloví, význam pojmu, synonymum, slovo, význam, vysvětlení


Pojem Mojito je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mojito?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mojito je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem. Místo limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup (guarapo). V některých verzích se do nápoje také přidává některý hořký likér (Angostura bitter).
Příprava: Do vysoké sklenice se přidá několik lístků máty (pečlivě umyjeme), cukr, nakrájené dílky limetky (či limetková šťáva) a ingredience se ve sklenici rozdrtí. Sklenice se poté naplní drceným ledem a zalije se bílým rumem (cca 4 cl). Koktejl se dolije perlivou vodou a zamíchá se. Nápoj se pije brčkem, sklenici je možno ozdobit výhonkem máty či kouskem limetky.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Mojito ve Wikizdrojích

Najít heslo Mojito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Mojito ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Mojito ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mojito ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mojito ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojito například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mojito? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mojito? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mojito, odpověď na dotaz co je to Mojito?. Víte např. kdo to je Kateřina Veliká? Znáte a víte kdo je Barbar? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.