Co je to?
Definice výrazu, termínu Mojito. Co znamená odborný pojem Mojito z kategorie Nápoje?

Co je Mojito? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mojito

Mojito je název nápoje, který má svůj původ na Kubě. Jde o lehký drink, jehož prapůvodní podoba pochází již z 16. století. Současná podoba mojita (též mochita) vznikla v první polovině 20. století. Legendy vypravují, že jako první připravil mojito Richard Drake, známý anglický korzár. Ten měl namíchat alkohol podobný rumu, limetku, mátu a cukr. Údajně ho nazval podle svého velitele drak. Protože jejich základnou byla Kuba, rozšířila se obliba nápoje i zde a odtud se recept předával dále do dalších zemí. Později byl původní alkohol nahrazen rumem.
V současném základním receptu se používá bílý rum, třtinový cukr, čerstvá máta a perlivá voda. Je možné připravit i variantu bez alkoholu, kdy se pouze vynechá rum. Mojito se podává ve vyšší sklenici, většinou se lžící a brčkem. Původ samotného názvu nabízí dvě možnosti, buď podle mojo, pálivé omáčky, nebo podle mojo, které v africké víře znamená kouzlo.


Co je to Mojito? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mojito. Co znamená odborný pojem Mojito z kategorie Nápoje?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mojito? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Mojito je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Mojito?, přesný význam, co znamená, formulace, definice, lexikon, termín, co to je, význam, nápoje, Mojito, význam slova, slovník, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení


Pojem Mojito je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mojito? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mojito je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem. Místo limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup (guarapo). V některých verzích se do nápoje také přidává některý hořký likér (Angostura bitter).
Příprava: Do vysoké sklenice se přidá několik lístků máty (pečlivě umyjeme), cukr, nakrájené dílky limetky (či limetková šťáva) a ingredience se ve sklenici rozdrtí. Sklenice se poté naplní drceným ledem a zalije se bílým rumem (cca 4 cl). Koktejl se dolije perlivou vodou a zamíchá se. Nápoj se pije brčkem, sklenici je možno ozdobit výhonkem máty či kouskem limetky.

Další informační zdroje o slovu Mojito

Hledat výraz Mojito ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mojito ve Wikimedia Commons

Najít výraz Mojito ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Mojito ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Mojito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Mojito ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojito například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená Mojito? resp. co je to Mojito? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mojito, odpověď na dotaz co je to Mojito?. Víte např. kdo to je Pizizubka? Znáte a víte kdo je Martin Hausenblas? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.