Co je to?
Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Co je to Multitasking? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Multitasking?

V počítačové mluvě se pojem multitasking používá pro označení schopnosti operačního systému provádět několik procesů najednou. Jádro operačního systému střídá běžící procesy na procesoru velkou rychlostí, takže běžný uživatel má pocit, že běží současně. Dnešní operační systémy fungují na principu multitaskingu. Dřívější DOS tuto funkci nepodporoval, což bylo pro uživatele značně nepohodlné a stálo to mnoho času a práce.


Co je to Multitasking? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Multitasking) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Multitasking patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, heslo, Počítače, co to je, formulace, definice pojmu, lexikon, názvosloví, co je to Multitasking?, význam pojmu, význam, Počítače, pojem, vysvětlení, popis, přesný význam, definice


Pojem Multitasking je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Multitasking

Hledat pojem Multitasking ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Multitasking ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Multitasking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Multitasking ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Multitasking ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Multitasking na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Multitasking například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Multitasking? resp. co znamená Multitasking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Multitasking, odpověď na dotaz co je to Multitasking?. Víte např. kdo to je Tina Turner? Znáte a víte kdo je Deprivant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Multitasking v jiné sekci než Počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?