Co je to?
Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Co je Multitasking?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Multitasking?

V počítačové mluvě se pojem multitasking používá pro označení schopnosti operačního systému provádět několik procesů najednou. Jádro operačního systému střídá běžící procesy na procesoru velkou rychlostí, takže běžný uživatel má pocit, že běží současně. Dnešní operační systémy fungují na principu multitaskingu. Dřívější DOS tuto funkci nepodporoval, což bylo pro uživatele značně nepohodlné a stálo to mnoho času a práce.


Co je to Multitasking? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Multitasking je v kategorii počítače

Klíčová slova: popis, slovo, formulace, synonymum, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, co je to Multitasking?, lexikon, počítače, wiki, terminus technicus, slovník, počítače, názvosloví, co to je, význam slova


Pojem Multitasking je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Multitasking?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Multitasking (z angličtiny, multi = mnoho, task = úloha, používán ve víceúlohovém systému) označuje v informatice schopnost operačního systému provádět (přinejmenším zdánlivě) několik procesů současně. Jádro operačního systému velmi rychle střídá na procesoru běžící procesy (tzv. změna kontextu), takže uživatel počítače má dojem, že běží současně. Dnešní operační systémy jsou typicky víceúlohové – sem patří např. Microsoft Windows, Linux, macOS. Naopak DOS je příkladem jednoúlohového systému, na kterém vždy běží pouze jediný program a teprve po jeho ukončení je možné spustit jiný.

Více informací o pojmu Multitasking lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Multitasking ve Wikislovníku

Najít výraz Multitasking ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Multitasking ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Multitasking ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Multitasking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Multitasking na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Multitasking například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co to je Multitasking? resp. co přesně znamená slovo Multitasking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Multitasking, odpověď na dotaz co je to Multitasking?. Víte např. kdo to je Dana Syslová? Znáte a víte kdo je Ženista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Multitasking v jiné sekci než počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, notebook, multitasking, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?