Co je to?
Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Co je to Multitasking? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Multitasking?

V počítačové mluvě se pojem multitasking používá pro označení schopnosti operačního systému provádět několik procesů najednou. Jádro operačního systému střídá běžící procesy na procesoru velkou rychlostí, takže běžný uživatel má pocit, že běží současně. Dnešní operační systémy fungují na principu multitaskingu. Dřívější DOS tuto funkci nepodporoval, což bylo pro uživatele značně nepohodlné a stálo to mnoho času a práce.


Co je to Multitasking? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Multitasking patří do sekce Počítače

Klíčová slova: wiki, formulace, Multitasking, heslo, terminus technicus, co je to Multitasking?, informace, synonymum, význam pojmu, popis, vysvětlení, co to je, definice, význam slova, slovník, názvosloví, přesný význam, Počítače


Pojem Multitasking je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Multitasking? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Multitasking (z angličtiny, multi = mnoho, task = úloha, používán ve víceúlohovém systému) označuje v informatice schopnost operačního systému provádět (přinejmenším zdánlivě) několik procesů současně. Jádro operačního systému velmi rychle střídá na procesoru běžící procesy (tzv. změna kontextu), takže uživatel počítače má dojem, že běží současně. Dnešní operační systémy jsou typicky víceúlohové – sem patří např. Microsoft Windows, Linux, macOS. Naopak DOS je příkladem jednoúlohového systému, na kterém vždy běží pouze jediný program a teprve po jeho ukončení je možné spustit jiný.

Hledejte pojem Multitasking v následujících vyhledávačích

Hledat termín Multitasking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Multitasking ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Multitasking na Google.cz

Hledat videa s názvem Multitasking na Youtube

Zkusit najít termín Multitasking ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Multitasking ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Multitasking například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Multitasking? resp. co vlastně znamená slovo Multitasking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Multitasking, odpověď na dotaz co je to Multitasking?. Víte např. kdo to je Buddhista? Znáte a víte kdo je Deprivant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?