Co je to?
Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Co je to Multitasking? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Multitasking?

V počítačové mluvě se pojem multitasking používá pro označení schopnosti operačního systému provádět několik procesů najednou. Jádro operačního systému střídá běžící procesy na procesoru velkou rychlostí, takže běžný uživatel má pocit, že běží současně. Dnešní operační systémy fungují na principu multitaskingu. Dřívější DOS tuto funkci nepodporoval, což bylo pro uživatele značně nepohodlné a stálo to mnoho času a práce.


Co je to Multitasking? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Multitasking. Co znamená odborný pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Multitasking? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Multitasking patří do sekce Počítače

Klíčová slova: formulace, terminologie, význam pojmu, Počítače, slovo, názvosloví, přesný význam, Multitasking, slovník, heslo, definice, co znamená, vysvětlení, pojem, co to je, odborný výraz, termín, popis


Pojem Multitasking je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Multitasking?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Multitasking (z angličtiny, multi = mnoho, task = úloha, používán ve víceúlohovém systému) označuje v informatice schopnost operačního systému provádět (přinejmenším zdánlivě) několik procesů současně. Jádro operačního systému velmi rychle střídá na procesoru běžící procesy (tzv. změna kontextu), takže uživatel počítače má dojem, že běží současně. Dnešní operační systémy jsou typicky víceúlohové – sem patří např. Microsoft Windows, Linux, macOS. Naopak DOS je příkladem jednoúlohového systému, na kterém vždy běží pouze jediný program a teprve po jeho ukončení je možné spustit jiný.

Další informační zdroje o slovu Multitasking

Najít výraz Multitasking na Google.cz

Vyhledat pojem Multitasking ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Multitasking ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Multitasking na Youtube

Hledat termín Multitasking ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Multitasking ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Multitasking například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Multitasking? resp. co je to Multitasking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Multitasking, odpověď na dotaz co je to Multitasking?. Víte např. kdo to je Adiktolog? Znáte a víte kdo je Conchita Wurst? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?