Co je to?
Odborný výraz, definice slova Multitasking. Co znamená pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Co je to Multitasking? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Multitasking

V počítačové mluvě se pojem multitasking používá pro označení schopnosti operačního systému provádět několik procesů najednou. Jádro operačního systému střídá běžící procesy na procesoru velkou rychlostí, takže běžný uživatel má pocit, že běží současně. Dnešní operační systémy fungují na principu multitaskingu. Dřívější DOS tuto funkci nepodporoval, což bylo pro uživatele značně nepohodlné a stálo to mnoho času a práce.


Co je to Multitasking? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Multitasking. Co znamená pojem Multitasking z kategorie Počítače?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Multitasking patří do kategorie počítače

Klíčová slova: co znamená, definice, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, co to je, význam, slovník, počítače, popis, terminologie, slovo, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, formulace, co je to Multitasking?, pojem


Pojem Multitasking je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Multitasking?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Multitasking (z angličtiny, multi = mnoho, task = úloha, používán ve víceúlohovém systému) označuje v informatice schopnost operačního systému provádět (přinejmenším zdánlivě) několik procesů současně. Jádro operačního systému velmi rychle střídá na procesoru běžící procesy (tzv. změna kontextu), takže uživatel počítače má dojem, že běží současně. Dnešní operační systémy jsou typicky víceúlohové – sem patří např. Microsoft Windows, Linux, macOS. Naopak DOS je příkladem jednoúlohového systému, na kterém vždy běží pouze jediný program a teprve po jeho ukončení je možné spustit jiný.

Hledejte výraz Multitasking v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Multitasking ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Multitasking na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Multitasking ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Multitasking ve Wikizdrojích

Zkusit najít Multitasking ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Multitasking ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Multitasking například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Multitasking? resp. jaký je přesný význam slova Multitasking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Multitasking, odpověď na dotaz co je to Multitasking?. Víte např. kdo to je Domovník? Znáte a víte kdo je Mikuláš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?