Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Co je to Polenta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Polenta?

Polenta je typické jídlo v Itálii a na Balkáně. Jedná se o kukuřičnou kaši, která je podávána jako příloha nejen k masu, ale i k sýru gorgonzola, salátu nebo zelenině.


Co je to Polenta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Polenta se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, co to je, význam, co znamená, termín, odborné názvosloví, jídlo, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, slovník, informace, heslo, pojem, vysvětlení


Pojem Polenta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polenta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Polenta je kukuřičná kaše rozšířená především v severní Itálii a také v Chorvatsku, Rumunsku, Moldavsku a Černé Hoře, kde se podává jako silně kajmakem omaštěná kaše se sklenicí kyselého mléka. V ČR se nejčastěji prodává jako instantní kukuřičná polenta, ze které se připravuje kaše, knedlíky nebo různé placky.
Polenta se podává buďto samostatně nejčastěji s pikantním sýrem gorgonzola a kvalitním vínem, nebo slouží jako příloha k masu, salátu či zelenině. Tato zdánlivě obyčejná kukuřičná kaše je ale také oblíbeným pokrmem Chorvatska, Rumunska a Černé Hory, kde se však skrývá pod jinými názvy: palenta, pura, bakardan nebo mamaliga.
Polenta je zdravý pokrm bohatý na bílkovinu a vlákninu, také na vitamíny a minerály.

Kaše polenta

Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay
Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Polenta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Polenta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Polenta ve Wikizdrojích

Najít slovo Polenta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Polenta na Youtube

Najít pojem Polenta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polenta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Polenta? resp. jaká je definice termínu Polenta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polenta, odpověď na dotaz co je to Polenta?. Víte např. kdo to je Josef II? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.