Co je to?
Definice výrazu, termínu Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Co je to Polenta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Polenta

Polenta je typické jídlo v Itálii a na Balkáně. Jedná se o kukuřičnou kaši, která je podávána jako příloha nejen k masu, ale i k sýru gorgonzola, salátu nebo zelenině.


Co je to Polenta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Polenta s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polenta se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, lexikon, terminologie, co znamená, slovník, wiki, definice, co to je, odborný výraz, termín, formulace, pojem, názvosloví, popis, definice pojmu, heslo, odborné názvosloví, informace


Pojem Polenta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polenta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polenta je kukuřičná kaše rozšířená především v severní Itálii a také v Chorvatsku, Rumunsku, Moldavsku a Černé Hoře, kde se podává jako silně kajmakem omaštěná kaše se sklenicí kyselého mléka. V ČR se nejčastěji prodává jako instantní kukuřičná polenta, ze které se připravuje kaše, knedlíky nebo různé placky.
Polenta se podává buďto samostatně nejčastěji s pikantním sýrem gorgonzola a kvalitním vínem, nebo slouží jako příloha k masu, salátu či zelenině. Tato zdánlivě obyčejná kukuřičná kaše je ale také oblíbeným pokrmem Chorvatska, Rumunska a Černé Hory, kde se však skrývá pod jinými názvy: palenta, pura, bakardan nebo mamaliga.
Polenta je zdravý pokrm bohatý na bílkovinu a vlákninu, také na vitamíny a minerály.

Kaše polenta

Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay
Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Polenta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polenta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Polenta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Polenta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Polenta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polenta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Polenta například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Polenta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polenta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polenta, odpověď na dotaz co je to Polenta?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Dement? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Polenta i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.