Co je to?
Definice výrazu, termínu Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Co je to Polenta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Polenta

Polenta je typické jídlo v Itálii a na Balkáně. Jedná se o kukuřičnou kaši, která je podávána jako příloha nejen k masu, ale i k sýru gorgonzola, salátu nebo zelenině.


Co je to Polenta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Polenta? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polenta patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam, co to je, definice, co je to Polenta?, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, slovník, přesný výraz, definice pojmu, popis, co znamená, termín, Jídlo, názvosloví, Jídlo, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Polenta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polenta? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polenta je kukuřičná kaše rozšířená především v severní Itálii a také v Chorvatsku, Rumunsku, Moldavsku a Černé Hoře, kde se podává jako silně kajmakem omaštěná kaše se sklenicí kyselého mléka. V ČR se nejčastěji prodává jako instantní kukuřičná polenta, ze které se připravuje kaše, knedlíky nebo různé placky.
Polenta se podává buďto samostatně nejčastěji s pikantním sýrem gorgonzola a kvalitním vínem, nebo slouží jako příloha k masu, salátu či zelenině. Tato zdánlivě obyčejná kukuřičná kaše je ale také oblíbeným pokrmem Chorvatska, Rumunska a Černé Hory, kde se však skrývá pod jinými názvy: palenta, pura, bakardan nebo mamaliga.
Polenta je zdravý pokrm bohatý na bílkovinu a vlákninu, také na vitamíny a minerály.

Kaše polenta

Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay
Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat heslo Polenta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polenta ve Wikimedia Commons

Najít výraz Polenta ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Polenta ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Polenta ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polenta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polenta například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Polenta? resp. co označuje slovo Polenta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polenta, odpověď na dotaz co je to Polenta?. Víte např. kdo to je Architekt? Znáte a víte kdo je Čubka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.