Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polenta. Co znamená slovo Polenta z kategorie Jídlo?

Co je Polenta? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Polenta

Polenta je typické jídlo v Itálii a na Balkáně. Jedná se o kukuřičnou kaši, která je podávána jako příloha nejen k masu, ale i k sýru gorgonzola, salátu nebo zelenině.


Co je to Polenta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polenta. Co znamená slovo Polenta z kategorie Jídlo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Polenta) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Polenta patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: význam, definice, co to je, jídlo, terminologie, odborný výraz, termín, význam pojmu, informace, popis, lexikon, wiki, heslo, co znamená, co je to Polenta?, přesný význam, slovník, formulace


Pojem Polenta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polenta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Polenta je kukuřičná kaše rozšířená především v severní Itálii a také v Chorvatsku, Rumunsku, Moldavsku a Černé Hoře, kde se podává jako silně kajmakem omaštěná kaše se sklenicí kyselého mléka. V ČR se nejčastěji prodává jako instantní kukuřičná polenta, ze které se připravuje kaše, knedlíky nebo různé placky.
Polenta se podává buďto samostatně nejčastěji s pikantním sýrem gorgonzola a kvalitním vínem, nebo slouží jako příloha k masu, salátu či zelenině. Tato zdánlivě obyčejná kukuřičná kaše je ale také oblíbeným pokrmem Chorvatska, Rumunska a Černé Hory, kde se však skrývá pod jinými názvy: palenta, pura, bakardan nebo mamaliga.
Polenta je zdravý pokrm bohatý na bílkovinu a vlákninu, také na vitamíny a minerály.

Kaše polenta

Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay
Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Polenta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polenta ve Wikimedia Commons

Najít slovo Polenta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Polenta na Youtube

Najít pojem Polenta na Google.cz

Vyhledat výraz Polenta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Polenta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Polenta? resp. jaká je definice slova Polenta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polenta, odpověď na dotaz co je to Polenta?. Víte např. kdo to je Naďa Urbánková? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Polenta i v jiných kategoriích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.