Co je to?
Definice výrazu, termínu Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Co je to Polenta? Význam slova

Co znamená termín Polenta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Polenta je typické jídlo v Itálii a na Balkáně. Jedná se o kukuřičnou kaši, která je podávána jako příloha nejen k masu, ale i k sýru gorgonzola, salátu nebo zelenině.


Co je to Polenta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Polenta. Co znamená odborný pojem Polenta z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Polenta doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polenta se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Polenta?, popis, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, wiki, pojem, Jídlo, lexikon, heslo, slovo, synonymum, formulace, odborný výraz, slovník, názvosloví, co to je, význam


Pojem Polenta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polenta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polenta je kukuřičná kaše rozšířená především v severní Itálii a také v Chorvatsku, Rumunsku, Moldavsku a Černé Hoře, kde se podává jako silně kajmakem omaštěná kaše se sklenicí kyselého mléka. V ČR se nejčastěji prodává jako instantní kukuřičná polenta, ze které se připravuje kaše, knedlíky nebo různé placky.
Polenta se podává buďto samostatně nejčastěji s pikantním sýrem gorgonzola a kvalitním vínem, nebo slouží jako příloha k masu, salátu či zelenině. Tato zdánlivě obyčejná kukuřičná kaše je ale také oblíbeným pokrmem Chorvatska, Rumunska a Černé Hory, kde se však skrývá pod jinými názvy: palenta, pura, bakardan nebo mamaliga.
Polenta je zdravý pokrm bohatý na bílkovinu a vlákninu, také na vitamíny a minerály.

Kaše polenta

Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay
Kaše polenta s rajčatovou omáčkou a masem. Autor: Sian Rose, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Polenta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polenta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Polenta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Polenta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polenta ve Wikimedia Commons

Najít výraz Polenta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polenta například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Polenta? resp. jaký je přesný význam slova Polenta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polenta, odpověď na dotaz co je to Polenta?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Polenta hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.