Co je to?
Odborný výraz, definice slova EAN. Co znamená slovo EAN z kategorie Zkratky?

Co je EAN? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu EAN

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova EAN. Co znamená slovo EAN z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz EAN patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: heslo, názvosloví, vysvětlení, slovo, zkratky, synonymum, slovník, odborný výraz, přesný význam, informace, formulace, lexikon, EAN, definice pojmu, co je to EAN?, odborné názvosloví, popis, zkratky


Pojem EAN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín EAN? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Jiné informační zdroje o pojmu EAN

Najít slovo EAN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo EAN ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo EAN ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz EAN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín EAN ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo EAN? resp. co přesně označuje termín EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Bořivoj Navrátil? Znáte a víte kdo je Sinolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.