Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co to je EAN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu EAN?

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín EAN? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín EAN se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: informace, přesný výraz, wiki, terminologie, Zkratky, význam, definice pojmu, termín, co znamená, vysvětlení, definice, co to je, význam slova, heslo, pojem, názvosloví, slovo, odborné názvosloví


Pojem EAN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu EAN dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Zkuste zjistit více informací o slovu EAN v následujících zdrojích

Vyhledat pojem EAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo EAN ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín EAN ve Wikislovníku

Najít pojem EAN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz EAN na Google.cz

Zkusit najít heslo EAN ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova EAN? resp. co přesně označuje termín EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Globální prediktor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.