Co je to?
Definice odborného termínu, slova EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co je to EAN? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu EAN

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo EAN je v sekci zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, lexikon, odborný výraz, formulace, význam, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, co je to EAN?, popis, pojem, terminologie, synonymum, zkratky, definice, heslo, názvosloví


Pojem EAN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín EAN? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Jiné informační zdroje o pojmu EAN

Hledat pojem EAN ve Wikislovníku

Hledat slovo EAN ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz EAN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz EAN na Google.cz

Hledat videa s názvem EAN na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova EAN? resp. co se vlastně skrývá pod slovem EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Diletant? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.