Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co to je EAN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu EAN

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova EAN můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo EAN je v sekci Zkratky

Klíčová slova: heslo, informace, slovo, co znamená, lexikon, formulace, odborné názvosloví, Zkratky, wiki, co to je, názvosloví, odborný výraz, termín, terminologie, EAN, popis, synonymum, význam pojmu


Pojem EAN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu EAN?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín EAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo EAN ve Wikislovníku

Najít výraz EAN ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo EAN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz EAN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín EAN na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je EAN? resp. co se skrývá pod slovem EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Pavel Vondruška? Znáte a víte kdo je Nevěstka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.