Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co to je EAN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu EAN

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz EAN je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, názvosloví, synonymum, wiki, přesný výraz, co znamená, co je to EAN?, slovo, EAN, odborné názvosloví, lexikon, Zkratky, slovník, pojem, informace, definice, význam pojmu


Pojem EAN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín EAN? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz EAN ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EAN ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo EAN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem EAN ve vyhledávači Qwant

Najít výraz EAN ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu EAN? resp. jaká je definice slova EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Nora Fridrichová? Znáte a víte kdo je Nevěstka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.