Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co to je EAN? Význam slova

Co znamená termín EAN? Vysvětlení pojmu, definice hesla

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu EAN? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín EAN je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, lexikon, definice, formulace, termín, wiki, popis, Zkratky, slovo, terminologie, význam pojmu, synonymum, informace, slovník, co znamená, odborný výraz, co to je


Pojem EAN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín EAN? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Další informační zdroje o slovu EAN

Vyhledat heslo EAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo EAN ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EAN ve Wikimedia Commons

Hledat termín EAN ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo EAN ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem EAN ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená EAN? resp. co se přesně ukrývá za slovem EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Podnikatel? Znáte a víte kdo je Nevěstka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.