Co je to?
Definice výrazu EAN. Co znamená odborný pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co to je EAN? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu EAN?

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Definice výrazu EAN. Co znamená odborný pojem EAN z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem EAN je v kategorii zkratky

Klíčová slova: co znamená, termín, pojem, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, zkratky, přesný význam, wiki, význam slova, informace, EAN, zkratky, co je to EAN?, slovo, slovník


Pojem EAN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem EAN? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Další informace o pojmu EAN hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem EAN na Youtube

Najít pojem EAN ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz EAN ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem EAN ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EAN ve Wikimedia Commons

Najít heslo EAN ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to EAN? resp. co se přesně ukrývá za slovem EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Ivan Král? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo EAN i jinde než v sekci než v zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.