Co je to?
Výraz, termín, definice slova EAN. Co znamená odborný pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co je to EAN? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla EAN?

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.


Co je to EAN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EAN. Co znamená odborný pojem EAN z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem EAN se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem EAN je v kategorii zkratky

Klíčová slova: popis, přesný význam, co to je, heslo, zkratky, lexikon, formulace, wiki, synonymum, zkratky, slovo, odborné názvosloví, význam, význam slova, slovník, definice pojmu, informace, názvosloví


Pojem EAN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín EAN? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Další zdroje informací o slovu EAN

Vyhledat heslo EAN ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem EAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem EAN ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem EAN na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EAN ve Wikimedia Commons

Hledat slovo EAN na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EAN například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to EAN? resp. jaká je definice slova EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Whistleblower? Znáte a víte kdo je Petr Kvíčala? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.