Co je to?
Definice výrazu, termínu Vratidlo. Co znamená odborný pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Co je to Vratidlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vratidlo

Vratidlo je název jednoho z univerzálních nástrojů, který slouží především k upevňování dalších nástrojů, jako je výstružník, závitník, závitové očko a další. Má různé velikosti i provedení – strojní, ruční nebo může být doplněno ráčnou.
Ruční verze vratidla je opatřena dvěma rameny, pomocí nich se pak nástrojem otáčí. Může mít pohyblivou čelist nebo více čtverhranných otvorů, do kterých se upevňují stopky jiných nástrojů. Ráčnové vratidlo se používá na povolení nebo utažení šroubů a matek, na jeho rameno se nasazují nejrůznější nástavce. Zvláštním druhem vratidla je momentový klíč. Strojní vratidlo je složitější.


Co je to Vratidlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vratidlo. Co znamená odborný pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vratidlo se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam, termín, Nástroje, slovník, lexikon, vysvětlení, synonymum, formulace, přesný výraz, definice pojmu, význam pojmu, přesný význam, slovo, názvosloví, popis, Vratidlo, terminus technicus, informace


Pojem Vratidlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vratidlo?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vratidlo je obvykle univerzální nástroj pro upevnění závitníku, výstružníku s čtvercovou stopkou nebo závitového očka. Vratidla mají různé velikosti a mohou být ruční, strojní, případně opatřená ráčnou.

Další zdroje informací

Najít termín Vratidlo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Vratidlo ve Wikislovníku

Najít slovo Vratidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Vratidlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Vratidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vratidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vratidlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Vratidlo? resp. co znamená Vratidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vratidlo, odpověď na dotaz co je to Vratidlo?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Petr Hapka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.