Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vratidlo. Co znamená pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Co je Vratidlo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vratidlo

Vratidlo je název jednoho z univerzálních nástrojů, který slouží především k upevňování dalších nástrojů, jako je výstružník, závitník, závitové očko a další. Má různé velikosti i provedení – strojní, ruční nebo může být doplněno ráčnou.
Ruční verze vratidla je opatřena dvěma rameny, pomocí nich se pak nástrojem otáčí. Může mít pohyblivou čelist nebo více čtverhranných otvorů, do kterých se upevňují stopky jiných nástrojů. Ráčnové vratidlo se používá na povolení nebo utažení šroubů a matek, na jeho rameno se nasazují nejrůznější nástavce. Zvláštním druhem vratidla je momentový klíč. Strojní vratidlo je složitější.


Co je to Vratidlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vratidlo. Co znamená pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vratidlo doporučujeme sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Vratidlo se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: wiki, co je to Vratidlo?, Vratidlo, co znamená, nástroje, přesný výraz, termín, definice, odborný výraz, přesný význam, slovník, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, heslo, slovo, význam slova, lexikon


Pojem Vratidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vratidlo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vratidlo je obvykle univerzální nástroj pro upevnění závitníku, výstružníku s čtvercovou stopkou nebo závitového očka. Vratidla mají různé velikosti a mohou být ruční, strojní, případně opatřená ráčnou.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Vratidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Vratidlo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vratidlo ve Wikimedia Commons

Najít pojem Vratidlo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Vratidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Vratidlo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vratidlo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Vratidlo? resp. co se skrývá pod slovem Vratidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vratidlo, odpověď na dotaz co je to Vratidlo?. Víte např. kdo to je Iva Bittová? Znáte a víte kdo je Antonín Baudyš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Vratidlo i v jiných kategoriích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.