Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vratidlo. Co znamená odborný pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Co je to Vratidlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vratidlo?

Vratidlo je název jednoho z univerzálních nástrojů, který slouží především k upevňování dalších nástrojů, jako je výstružník, závitník, závitové očko a další. Má různé velikosti i provedení – strojní, ruční nebo může být doplněno ráčnou.
Ruční verze vratidla je opatřena dvěma rameny, pomocí nich se pak nástrojem otáčí. Může mít pohyblivou čelist nebo více čtverhranných otvorů, do kterých se upevňují stopky jiných nástrojů. Ráčnové vratidlo se používá na povolení nebo utažení šroubů a matek, na jeho rameno se nasazují nejrůznější nástavce. Zvláštním druhem vratidla je momentový klíč. Strojní vratidlo je složitější.


Co je to Vratidlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vratidlo. Co znamená odborný pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Vratidlo můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Vratidlo je v kategorii nástroje

Klíčová slova: nástroje, názvosloví, Vratidlo, synonymum, význam pojmu, význam, význam slova, formulace, terminus technicus, popis, informace, wiki, vysvětlení, terminologie, slovo, heslo, přesný výraz, co znamená


Pojem Vratidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vratidlo píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vratidlo je obvykle univerzální nástroj pro upevnění závitníku, výstružníku s čtvercovou stopkou nebo závitového očka. Vratidla mají různé velikosti a mohou být ruční, strojní, případně opatřená ráčnou.

Jiné zdroje informací o pojmu Vratidlo

Hledat heslo Vratidlo na Google.cz

Najít výraz Vratidlo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Vratidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vratidlo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vratidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vratidlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vratidlo například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vratidlo? resp. co znamená slovo Vratidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vratidlo, odpověď na dotaz co je to Vratidlo?. Víte např. kdo to je Matěj Hádek? Znáte a víte kdo je Imperialista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.