Co je to?
Definice výrazu Vratidlo. Co znamená odborný pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Co je Vratidlo?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vratidlo?

Vratidlo je název jednoho z univerzálních nástrojů, který slouží především k upevňování dalších nástrojů, jako je výstružník, závitník, závitové očko a další. Má různé velikosti i provedení – strojní, ruční nebo může být doplněno ráčnou.
Ruční verze vratidla je opatřena dvěma rameny, pomocí nich se pak nástrojem otáčí. Může mít pohyblivou čelist nebo více čtverhranných otvorů, do kterých se upevňují stopky jiných nástrojů. Ráčnové vratidlo se používá na povolení nebo utažení šroubů a matek, na jeho rameno se nasazují nejrůznější nástavce. Zvláštním druhem vratidla je momentový klíč. Strojní vratidlo je složitější.


Co je to Vratidlo? Význam slova, termín, Definice výrazu Vratidlo. Co znamená odborný pojem Vratidlo z kategorie Nástroje?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vratidlo? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Vratidlo je v sekci nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, definice, přesný význam, termín, definice pojmu, formulace, terminus technicus, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, co je to Vratidlo?, názvosloví, co znamená, přesný výraz, informace, wiki, co to je


Pojem Vratidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vratidlo píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vratidlo je obvykle univerzální nástroj pro upevnění závitníku, výstružníku s čtvercovou stopkou nebo závitového očka. Vratidla mají různé velikosti a mohou být ruční, strojní, případně opatřená ráčnou.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vratidlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Vratidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vratidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Vratidlo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Vratidlo na Google obrázcích

Zkusit najít termín Vratidlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vratidlo například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Vratidlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vratidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vratidlo, odpověď na dotaz co je to Vratidlo?. Víte např. kdo to je George Bush starší? Znáte a víte kdo je Atticus Shaffer? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vrtací plošina, vratidlo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.