Co je to?
Definice výrazu WWW. Co znamená odborný pojem WWW z kategorie Internet?

Co to je WWW? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu WWW?

Celosvětová síť propojující jednotlivé počítače pomocí tzv. http protokolu určeného pro výměnu hypertextových odkazů. Dokumenty uložené na serverech síť vyhledává pomocí URL, řetězce znaků označujícího přesné umístění zdroje informací. Servery začínají zkratkou www z anglického výrazu Word Wide Web.


Co je to WWW? Význam slova, termín, Definice výrazu WWW. Co znamená odborný pojem WWW z kategorie Internet?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova WWW můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem WWW je v sekci Internet

Klíčová slova: termín, heslo, přesný význam, co znamená, popis, pojem, definice, lexikon, formulace, co je to WWW?, názvosloví, slovník, definice pojmu, význam pojmu, WWW, Internet, odborný výraz, slovo


Pojem WWW je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem WWW? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

World Wide Web (WWW, zkráceně web, v doslovném překladu „světově rozsáhlá pavučina“ nebo „celosvětová síť“) je označení pro systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se v internetu. Dokumenty (webové stránky) si prohlížíme pomocí webového prohlížeče, jsou uloženy na webových serverech a jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových odkazů zapisovaných ve formě URL (například http://www.seznam.cz nebo http://www.google.com). Webové stránky jsou popsány pomocí HTML jazyka a pro jejich přenos mezi počítači je používán HTTP protokol.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem WWW ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem WWW ve Wikizdrojích

Najít termín WWW ve vyhledávači Yandex

Najít heslo WWW ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín WWW ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem WWW ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo WWW například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova WWW? resp. jaká je definice termínu WWW? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WWW, odpověď na dotaz co je to WWW?. Víte např. kdo to je Golem? Znáte a víte kdo je Závozník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.