Co je to?
Definice výrazu WWW. Co znamená odborný pojem WWW z kategorie Internet?

Co to je WWW? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla WWW?

Celosvětová síť propojující jednotlivé počítače pomocí tzv. http protokolu určeného pro výměnu hypertextových odkazů. Dokumenty uložené na serverech síť vyhledává pomocí URL, řetězce znaků označujícího přesné umístění zdroje informací. Servery začínají zkratkou www z anglického výrazu Word Wide Web.


Co je to WWW? Význam slova, termín, Definice výrazu WWW. Co znamená odborný pojem WWW z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín WWW patří do kategorie Internet

Klíčová slova: WWW, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení, co to je, definice, formulace, význam, popis, význam pojmu, lexikon, heslo, wiki, Internet, termín, informace


Pojem WWW je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu WWW?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

World Wide Web (WWW, zkráceně web, v doslovném překladu „světově rozsáhlá pavučina“ nebo „celosvětová síť“) je označení pro systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se v internetu. Dokumenty (webové stránky) si prohlížíme pomocí webového prohlížeče, jsou uloženy na webových serverech a jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových odkazů zapisovaných ve formě URL (například http://www.seznam.cz nebo http://www.google.com). Webové stránky jsou popsány pomocí HTML jazyka a pro jejich přenos mezi počítači je používán HTTP protokol.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem WWW na Youtube

Vyhledat termín WWW na Google.cz

Najít výraz WWW ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo WWW ve Wikislovníku

Vyhledat pojem WWW ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo WWW ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo WWW například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova WWW? resp. co znamená WWW? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WWW, odpověď na dotaz co je to WWW?. Víte např. kdo to je Oldřich Rambousek? Znáte a víte kdo je Otorinolaryngolog? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu WWW i v jiných kategoriích (než Internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.