Co je to?
Definice výrazu WWW. Co znamená odborný pojem WWW z kategorie Internet?

Co to je WWW? Význam slova

Co znamená termín WWW? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Celosvětová síť propojující jednotlivé počítače pomocí tzv. http protokolu určeného pro výměnu hypertextových odkazů. Dokumenty uložené na serverech síť vyhledává pomocí URL, řetězce znaků označujícího přesné umístění zdroje informací. Servery začínají zkratkou www z anglického výrazu Word Wide Web.


Co je to WWW? Význam slova, termín, Definice výrazu WWW. Co znamená odborný pojem WWW z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz WWW se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: heslo, termín, formulace, význam, význam pojmu, pojem, wiki, Internet, odborný výraz, co znamená, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to WWW?, názvosloví, co to je, synonymum, vysvětlení


Pojem WWW je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu WWW?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

World Wide Web (WWW, zkráceně web, v doslovném překladu „světově rozsáhlá pavučina“ nebo „celosvětová síť“) je označení pro systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se v internetu. Dokumenty (webové stránky) si prohlížíme pomocí webového prohlížeče, jsou uloženy na webových serverech a jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových odkazů zapisovaných ve formě URL (například http://www.seznam.cz nebo http://www.google.com). Webové stránky jsou popsány pomocí HTML jazyka a pro jejich přenos mezi počítači je používán HTTP protokol.

Další informační zdroje o slovu WWW

Zkusit najít výraz WWW ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín WWW ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo WWW ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín WWW ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem WWW na Youtube

Hledat heslo WWW ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo WWW například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo WWW? resp. jaký je přesný význam slova WWW? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WWW, odpověď na dotaz co je to WWW?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Otorinolaryngolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu WWW v jiné sekci než Internet. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.