Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nezlomitelná mezera. Co znamená odborný pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nezlomitelná mezera?

Nezlomitelná mezera je druh zvláštního typografického znaku. Označuje se jako bílý znak. Její funkce je stejná jako u obvyklé mezery, ovšem pokud s ní pracují programy pro zpracování textu a použijí automatické zalomení textů do řádků, řádek se při této mezeře nezalomí. Proto se využívá tam, kde není vhodné rozdělení do dvou různých řádků.
Velmi užívaná nezlomitelná mezera je tzv. pevná mezera, která má pevně danou šířku a při sazbě se neroztahuje. V některých programech se všechny mezery, i ty nezlomitelné, považují za pevné.


Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nezlomitelná mezera. Co znamená odborný pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nezlomitelná mezera? s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Nezlomitelná mezera je v sekci počítače

Klíčová slova: význam, počítače, odborný výraz, co je to Nezlomitelná mezera?, heslo, definice, popis, formulace, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, Nezlomitelná mezera, co to je, lexikon, definice pojmu, slovo, počítače, přesný výraz


Pojem Nezlomitelná mezera je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nezlomitelná mezera? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Nezlomitelná (či nedělitelná) mezera je speciální typografický znak. Jde o jeden z tzv. bílých znaků. Funguje jako běžná mezera s výjimkou toho, že při automatickém zalomení textu do řádků programy pro zpracování textu v této mezeře řádek nezalomí. Používá se proto tam, kde je rozdělení dvou slov (čísel, symbolů) na různé řádky nežádoucí.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Nezlomitelná mezera ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Nezlomitelná mezera na Youtube

Vyhledat pojem Nezlomitelná mezera na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nezlomitelná mezera ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Nezlomitelná mezera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezlomitelná mezera například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Nezlomitelná mezera? resp. co znamená slovo Nezlomitelná mezera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezlomitelná mezera, odpověď na dotaz co je to Nezlomitelná mezera?. Víte např. kdo to je Kentaur? Znáte a víte kdo je Eva Romanová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.