Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nezlomitelná mezera. Co znamená odborný pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nezlomitelná mezera

Nezlomitelná mezera je druh zvláštního typografického znaku. Označuje se jako bílý znak. Její funkce je stejná jako u obvyklé mezery, ovšem pokud s ní pracují programy pro zpracování textu a použijí automatické zalomení textů do řádků, řádek se při této mezeře nezalomí. Proto se využívá tam, kde není vhodné rozdělení do dvou různých řádků.
Velmi užívaná nezlomitelná mezera je tzv. pevná mezera, která má pevně danou šířku a při sazbě se neroztahuje. V některých programech se všechny mezery, i ty nezlomitelné, považují za pevné.


Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nezlomitelná mezera. Co znamená odborný pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nezlomitelná mezera sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Nezlomitelná mezera patří do sekce počítače

Klíčová slova: definice pojmu, význam, slovo, odborný výraz, terminologie, synonymum, popis, počítače, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, Nezlomitelná mezera, co je to Nezlomitelná mezera?, názvosloví, přesný výraz, slovník


Pojem Nezlomitelná mezera je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nezlomitelná mezera? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nezlomitelná (či nedělitelná) mezera je speciální typografický znak. Jde o jeden z tzv. bílých znaků. Funguje jako běžná mezera s výjimkou toho, že při automatickém zalomení textu do řádků programy pro zpracování textu v této mezeře řádek nezalomí. Používá se proto tam, kde je rozdělení dvou slov (čísel, symbolů) na různé řádky nežádoucí.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Nezlomitelná mezera na Google.cz

Hledat výraz Nezlomitelná mezera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Nezlomitelná mezera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezlomitelná mezera například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nezlomitelná mezera? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nezlomitelná mezera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezlomitelná mezera, odpověď na dotaz co je to Nezlomitelná mezera?. Víte např. kdo to je Čórkař? Znáte a víte kdo je Děvkař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.