Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nezlomitelná mezera. Co znamená pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Co je Nezlomitelná mezera? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nezlomitelná mezera?

Nezlomitelná mezera je druh zvláštního typografického znaku. Označuje se jako bílý znak. Její funkce je stejná jako u obvyklé mezery, ovšem pokud s ní pracují programy pro zpracování textu a použijí automatické zalomení textů do řádků, řádek se při této mezeře nezalomí. Proto se využívá tam, kde není vhodné rozdělení do dvou různých řádků.
Velmi užívaná nezlomitelná mezera je tzv. pevná mezera, která má pevně danou šířku a při sazbě se neroztahuje. V některých programech se všechny mezery, i ty nezlomitelné, považují za pevné.


Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nezlomitelná mezera. Co znamená pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nezlomitelná mezera se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Nezlomitelná mezera se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: heslo, definice, terminologie, význam pojmu, informace, co to je, počítače, význam, co je to Nezlomitelná mezera?, co znamená, vysvětlení, synonymum, přesný význam, popis, lexikon, přesný výraz, počítače, odborný výraz


Pojem Nezlomitelná mezera je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nezlomitelná mezera dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nezlomitelná (či nedělitelná) mezera je speciální typografický znak. Jde o jeden z tzv. bílých znaků. Funguje jako běžná mezera s výjimkou toho, že při automatickém zalomení textu do řádků programy pro zpracování textu v této mezeře řádek nezalomí. Používá se proto tam, kde je rozdělení dvou slov (čísel, symbolů) na různé řádky nežádoucí.

Další zdroje informací o slovu Nezlomitelná mezera

Najít výraz Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nezlomitelná mezera ve Wikimedia Commons

Najít slovo Nezlomitelná mezera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Nezlomitelná mezera na Google.cz

Najít heslo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezlomitelná mezera například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Nezlomitelná mezera? resp. jaká je definice termínu Nezlomitelná mezera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezlomitelná mezera, odpověď na dotaz co je to Nezlomitelná mezera?. Víte např. kdo to je Dagmar Pecková? Znáte a víte kdo je Vidlák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Nezlomitelná mezera i v jiné sekci než v počítače. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.