Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nezlomitelná mezera. Co znamená pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Co to je Nezlomitelná mezera? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nezlomitelná mezera

Nezlomitelná mezera je druh zvláštního typografického znaku. Označuje se jako bílý znak. Její funkce je stejná jako u obvyklé mezery, ovšem pokud s ní pracují programy pro zpracování textu a použijí automatické zalomení textů do řádků, řádek se při této mezeře nezalomí. Proto se využívá tam, kde není vhodné rozdělení do dvou různých řádků.
Velmi užívaná nezlomitelná mezera je tzv. pevná mezera, která má pevně danou šířku a při sazbě se neroztahuje. V některých programech se všechny mezery, i ty nezlomitelné, považují za pevné.


Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nezlomitelná mezera. Co znamená pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nezlomitelná mezera s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nezlomitelná mezera se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: co je to Nezlomitelná mezera?, přesný výraz, terminologie, heslo, slovo, synonymum, definice, pojem, wiki, Počítače, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, formulace, lexikon, Nezlomitelná mezera, význam


Pojem Nezlomitelná mezera je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nezlomitelná mezera?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nezlomitelná (či nedělitelná) mezera je speciální typografický znak. Jde o jeden z tzv. bílých znaků. Funguje jako běžná mezera s výjimkou toho, že při automatickém zalomení textu do řádků programy pro zpracování textu v této mezeře řádek nezalomí. Používá se proto tam, kde je rozdělení dvou slov (čísel, symbolů) na různé řádky nežádoucí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Nezlomitelná mezera na Google.cz

Hledat videa s názvem Nezlomitelná mezera na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nezlomitelná mezera ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Nezlomitelná mezera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Nezlomitelná mezera ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezlomitelná mezera například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nezlomitelná mezera? resp. jaká je definice slova Nezlomitelná mezera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezlomitelná mezera, odpověď na dotaz co je to Nezlomitelná mezera?. Víte např. kdo to je Alzheimer? Znáte a víte kdo je Strašpytel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.