Co je to?
Definice výrazu, termínu Nezlomitelná mezera. Co znamená odborný pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Co je Nezlomitelná mezera?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nezlomitelná mezera?

Nezlomitelná mezera je druh zvláštního typografického znaku. Označuje se jako bílý znak. Její funkce je stejná jako u obvyklé mezery, ovšem pokud s ní pracují programy pro zpracování textu a použijí automatické zalomení textů do řádků, řádek se při této mezeře nezalomí. Proto se využívá tam, kde není vhodné rozdělení do dvou různých řádků.
Velmi užívaná nezlomitelná mezera je tzv. pevná mezera, která má pevně danou šířku a při sazbě se neroztahuje. V některých programech se všechny mezery, i ty nezlomitelné, považují za pevné.


Co je to Nezlomitelná mezera? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nezlomitelná mezera. Co znamená odborný pojem Nezlomitelná mezera z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nezlomitelná mezera? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Nezlomitelná mezera je v kategorii počítače

Klíčová slova: počítače, přesný výraz, wiki, definice pojmu, terminus technicus, definice, lexikon, termín, vysvětlení, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, co je to Nezlomitelná mezera?, odborný výraz, terminologie, význam slova, synonymum, názvosloví


Pojem Nezlomitelná mezera je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nezlomitelná mezera? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nezlomitelná (či nedělitelná) mezera je speciální typografický znak. Jde o jeden z tzv. bílých znaků. Funguje jako běžná mezera s výjimkou toho, že při automatickém zalomení textu do řádků programy pro zpracování textu v této mezeře řádek nezalomí. Používá se proto tam, kde je rozdělení dvou slov (čísel, symbolů) na různé řádky nežádoucí.

Další informační zdroje o slovu Nezlomitelná mezera

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nezlomitelná mezera ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Nezlomitelná mezera ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Nezlomitelná mezera ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Nezlomitelná mezera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Nezlomitelná mezera na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezlomitelná mezera například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Nezlomitelná mezera? resp. co znamená slovo Nezlomitelná mezera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezlomitelná mezera, odpověď na dotaz co je to Nezlomitelná mezera?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Rolník? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Stolní PC, nezlomitelná mezera, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.