Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Patos. Co znamená pojem Patos z kategorie Filozofie?

Co to je Patos? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Patos?

Patos je pojem, který vychází s řeckého slova s významem trpět něco nebo něčemu podléhat. Patří do rétoriky, řečnictví a jeho cílem je někoho o něčem přesvědčit pomocí působení na jeho city. K tomu řečníkovi slouží nejrůznější silně citově zabarvené metafory, vznešenost jazyka a přednes s přesvědčivými výraznými gesty. Posluchače popichuje a vybízí k činu.
Používanými jazykovými prostředky jsou metafory, někdy i špatně zasazené do kontextu, klišé a honosné výrazy. Celkový projev je citově zabarvený, někdy i dost přehnaný nebo expresivní.


Co je to Patos? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Patos. Co znamená pojem Patos z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Patos? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Patos se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: termín, synonymum, odborné názvosloví, definice, co to je, význam slova, definice pojmu, názvosloví, co je to Patos?, co znamená, heslo, význam, informace, Filozofie, formulace, terminus technicus, terminologie, slovník


Pojem Patos je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Patos zkuste tyto odkazy

Najít slovo Patos ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Patos na Youtube

Najít termín Patos ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Patos ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Patos ve Wikipedii

Zkusit najít termín Patos ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Patos například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Patos? resp. co se přesně ukrývá za slovem Patos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patos, odpověď na dotaz co je to Patos?. Víte např. kdo to je Typograf? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?