Co je to?
Odborný výraz, definice slova Flexibilní hypotéka. Co znamená pojem Flexibilní hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Flexibilní hypotéka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Flexibilní hypotéka

Flexibilní hypotéka je druh hypotéčního úvěru s jedinečnými vlastnostmi. Umožňuje totiž změny výše měsíčních splátek. Byla označována také jako australská hypotéka, protože se poprvé využívala rávě v Austrálii v 90. letech minulého století. Flexibilní hypotéka byla nejpopulárnější v USA a Velké Británii, kde se stala dobrým řešením v období krize.
U tohoto typu hypoték má klient poměrně značnou volnost – může požádat o odklad měsíčních plátek, změnit si jejich výši nebo celou hypotéku předčasně splatit bez jakýchkoli sankcí. U nás je tato hypotéka nabízena od roku 2012. Flexibilní hypotéka se řídí individuálními potřebami klienta. Ten může dokonce platit méně, než vyměřenou splátku, vzít si platební dovolenou tedy odložit splátky, a dokonce si může vzít zpět přeplatky dřívějších měsíčních splátek. Tento hypotéční úvěr je zvlášť výhodný pro OSVČ nebo lidi s proměnlivou výší příjmů.


Co je to Flexibilní hypotéka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Flexibilní hypotéka. Co znamená pojem Flexibilní hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Flexibilní hypotéka doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Flexibilní hypotéka se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, co je to Flexibilní hypotéka?, Bankovnictví, slovník, pojem, heslo, přesný výraz, význam, terminus technicus, vysvětlení, formulace, informace, slovo, přesný význam, Bankovnictví, význam slova, terminologie, co to je


Pojem Flexibilní hypotéka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Flexibilní hypotéka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Flexibilní hypotéka je specifický hypoteční úvěr, jenž se vyznačuje flexibilitou ve výši měsíčních splátek. Poprvé se objevila v Austrálii na počátku 90. let (odsud pochází termín Australská hypotéka, používaný pro flexibilní hypotéku především v USA). Popularitu si flexibilní hypotéka získala především ve Spojených státech a Velké Británii v souvislosti s Americkou hypoteční krizí 2007. Klient má v případě zájmu možnost flexibilní hypotéku kdykoli předčasně splatit, změnit výši měsíčních splátek či požádat o jejich odklad. U standardních hypoték bývá naopak předčasné splacení či prodlení v platbách měsíčních splátek tvrdě sankcionováno.

Více informací o slovu Flexibilní hypotéka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Flexibilní hypotéka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Flexibilní hypotéka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Flexibilní hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flexibilní hypotéka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flexibilní hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Flexibilní hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Flexibilní hypotéka například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Flexibilní hypotéka? resp. jaký je význam slova Flexibilní hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flexibilní hypotéka, odpověď na dotaz co je to Flexibilní hypotéka?. Víte např. kdo to je Karel Voříšek? Znáte a víte kdo je Martin Veselovský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Flexibilní hypotéka hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.