Co je to?
Výraz, termín, definice slova Flexibilní hypotéka. Co znamená odborný pojem Flexibilní hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Flexibilní hypotéka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Flexibilní hypotéka?

Flexibilní hypotéka je druh hypotéčního úvěru s jedinečnými vlastnostmi. Umožňuje totiž změny výše měsíčních splátek. Byla označována také jako australská hypotéka, protože se poprvé využívala rávě v Austrálii v 90. letech minulého století. Flexibilní hypotéka byla nejpopulárnější v USA a Velké Británii, kde se stala dobrým řešením v období krize.
U tohoto typu hypoték má klient poměrně značnou volnost – může požádat o odklad měsíčních plátek, změnit si jejich výši nebo celou hypotéku předčasně splatit bez jakýchkoli sankcí. U nás je tato hypotéka nabízena od roku 2012. Flexibilní hypotéka se řídí individuálními potřebami klienta. Ten může dokonce platit méně, než vyměřenou splátku, vzít si platební dovolenou tedy odložit splátky, a dokonce si může vzít zpět přeplatky dřívějších měsíčních splátek. Tento hypotéční úvěr je zvlášť výhodný pro OSVČ nebo lidi s proměnlivou výší příjmů.


Co je to Flexibilní hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Flexibilní hypotéka. Co znamená odborný pojem Flexibilní hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Flexibilní hypotéka je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: definice pojmu, bankovnictví, heslo, odborné názvosloví, formulace, co to je, vysvětlení, co znamená, význam, wiki, Flexibilní hypotéka, přesný výraz, pojem, přesný význam, synonymum, názvosloví, odborný výraz, informace


Pojem Flexibilní hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Flexibilní hypotéka?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Flexibilní hypotéka je specifický hypoteční úvěr, jenž se vyznačuje flexibilitou ve výši měsíčních splátek. Poprvé se objevila v Austrálii na počátku 90. let (odsud pochází termín Australská hypotéka, používaný pro flexibilní hypotéku především v USA). Popularitu si flexibilní hypotéka získala především ve Spojených státech a Velké Británii v souvislosti s Americkou hypoteční krizí 2007. Klient má v případě zájmu možnost flexibilní hypotéku kdykoli předčasně splatit, změnit výši měsíčních splátek či požádat o jejich odklad. U standardních hypoték bývá naopak předčasné splacení či prodlení v platbách měsíčních splátek tvrdě sankcionováno.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flexibilní hypotéka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flexibilní hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Flexibilní hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Flexibilní hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Flexibilní hypotéka ve Wikizdrojích

Najít slovo Flexibilní hypotéka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Flexibilní hypotéka například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Flexibilní hypotéka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Flexibilní hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flexibilní hypotéka, odpověď na dotaz co je to Flexibilní hypotéka?. Víte např. kdo to je Greta Garbo? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.