Co je to?
Definice výrazu, termínu Flexibilní hypotéka. Co znamená odborný pojem Flexibilní hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je Flexibilní hypotéka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Flexibilní hypotéka?

Flexibilní hypotéka je druh hypotéčního úvěru s jedinečnými vlastnostmi. Umožňuje totiž změny výše měsíčních splátek. Byla označována také jako australská hypotéka, protože se poprvé využívala rávě v Austrálii v 90. letech minulého století. Flexibilní hypotéka byla nejpopulárnější v USA a Velké Británii, kde se stala dobrým řešením v období krize.
U tohoto typu hypoték má klient poměrně značnou volnost – může požádat o odklad měsíčních plátek, změnit si jejich výši nebo celou hypotéku předčasně splatit bez jakýchkoli sankcí. U nás je tato hypotéka nabízena od roku 2012. Flexibilní hypotéka se řídí individuálními potřebami klienta. Ten může dokonce platit méně, než vyměřenou splátku, vzít si platební dovolenou tedy odložit splátky, a dokonce si může vzít zpět přeplatky dřívějších měsíčních splátek. Tento hypotéční úvěr je zvlášť výhodný pro OSVČ nebo lidi s proměnlivou výší příjmů.


Co je to Flexibilní hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Flexibilní hypotéka. Co znamená odborný pojem Flexibilní hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Flexibilní hypotéka s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Flexibilní hypotéka je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, heslo, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, význam slova, bankovnictví, definice, wiki, význam pojmu, názvosloví, bankovnictví, vysvětlení, informace, formulace, odborný výraz, Flexibilní hypotéka


Pojem Flexibilní hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Flexibilní hypotéka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Flexibilní hypotéka je specifický hypoteční úvěr, jenž se vyznačuje flexibilitou ve výši měsíčních splátek. Poprvé se objevila v Austrálii na počátku 90. let (odsud pochází termín Australská hypotéka, používaný pro flexibilní hypotéku především v USA). Popularitu si flexibilní hypotéka získala především ve Spojených státech a Velké Británii v souvislosti s Americkou hypoteční krizí 2007. Klient má v případě zájmu možnost flexibilní hypotéku kdykoli předčasně splatit, změnit výši měsíčních splátek či požádat o jejich odklad. U standardních hypoték bývá naopak předčasné splacení či prodlení v platbách měsíčních splátek tvrdě sankcionováno.

Pro více informací o heslu Flexibilní hypotéka zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Flexibilní hypotéka ve Wikizdrojích

Najít výraz Flexibilní hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Flexibilní hypotéka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Flexibilní hypotéka na Google.cz

Hledat termín Flexibilní hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Flexibilní hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Flexibilní hypotéka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Flexibilní hypotéka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Flexibilní hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flexibilní hypotéka, odpověď na dotaz co je to Flexibilní hypotéka?. Víte např. kdo to je Dagmar Havlová? Znáte a víte kdo je Xavier Baumaxa? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.