Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fyziologie. Co znamená pojem Fyziologie z kategorie Lékařství?

Co je Fyziologie?

Co znamená termín Fyziologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fyziologie je vědní disciplína, která se zabývá studiem běžných funkčních procesů v živých organismech a jejich částech. Tato oblast vědeckého bádání se celkově zaměřuje na zkoumání, jak orgány a tkáně fungují na molekulární, buněčné a orgánové úrovni. Cílem fyziologie je porozumět mechanismům, které umožňují život a udržují homeostázu, tedy rovnováhu vnitřního prostředí organismu. Na molekulární úrovni fyziologie zkoumá biochemické procesy, jako jsou enzymatické reakce, interakce mezi různými molekulami a regulace vývoje genů. Na buněčné úrovni se zaměřuje na chování jednotlivých buněk a jejich vzájemné interakce, zatímco na úrovni orgánů se zabývá funkcemi specifických orgánů, jako jsou srdce, plíce, ledviny a další. Fyziologie také zkoumá integrované procesy, které ručí za správnou funkci celého organismu. To znamená studium nervového a endokrinního systému, které regulují a koordinují činnost různých orgánů a tkání. Nervový systém přenáší informace prostřednictvím nervových impulzů, zatímco endokrinní systém využívá hormony k regulaci různých tělesných funkcí.
Fyziologie je klíčovým prvkem v lékařství, protože napomáhá porozumění běžným fyziologickým procesům, což je základní předpoklad pro porozumění různým obtížím a onemocněním. Výzkum v oblasti fyziologie je také důležitý pro vývoj nových léčebných metod a léků, protože umožňuje lépe rozumět základním mechanismům, na kterých jsou tyto metody a léky založeny.


Co je to Fyziologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fyziologie. Co znamená pojem Fyziologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fyziologie sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fyziologie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: co znamená, termín, lékařství, pojem, odborný výraz, Fyziologie, co je to Fyziologie?, formulace, terminologie, přesný význam, lexikon, wiki, slovo, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, synonymum, heslo


Pojem Fyziologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Fyziologie na Youtube

Zkusit najít výraz Fyziologie na Google.cz

Hledat heslo Fyziologie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Fyziologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Fyziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fyziologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyziologie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Fyziologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fyziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyziologie, odpověď na dotaz co je to Fyziologie?. Víte např. kdo to je Pojišťovací poradce? Znáte a víte kdo je Sergej Fjodorov? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.