Co je to?
Odborný výraz, definice slova Detektivka. Co znamená pojem Detektivka z kategorie Literatura?

Co je Detektivka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Detektivka?

Detektivka, jinak také detektivní literatura nebo kriminální román, je označení pro takový literární žánr, který se zaměřuje na vyšetřování a řešení zločinů. Tento žánr se často vyznačuje napínavým příběhem, kde hlavní postavy, obvykle detektivové nebo soukromí vyšetřovatelé, pátrají po skrytých faktech a odhalují pachatele zločinů. Základními prvky detektivky jsou obvykle tajemství, napětí a hádanka, kterou musí hlavní postava či postavy rozluštit. Tyto příběhy mohou být postaveny na různých typech zločinů, od vražd po krádeže či podvody. Detektivky mohou zahrnovat prvky psychologického napětí, vyšetřování, a často se také zabývají odhalením motivací postav a složitými intrikami.
Historie detektivní literatury sahá až do 19. století. Za jednoho z průkopníků tohoto žánru je často považován Edgar Allan Poe a jeho povídka Vraždy v ulici Morgue se označuje jako první detektivní příběh. Dalšími známými autory detektivní literatury jsou Arthur Conan Doyle s postavou Sherlocka Holmese, Agatha Christie, Raymond Chandler a mnoho dalších. Detektivky nejsou omezeny pouze na literaturu, ale rozšířily se i do filmu, televize a jiných médií. Detektivní příběhy jsou oblíbené pro své schopnosti udržet čtenáře či diváka v napětí a zároveň nabídnout intelektuální výzvu při rozlušťování záhad.


Co je to Detektivka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Detektivka. Co znamená pojem Detektivka z kategorie Literatura?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Detektivka doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Detektivka se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, co je to Detektivka?, wiki, heslo, slovník, synonymum, literatura, vysvětlení, terminologie, lexikon, co znamená, přesný výraz, odborný výraz, co to je, formulace, slovo, popis


Pojem Detektivka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Detektivka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Detektivka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Detektivka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Detektivka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Detektivka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Detektivka ve Wikipedii

Vyhledat výraz Detektivka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Detektivka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Detektivka? resp. jaká je definice slova Detektivka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Detektivka, odpověď na dotaz co je to Detektivka?. Víte např. kdo to je Stanislav Komárek? Znáte a víte kdo je Carlos Slim Helú? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Detektivka i v jiné části webu než je kategorie literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.