Co je to?
Definice výrazu, termínu Porter. Co znamená odborný pojem Porter z kategorie Nápoje?

Co je to Porter? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Porter

Porter je název chmelového piva s chutí sladu. Toto silné tmavé pivo je typické pro Anglii 18. století, vařilo se také v Prusku a Pobaltí. Vyrábí se spodním kvašením, v Anglii obsahuje 5 % alkoholu, v Německu 7 – 9 % alkoholu, takže je silnější, stejně jako v Pobaltí.
Toto pivo se vaří i v Čechách, v Pardubicích na konci 19. století vařil porter sládek A. Šimonek. V současnosti se jeho výrobou zabývá pivovar Pernštejn.


Co je to Porter? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Porter. Co znamená odborný pojem Porter z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Porter patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: terminologie, informace, wiki, Porter, přesný výraz, heslo, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, slovník, slovo, termín, význam, co znamená, terminus technicus


Pojem Porter je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Porter? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Porter je tmavé a silné chmelové pivo s příchutí sladu, které se od 18. století vařilo zejména v Anglii, v Prusku a v pobaltských zemích. V Anglii znamená velmi tmavé pivo se spodním kvašením a s 5% objemovým podílem alkoholu, v Německu silnější, se 7–9 % alkoholu. Také v Polsku a pobaltských zemích má větší obsah alkoholu.
V Čechách začal porter vařit pardubický sládek A. Šimonek roku 1890 a pardubický pivovar Pernštejn opět vaří 19° porter podle původního receptu.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Porter ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Porter ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Porter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Porter na Google.cz

Vyhledat slovo Porter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Porter ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Porter například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Porter? resp. co označuje slovo Porter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Porter, odpověď na dotaz co je to Porter?. Víte např. kdo to je Martin Veselovský? Znáte a víte kdo je Warren Buffett? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Porter i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.