Co je to?
Definice výrazu, termínu Porter. Co znamená odborný pojem Porter z kategorie Nápoje?

Co je to Porter? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Porter?

Porter je název chmelového piva s chutí sladu. Toto silné tmavé pivo je typické pro Anglii 18. století, vařilo se také v Prusku a Pobaltí. Vyrábí se spodním kvašením, v Anglii obsahuje 5 % alkoholu, v Německu 7 – 9 % alkoholu, takže je silnější, stejně jako v Pobaltí.
Toto pivo se vaří i v Čechách, v Pardubicích na konci 19. století vařil porter sládek A. Šimonek. V současnosti se jeho výrobou zabývá pivovar Pernštejn.


Co je to Porter? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Porter. Co znamená odborný pojem Porter z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Porter se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: termín, co je to Porter?, terminus technicus, pojem, slovo, informace, vysvětlení, význam pojmu, wiki, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, formulace, Nápoje, heslo, Nápoje, popis, definice pojmu


Pojem Porter je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Porter? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Porter je tmavé a silné chmelové pivo s příchutí sladu, které se od 18. století vařilo zejména v Anglii, v Prusku a v pobaltských zemích. V Anglii znamená velmi tmavé pivo se spodním kvašením a s 5% objemovým podílem alkoholu, v Německu silnější, se 7–9 % alkoholu. Také v Polsku a pobaltských zemích má větší obsah alkoholu.
V Čechách začal porter vařit pardubický sládek A. Šimonek roku 1890 a pardubický pivovar Pernštejn opět vaří 19° porter podle původního receptu.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Porter na Youtube

Hledat výraz Porter ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Porter ve Wikislovníku

Najít výraz Porter ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Porter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Porter ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Porter například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Porter? resp. co znamená výraz Porter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Porter, odpověď na dotaz co je to Porter?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Lukáš Nečesaný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.