Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokosová pila. Co znamená slovo Pokosová pila z kategorie Nástroje?

Co je Pokosová pila? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pokosová pila

Pokosová pila je nepostradatelným pomocníkem kutilů i profesionálů. Využívá se při řezání nejrůznějších materiálů, používaných především na stavbě. Umožňuje zhotovení šikmých řezů, které je potřeba vést pod určitým úhlem. Může být ruční, elektrická i akumulátorová. Nahrazuje původní truhlářský pokosník. Uplatní se hlavně při práci se dřevem, kdy se řeže pod daným úhlem nebo se zkracuje.
Truhláři využívají pokosovou pilu při řezání různých trámů, prken, při pokládce podlah, obložení nebo výrobě obrazových rámů. Je však oblíbeným nástrojem i dalších profesí, například instalatérů, kteří s ní upravují kovové i plastové konstrukce rozvodů. Pila má rám, který projíždí nad slitinovou plochou. Na té jsou vyznačeny úhly, které je možno použít. Další nastavení se podle typu pokosové pily provádí ručně, tlačítkem nebo laserovým paprskem. Nástroj může být vybaven také odsávačem pilin a sáčkem na piliny.


Co je to Pokosová pila? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pokosová pila. Co znamená slovo Pokosová pila z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text (Pokosová pila) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Pokosová pila patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: nástroje, názvosloví, význam slova, definice, nástroje, slovo, popis, vysvětlení, formulace, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, pojem, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, termín, synonymum


Pojem Pokosová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pokosová pila?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pokosová pila je ruční nebo elektrická pila používaná k zhotovování úhlových řezů v nejrůznějších stavebních materiálech. Její využití je mnohostranné, od přířezů prken, trámů, fošen až po dokončovací práce při pokládce podlah a výrobě obložení nebo třeba rámečků na obrázky. Instalatéři jí používají při konstrukcích rozvodů z plastových i kovových trubek. Typicky je konstruována jako jednoduchý rám pojíždějící nad základnou z lehké slitiny, v níž jsou vyznačeny použitelné úhly. Jejím předchůdcem je dodnes používaný truhlářský pokosník. Dnes ve většině použití tyto pily nahrazují pily elektrické a díky své nezávislosti na elektřině stále častěji akumulátorové.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Pokosová pila ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Pokosová pila ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pokosová pila na Youtube

Zkusit najít pojem Pokosová pila ve Wikizdrojích

Hledat slovo Pokosová pila ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pokosová pila ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokosová pila například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pokosová pila? resp. jaký je přesný význam slova Pokosová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokosová pila, odpověď na dotaz co je to Pokosová pila?. Víte např. kdo to je Andrea Čunderlíková? Znáte a víte kdo je Extremista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pokosová pila hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.