Co je to?
Definice výrazu Pokosová pila. Co znamená odborný pojem Pokosová pila z kategorie Nástroje?

Co je Pokosová pila?

Co znamená pojem, definice termínu Pokosová pila?

Pokosová pila je nepostradatelným pomocníkem kutilů i profesionálů. Využívá se při řezání nejrůznějších materiálů, používaných především na stavbě. Umožňuje zhotovení šikmých řezů, které je potřeba vést pod určitým úhlem. Může být ruční, elektrická i akumulátorová. Nahrazuje původní truhlářský pokosník. Uplatní se hlavně při práci se dřevem, kdy se řeže pod daným úhlem nebo se zkracuje.
Truhláři využívají pokosovou pilu při řezání různých trámů, prken, při pokládce podlah, obložení nebo výrobě obrazových rámů. Je však oblíbeným nástrojem i dalších profesí, například instalatérů, kteří s ní upravují kovové i plastové konstrukce rozvodů. Pila má rám, který projíždí nad slitinovou plochou. Na té jsou vyznačeny úhly, které je možno použít. Další nastavení se podle typu pokosové pily provádí ručně, tlačítkem nebo laserovým paprskem. Nástroj může být vybaven také odsávačem pilin a sáčkem na piliny.


Co je to Pokosová pila? Význam slova, termín, Definice výrazu Pokosová pila. Co znamená odborný pojem Pokosová pila z kategorie Nástroje?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pokosová pila můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Pokosová pila je v sekci nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, termín, terminus technicus, přesný význam, informace, synonymum, slovník, Pokosová pila, pojem, názvosloví, definice pojmu, heslo, význam slova, definice, popis, nástroje, vysvětlení


Pojem Pokosová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pokosová pila? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pokosová pila je ruční nebo elektrická pila používaná k zhotovování úhlových řezů v nejrůznějších stavebních materiálech. Její využití je mnohostranné, od přířezů prken, trámů, fošen až po dokončovací práce při pokládce podlah a výrobě obložení nebo třeba rámečků na obrázky. Instalatéři jí používají při konstrukcích rozvodů z plastových i kovových trubek. Typicky je konstruována jako jednoduchý rám pojíždějící nad základnou z lehké slitiny, v níž jsou vyznačeny použitelné úhly. Jejím předchůdcem je dodnes používaný truhlářský pokosník. Dnes ve většině použití tyto pily nahrazují pily elektrické a díky své nezávislosti na elektřině stále častěji akumulátorové.

Pro více informací o heslu Pokosová pila zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Pokosová pila na Youtube

Hledat pojem Pokosová pila na Google.cz

Zkusit najít výraz Pokosová pila ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pokosová pila na Google obrázcích

Vyhledat pojem Pokosová pila ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Pokosová pila ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokosová pila například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Pokosová pila? resp. jaká je definice termínu Pokosová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokosová pila, odpověď na dotaz co je to Pokosová pila?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Dirigent? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Pokosová pila i v jiné sekci než je kategorie nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vařečka, pokosová pila, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.