Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pokosová pila. Co znamená pojem Pokosová pila z kategorie Nástroje?

Co to je Pokosová pila? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pokosová pila?

Pokosová pila je nepostradatelným pomocníkem kutilů i profesionálů. Využívá se při řezání nejrůznějších materiálů, používaných především na stavbě. Umožňuje zhotovení šikmých řezů, které je potřeba vést pod určitým úhlem. Může být ruční, elektrická i akumulátorová. Nahrazuje původní truhlářský pokosník. Uplatní se hlavně při práci se dřevem, kdy se řeže pod daným úhlem nebo se zkracuje.
Truhláři využívají pokosovou pilu při řezání různých trámů, prken, při pokládce podlah, obložení nebo výrobě obrazových rámů. Je však oblíbeným nástrojem i dalších profesí, například instalatérů, kteří s ní upravují kovové i plastové konstrukce rozvodů. Pila má rám, který projíždí nad slitinovou plochou. Na té jsou vyznačeny úhly, které je možno použít. Další nastavení se podle typu pokosové pily provádí ručně, tlačítkem nebo laserovým paprskem. Nástroj může být vybaven také odsávačem pilin a sáčkem na piliny.


Co je to Pokosová pila? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pokosová pila. Co znamená pojem Pokosová pila z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pokosová pila? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Pokosová pila je v sekci nástroje

Klíčová slova: co je to Pokosová pila?, definice pojmu, termín, lexikon, názvosloví, přesný význam, terminologie, definice, nástroje, informace, nástroje, slovník, odborný výraz, formulace, terminus technicus, slovo, wiki, popis


Pojem Pokosová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pokosová pila? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pokosová pila je ruční nebo elektrická pila používaná k zhotovování úhlových řezů v nejrůznějších stavebních materiálech. Její využití je mnohostranné, od přířezů prken, trámů, fošen až po dokončovací práce při pokládce podlah a výrobě obložení nebo třeba rámečků na obrázky. Instalatéři jí používají při konstrukcích rozvodů z plastových i kovových trubek. Typicky je konstruována jako jednoduchý rám pojíždějící nad základnou z lehké slitiny, v níž jsou vyznačeny použitelné úhly. Jejím předchůdcem je dodnes používaný truhlářský pokosník. Dnes ve většině použití tyto pily nahrazují pily elektrické a díky své nezávislosti na elektřině stále častěji akumulátorové.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Pokosová pila na Youtube

Vyhledat pojem Pokosová pila ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pokosová pila ve Wikimedia Commons

Najít pojem Pokosová pila ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Pokosová pila ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Pokosová pila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokosová pila například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pokosová pila? resp. jaká je definice termínu Pokosová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokosová pila, odpověď na dotaz co je to Pokosová pila?. Víte např. kdo to je Džambulka? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.