Co je to?
Výraz, termín, definice slova Holandská káva. Co znamená odborný pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Holandská káva? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Holandská káva

Holandská káva je druh teplého kávového nápoje, jehož základními ingrediencemi jsou mletá káva, gin a šlehačka. Kávu je možno vařit ve džezvě nebo v konvici. Na dvě porce se do nádoby dají cca 3 lžíce umleté kávy, ty se zalijí vařící vodu (asi 4 dcl). Nádoba se pak zakryje víkem. 1 dcl ginu se rozlije do sklenic a doplní přecezenou kávou.
Kdo má rád cukr, ten si tekutinu osladí. Na závěr se přidá čepeček z dotuha ušlehané smetany nebo přímo šlehačky. Podle chuti lze smetanovou čepičku posypat skořicovým cukrem, špetkou skořice nebo kakaa, aby se vytvořil také barevný kontrast. Přitažlivý způsobem servírování je také holandská káva v porcelánových hrncích s motivy tulipánů nebo větrných mlýnů.


Co je to Holandská káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Holandská káva. Co znamená odborný pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Holandská káva můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Holandská káva je v kategorii nápoje

Klíčová slova: názvosloví, slovník, co to je, definice pojmu, význam slova, přesný výraz, termín, pojem, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, definice, význam, nápoje, přesný význam, synonymum, význam pojmu, slovo


Pojem Holandská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Holandská káva dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Holandská káva je druh teplého nápoje. Při jeho přípravě se využívá ginu a šlehačky.
Na začátku přípravy nápoje se umístí 28 gramů mleté kávy do konvice nebo džezvy, v níž se zalije asi 4 dcl vařicí vody. Pak se konvice zaklopí víkem. Následně se do sklenic rozdělí gin, jehož je k přípravě třeba asi 1 dl, poté se zalije scezenou kávou, dochutí cukrem a nakonec dozdobí kopečkem dotuha ušlehané smetany nebo šlehačky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Holandská káva ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Holandská káva ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holandská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Holandská káva ve Wikislovníku

Hledat pojem Holandská káva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Holandská káva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Holandská káva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Holandská káva? resp. jaká je definice slova Holandská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holandská káva, odpověď na dotaz co je to Holandská káva?. Víte např. kdo to je Helena Houdová? Znáte a víte kdo je Chris Martin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.