Co je to?
Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Holandská káva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Holandská káva?

Holandská káva je druh teplého kávového nápoje, jehož základními ingrediencemi jsou mletá káva, gin a šlehačka. Kávu je možno vařit ve džezvě nebo v konvici. Na dvě porce se do nádoby dají cca 3 lžíce umleté kávy, ty se zalijí vařící vodu (asi 4 dcl). Nádoba se pak zakryje víkem. 1 dcl ginu se rozlije do sklenic a doplní přecezenou kávou.
Kdo má rád cukr, ten si tekutinu osladí. Na závěr se přidá čepeček z dotuha ušlehané smetany nebo přímo šlehačky. Podle chuti lze smetanovou čepičku posypat skořicovým cukrem, špetkou skořice nebo kakaa, aby se vytvořil také barevný kontrast. Přitažlivý způsobem servírování je také holandská káva v porcelánových hrncích s motivy tulipánů nebo větrných mlýnů.


Co je to Holandská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Holandská káva) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Holandská káva patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, pojem, definice, slovník, Nápoje, wiki, informace, popis, terminologie, význam, Holandská káva, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, terminus technicus, co je to Holandská káva?, názvosloví


Pojem Holandská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Holandská káva? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Holandská káva je druh teplého nápoje. Při jeho přípravě se využívá ginu a šlehačky.
Na začátku přípravy nápoje se umístí 28 gramů mleté kávy do konvice nebo džezvy, v níž se zalije asi 4 dcl vařicí vody. Pak se konvice zaklopí víkem. Následně se do sklenic rozdělí gin, jehož je k přípravě třeba asi 1 dl, poté se zalije scezenou kávou, dochutí cukrem a nakonec dozdobí kopečkem dotuha ušlehané smetany nebo šlehačky.

Jiné informační zdroje o pojmu Holandská káva

Najít výraz Holandská káva ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Holandská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Holandská káva ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holandská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Holandská káva ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Holandská káva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Holandská káva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Holandská káva? resp. co přesně označuje termín Holandská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holandská káva, odpověď na dotaz co je to Holandská káva?. Víte např. kdo to je Absolvent? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Holandská káva v jiné sekci než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.