Co je to?
Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Holandská káva? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Holandská káva?

Holandská káva je druh teplého kávového nápoje, jehož základními ingrediencemi jsou mletá káva, gin a šlehačka. Kávu je možno vařit ve džezvě nebo v konvici. Na dvě porce se do nádoby dají cca 3 lžíce umleté kávy, ty se zalijí vařící vodu (asi 4 dcl). Nádoba se pak zakryje víkem. 1 dcl ginu se rozlije do sklenic a doplní přecezenou kávou.
Kdo má rád cukr, ten si tekutinu osladí. Na závěr se přidá čepeček z dotuha ušlehané smetany nebo přímo šlehačky. Podle chuti lze smetanovou čepičku posypat skořicovým cukrem, špetkou skořice nebo kakaa, aby se vytvořil také barevný kontrast. Přitažlivý způsobem servírování je také holandská káva v porcelánových hrncích s motivy tulipánů nebo větrných mlýnů.


Co je to Holandská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Holandská káva patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, slovo, lexikon, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, co znamená, wiki, synonymum, význam, popis, Nápoje, co to je, definice, Nápoje


Pojem Holandská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Holandská káva dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Holandská káva je druh teplého nápoje. Při jeho přípravě se využívá ginu a šlehačky.
Na začátku přípravy nápoje se umístí 28 gramů mleté kávy do konvice nebo džezvy, v níž se zalije asi 4 dcl vařicí vody. Pak se konvice zaklopí víkem. Následně se do sklenic rozdělí gin, jehož je k přípravě třeba asi 1 dl, poté se zalije scezenou kávou, dochutí cukrem a nakonec dozdobí kopečkem dotuha ušlehané smetany nebo šlehačky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Holandská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Holandská káva ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Holandská káva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Holandská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holandská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Holandská káva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Holandská káva například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Holandská káva? resp. co znamená slovo Holandská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holandská káva, odpověď na dotaz co je to Holandská káva?. Víte např. kdo to je Velvyslanec? Znáte a víte kdo je Katy Perry? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.