Co je to?
Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Holandská káva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Holandská káva?

Holandská káva je druh teplého kávového nápoje, jehož základními ingrediencemi jsou mletá káva, gin a šlehačka. Kávu je možno vařit ve džezvě nebo v konvici. Na dvě porce se do nádoby dají cca 3 lžíce umleté kávy, ty se zalijí vařící vodu (asi 4 dcl). Nádoba se pak zakryje víkem. 1 dcl ginu se rozlije do sklenic a doplní přecezenou kávou.
Kdo má rád cukr, ten si tekutinu osladí. Na závěr se přidá čepeček z dotuha ušlehané smetany nebo přímo šlehačky. Podle chuti lze smetanovou čepičku posypat skořicovým cukrem, špetkou skořice nebo kakaa, aby se vytvořil také barevný kontrast. Přitažlivý způsobem servírování je také holandská káva v porcelánových hrncích s motivy tulipánů nebo větrných mlýnů.


Co je to Holandská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Holandská káva? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Holandská káva se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: co to je, termín, odborné názvosloví, informace, wiki, synonymum, terminologie, Holandská káva, význam slova, definice, formulace, význam pojmu, pojem, přesný výraz, lexikon, přesný význam, Nápoje, odborný výraz


Pojem Holandská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Holandská káva? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Holandská káva je druh teplého nápoje. Při jeho přípravě se využívá ginu a šlehačky.
Na začátku přípravy nápoje se umístí 28 gramů mleté kávy do konvice nebo džezvy, v níž se zalije asi 4 dcl vařicí vody. Pak se konvice zaklopí víkem. Následně se do sklenic rozdělí gin, jehož je k přípravě třeba asi 1 dl, poté se zalije scezenou kávou, dochutí cukrem a nakonec dozdobí kopečkem dotuha ušlehané smetany nebo šlehačky.

Pro další informace o termínu Holandská káva zkuste tyto odkazy

Najít heslo Holandská káva ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Holandská káva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Holandská káva ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Holandská káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Holandská káva na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holandská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Holandská káva například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Holandská káva? resp. co znamená výraz Holandská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holandská káva, odpověď na dotaz co je to Holandská káva?. Víte např. kdo to je David Bowie? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.