Co je to?
Výraz, termín, definice slova Holandská káva. Co znamená odborný pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Co je Holandská káva?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Holandská káva

Holandská káva je druh teplého kávového nápoje, jehož základními ingrediencemi jsou mletá káva, gin a šlehačka. Kávu je možno vařit ve džezvě nebo v konvici. Na dvě porce se do nádoby dají cca 3 lžíce umleté kávy, ty se zalijí vařící vodu (asi 4 dcl). Nádoba se pak zakryje víkem. 1 dcl ginu se rozlije do sklenic a doplní přecezenou kávou.
Kdo má rád cukr, ten si tekutinu osladí. Na závěr se přidá čepeček z dotuha ušlehané smetany nebo přímo šlehačky. Podle chuti lze smetanovou čepičku posypat skořicovým cukrem, špetkou skořice nebo kakaa, aby se vytvořil také barevný kontrast. Přitažlivý způsobem servírování je také holandská káva v porcelánových hrncích s motivy tulipánů nebo větrných mlýnů.


Co je to Holandská káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Holandská káva. Co znamená odborný pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Holandská káva? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Holandská káva je v kategorii nápoje

Klíčová slova: popis, nápoje, lexikon, informace, nápoje, odborné názvosloví, co je to Holandská káva?, co to je, definice, význam slova, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, slovo, terminus technicus, heslo, wiki, odborný výraz


Pojem Holandská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Holandská káva? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Holandská káva je druh teplého nápoje. Při jeho přípravě se využívá ginu a šlehačky.
Na začátku přípravy nápoje se umístí 28 gramů mleté kávy do konvice nebo džezvy, v níž se zalije asi 4 dcl vařicí vody. Pak se konvice zaklopí víkem. Následně se do sklenic rozdělí gin, jehož je k přípravě třeba asi 1 dl, poté se zalije scezenou kávou, dochutí cukrem a nakonec dozdobí kopečkem dotuha ušlehané smetany nebo šlehačky.

Více informací o slovu Holandská káva doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Holandská káva ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holandská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Holandská káva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Holandská káva ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Holandská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Holandská káva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Holandská káva například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaká je definice termínu Holandská káva? resp. co přesně znamená slovo Holandská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holandská káva, odpověď na dotaz co je to Holandská káva?. Víte např. kdo to je Marcela Augustová? Znáte a víte kdo je Petr Svěcený? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Barevná sklenice, holandská káva, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.