Co je to?
Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Co je Holandská káva? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Holandská káva?

Holandská káva je druh teplého kávového nápoje, jehož základními ingrediencemi jsou mletá káva, gin a šlehačka. Kávu je možno vařit ve džezvě nebo v konvici. Na dvě porce se do nádoby dají cca 3 lžíce umleté kávy, ty se zalijí vařící vodu (asi 4 dcl). Nádoba se pak zakryje víkem. 1 dcl ginu se rozlije do sklenic a doplní přecezenou kávou.
Kdo má rád cukr, ten si tekutinu osladí. Na závěr se přidá čepeček z dotuha ušlehané smetany nebo přímo šlehačky. Podle chuti lze smetanovou čepičku posypat skořicovým cukrem, špetkou skořice nebo kakaa, aby se vytvořil také barevný kontrast. Přitažlivý způsobem servírování je také holandská káva v porcelánových hrncích s motivy tulipánů nebo větrných mlýnů.


Co je to Holandská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Holandská káva. Co znamená pojem Holandská káva z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Holandská káva patří do sekce nápoje

Klíčová slova: pojem, význam slova, co je to Holandská káva?, přesný výraz, formulace, wiki, definice, Holandská káva, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, popis, slovník, význam, význam pojmu, nápoje, terminologie, synonymum


Pojem Holandská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Holandská káva? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Holandská káva je druh teplého nápoje. Při jeho přípravě se využívá ginu a šlehačky.
Na začátku přípravy nápoje se umístí 28 gramů mleté kávy do konvice nebo džezvy, v níž se zalije asi 4 dcl vařicí vody. Pak se konvice zaklopí víkem. Následně se do sklenic rozdělí gin, jehož je k přípravě třeba asi 1 dl, poté se zalije scezenou kávou, dochutí cukrem a nakonec dozdobí kopečkem dotuha ušlehané smetany nebo šlehačky.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Holandská káva na Youtube

Hledat heslo Holandská káva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Holandská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Holandská káva ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holandská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Holandská káva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Holandská káva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Holandská káva? resp. co se skrývá pod slovem Holandská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holandská káva, odpověď na dotaz co je to Holandská káva?. Víte např. kdo to je Marie Fikáčková? Znáte a víte kdo je Helena Bonham Carter? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Holandská káva i v jiné sekci než v nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.