Co je to?
Definice odborného termínu, slova Guacamole. Co znamená pojem Guacamole z kategorie Jídlo?

Co je to Guacamole? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Guacamole

Guacamole je pokrm z avokáda, který je zařazován k mexickým pokrmům. Jeho původ je aztécký, původní aztécké slovo se dá přeložit jako salsa z avokáda. Lze ho využít jako přílohu nebo jako chutnou pomazánku. Ze své domoviny se pokrm rozšířil do celého světa a nyní již existují jeho různé varianty. Základem je rozmačkaná, popřípadě rozmixovaná dužnina avokáda (tradičně se drtí v hmoždíři), do které se přidává mořská sůl, čili, šťáva z citronu a rajčata.
Kromě tohoto klasického způsobu přípravy guacamole je možno použít variace s cibulí, česnekem, pepřem, majonézou, smetanou, jogurtem a bylinkami. Nejčastěji se přidává koriandr nebo bazalka. Samotné guacamole má tendence ke zhnědnutí, tomu zabrání právě citronová šťáva. Jako přílohu lze tento pokrm použít například k různým druhům masa nebo k chipsům či bramborám.


Co je to Guacamole? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Guacamole. Co znamená pojem Guacamole z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Guacamole) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Guacamole patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, wiki, formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, termín, význam, význam slova, lexikon, synonymum, terminologie, názvosloví, informace, heslo, slovník, slovo, definice


Pojem Guacamole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Guacamole?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Guacamole je avokádový pokrm, který pochází od Aztéků. Slovo guacamole pochází ze slova „ahuacamolli“ z jazyka nahuatl, což v překladu znamená „avokádová salsa“. Používá se jako pomazánka a jako přísada k dalším jídlům. Dnes je populární součástí kuchyně nejen v Mexiku a v USA, ale i v dalších zemích světa. Guacamole má v samotném Mexiku různé regionální podoby. Tradiční příprava spočívá v rozmačkání dužniny avokáda v hmoždíři a přidání mořské soli, rajčat, citrónové šťávy a čili. Recepty na guacamole často zahrnují také cibuli, česnek, pepř, jogurt, smetanu, majonézu, koriandr či bazalku apod.

Pokrm guacamole

Mexická pomazánka z avokáda známá jako guacamole. Autor: Michael Shivili z Pixabay
Mexická pomazánka z avokáda známá jako guacamole. Autor: Michael Shivili z Pixabay


Pro více informací o heslu Guacamole zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Guacamole ve Wikizdrojích

Hledat slovo Guacamole ve Wikislovníku

Vyhledat termín Guacamole ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Guacamole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Guacamole ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Guacamole ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Guacamole například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Guacamole? resp. co se přesně ukrývá za slovem Guacamole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guacamole, odpověď na dotaz co je to Guacamole?. Víte např. kdo to je Nefritový císař? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.