Co je to?
Definice odborného termínu, slova Guacamole. Co znamená pojem Guacamole z kategorie Jídlo?

Co je to Guacamole? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Guacamole

Guacamole je pokrm z avokáda, který je zařazován k mexickým pokrmům. Jeho původ je aztécký, původní aztécké slovo se dá přeložit jako salsa z avokáda. Lze ho využít jako přílohu nebo jako chutnou pomazánku. Ze své domoviny se pokrm rozšířil do celého světa a nyní již existují jeho různé varianty. Základem je rozmačkaná, popřípadě rozmixovaná dužnina avokáda (tradičně se drtí v hmoždíři), do které se přidává mořská sůl, čili, šťáva z citronu a rajčata.
Kromě tohoto klasického způsobu přípravy guacamole je možno použít variace s cibulí, česnekem, pepřem, majonézou, smetanou, jogurtem a bylinkami. Nejčastěji se přidává koriandr nebo bazalka. Samotné guacamole má tendence ke zhnědnutí, tomu zabrání právě citronová šťáva. Jako přílohu lze tento pokrm použít například k různým druhům masa nebo k chipsům či bramborám.


Co je to Guacamole? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Guacamole. Co znamená pojem Guacamole z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Guacamole s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Guacamole se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, Jídlo, vysvětlení, terminologie, formulace, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, co je to Guacamole?, synonymum, přesný výraz, definice, lexikon, odborné názvosloví, slovník, význam, přesný význam, heslo


Pojem Guacamole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Guacamole? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Guacamole je avokádový pokrm, který pochází od Aztéků. Slovo guacamole pochází ze slova „ahuacamolli“ z jazyka nahuatl, což v překladu znamená „avokádová salsa“. Používá se jako pomazánka a jako přísada k dalším jídlům. Dnes je populární součástí kuchyně nejen v Mexiku a v USA, ale i v dalších zemích světa. Guacamole má v samotném Mexiku různé regionální podoby. Tradiční příprava spočívá v rozmačkání dužniny avokáda v hmoždíři a přidání mořské soli, rajčat, citrónové šťávy a čili. Recepty na guacamole často zahrnují také cibuli, česnek, pepř, jogurt, smetanu, majonézu, koriandr či bazalku apod.

Pokrm guacamole

Mexická pomazánka z avokáda známá jako guacamole. Autor: Michael Shivili z Pixabay
Mexická pomazánka z avokáda známá jako guacamole. Autor: Michael Shivili z Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Guacamole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Guacamole ve Wikimedia Commons

Hledat termín Guacamole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Guacamole ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Guacamole ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Guacamole ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Guacamole například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Guacamole? resp. co přesně znamená slovo Guacamole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guacamole, odpověď na dotaz co je to Guacamole?. Víte např. kdo to je Tomáš Zdechovský? Znáte a víte kdo je Chůva? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Guacamole i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.