Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Co to je Kostní dřeň? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kostní dřeň?

Kostní dřeň je výplní dutin všech kostí. Kostní dřeni je více druhů – červená kostní dřeň je obsažena ve všech kostech v době narození a v dospělosti se nachází hlavně v plochých a krátkých kostech, zatímco v ostatních kostech se nachází kostní dřeň žlutá a šedá.
V červené kostní dřeni probíhá krvetvorba, žlutou kostní dřeň tvoří především tukové buňky a mění se s věkem v kostní dřeň šedou. Životně důležitá je především červená kostní dřeň, která obsahuje krvetvorné buňky.


Co je to Kostní dřeň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kostní dřeň můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kostní dřeň je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, Lékařství, informace, termín, co znamená, přesný význam, vysvětlení, slovník, Lékařství, definice pojmu, pojem, přesný výraz, co to je, význam pojmu, popis, terminus technicus, terminologie, lexikon


Pojem Kostní dřeň je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kostní dřeň? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kostní dřeň (medulla ossium), lidově morek, je měkká tkáň, která vyplňuje vnitřky kostí savců. Vyplňuje dřeňovou dutinu (cavitas medullaris) dlouhých kostí a prostory mezi trámci houbovité kostní tkáně konců dlouhých kostí, kde se tvoří nové krvinky a krevní destičky (krvetvorba) Je tvořena tzv. hemopoetickou tkání. Krvetvorba probíhá ve všech kostech do 4 až 5 let.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Kostní dřeň ve Wikislovníku

Hledat pojem Kostní dřeň ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kostní dřeň ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kostní dřeň na Youtube

Vyhledat slovo Kostní dřeň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kostní dřeň ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kostní dřeň například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kostní dřeň? resp. co přesně označuje termín Kostní dřeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kostní dřeň, odpověď na dotaz co je to Kostní dřeň?. Víte např. kdo to je Otorinolaryngolog? Znáte a víte kdo je Štukatér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.