Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Co to je Kostní dřeň? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kostní dřeň?

Kostní dřeň je výplní dutin všech kostí. Kostní dřeni je více druhů – červená kostní dřeň je obsažena ve všech kostech v době narození a v dospělosti se nachází hlavně v plochých a krátkých kostech, zatímco v ostatních kostech se nachází kostní dřeň žlutá a šedá.
V červené kostní dřeni probíhá krvetvorba, žlutou kostní dřeň tvoří především tukové buňky a mění se s věkem v kostní dřeň šedou. Životně důležitá je především červená kostní dřeň, která obsahuje krvetvorné buňky.


Co je to Kostní dřeň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kostní dřeň? s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kostní dřeň je v sekci lékařství

Klíčová slova: synonymum, lexikon, lékařství, pojem, Kostní dřeň, heslo, wiki, formulace, definice, přesný výraz, co to je, informace, co znamená, definice pojmu, lékařství, vysvětlení, terminologie, odborný výraz


Pojem Kostní dřeň je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kostní dřeň můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kostní dřeň (medulla ossium), lidově morek, je měkká tkáň, která vyplňuje vnitřky kostí savců. Vyplňuje dřeňovou dutinu (cavitas medullaris) dlouhých kostí a prostory mezi trámci houbovité kostní tkáně konců dlouhých kostí, kde se tvoří nové krvinky a krevní destičky (krvetvorba) Je tvořena tzv. hemopoetickou tkání. Krvetvorba probíhá ve všech kostech do 4 až 5 let.

Další informace o pojmu Kostní dřeň hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Kostní dřeň ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kostní dřeň ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kostní dřeň na Youtube

Zkusit najít výraz Kostní dřeň na Google.cz

Hledat pojem Kostní dřeň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kostní dřeň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kostní dřeň například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Kostní dřeň? resp. jaká je definice termínu Kostní dřeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kostní dřeň, odpověď na dotaz co je to Kostní dřeň?. Víte např. kdo to je Quentin Tarantino? Znáte a víte kdo je Zbabělec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Kostní dřeň v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.