Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Co to je Kostní dřeň? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kostní dřeň?

Kostní dřeň je výplní dutin všech kostí. Kostní dřeni je více druhů – červená kostní dřeň je obsažena ve všech kostech v době narození a v dospělosti se nachází hlavně v plochých a krátkých kostech, zatímco v ostatních kostech se nachází kostní dřeň žlutá a šedá.
V červené kostní dřeni probíhá krvetvorba, žlutou kostní dřeň tvoří především tukové buňky a mění se s věkem v kostní dřeň šedou. Životně důležitá je především červená kostní dřeň, která obsahuje krvetvorné buňky.


Co je to Kostní dřeň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kostní dřeň je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Kostní dřeň, lexikon, wiki, Lékařství, heslo, odborné názvosloví, Lékařství, termín, formulace, terminologie, co je to Kostní dřeň?, slovník, význam, přesný význam, význam slova, názvosloví, popis, význam pojmu


Pojem Kostní dřeň je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kostní dřeň dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kostní dřeň (medulla ossium), lidově morek, je měkká tkáň, která vyplňuje vnitřky kostí savců. Vyplňuje dřeňovou dutinu (cavitas medullaris) dlouhých kostí a prostory mezi trámci houbovité kostní tkáně konců dlouhých kostí, kde se tvoří nové krvinky a krevní destičky (krvetvorba) Je tvořena tzv. hemopoetickou tkání. Krvetvorba probíhá ve všech kostech do 4 až 5 let.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Kostní dřeň ve Wikislovníku

Najít termín Kostní dřeň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kostní dřeň ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kostní dřeň ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kostní dřeň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kostní dřeň ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kostní dřeň například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kostní dřeň? resp. co znamená slovo Kostní dřeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kostní dřeň, odpověď na dotaz co je to Kostní dřeň?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Bábovka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kostní dřeň v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.