Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Co to je Kostní dřeň? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kostní dřeň?

Kostní dřeň je výplní dutin všech kostí. Kostní dřeni je více druhů – červená kostní dřeň je obsažena ve všech kostech v době narození a v dospělosti se nachází hlavně v plochých a krátkých kostech, zatímco v ostatních kostech se nachází kostní dřeň žlutá a šedá.
V červené kostní dřeni probíhá krvetvorba, žlutou kostní dřeň tvoří především tukové buňky a mění se s věkem v kostní dřeň šedou. Životně důležitá je především červená kostní dřeň, která obsahuje krvetvorné buňky.


Co je to Kostní dřeň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kostní dřeň. Co znamená pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Kostní dřeň můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kostní dřeň je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, definice, význam pojmu, pojem, terminus technicus, informace, wiki, význam slova, Lékařství, odborný výraz, slovo, heslo, termín, terminologie, formulace, Kostní dřeň, popis, definice pojmu


Pojem Kostní dřeň je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kostní dřeň? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kostní dřeň (medulla ossium), lidově morek, je měkká tkáň, která vyplňuje vnitřky kostí savců. Vyplňuje dřeňovou dutinu (cavitas medullaris) dlouhých kostí a prostory mezi trámci houbovité kostní tkáně konců dlouhých kostí, kde se tvoří nové krvinky a krevní destičky (krvetvorba) Je tvořena tzv. hemopoetickou tkání. Krvetvorba probíhá ve všech kostech do 4 až 5 let.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Kostní dřeň ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kostní dřeň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kostní dřeň ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kostní dřeň na Google.cz

Najít heslo Kostní dřeň ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kostní dřeň ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kostní dřeň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kostní dřeň? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kostní dřeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kostní dřeň, odpověď na dotaz co je to Kostní dřeň?. Víte např. kdo to je Miki Volek? Znáte a víte kdo je Chomout? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.