Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kostní dřeň. Co znamená odborný pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Co je to Kostní dřeň? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kostní dřeň?

Kostní dřeň je výplní dutin všech kostí. Kostní dřeni je více druhů – červená kostní dřeň je obsažena ve všech kostech v době narození a v dospělosti se nachází hlavně v plochých a krátkých kostech, zatímco v ostatních kostech se nachází kostní dřeň žlutá a šedá.
V červené kostní dřeni probíhá krvetvorba, žlutou kostní dřeň tvoří především tukové buňky a mění se s věkem v kostní dřeň šedou. Životně důležitá je především červená kostní dřeň, která obsahuje krvetvorné buňky.


Co je to Kostní dřeň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kostní dřeň. Co znamená odborný pojem Kostní dřeň z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kostní dřeň se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Kostní dřeň patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: synonymum, význam, co to je, definice, odborné názvosloví, Kostní dřeň, formulace, odborný výraz, lékařství, terminologie, informace, co je to Kostní dřeň?, co znamená, slovník, význam pojmu, termín, pojem, přesný výraz


Pojem Kostní dřeň je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kostní dřeň?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kostní dřeň (medulla ossium), lidově morek, je měkká tkáň, která vyplňuje vnitřky kostí savců. Vyplňuje dřeňovou dutinu (cavitas medullaris) dlouhých kostí a prostory mezi trámci houbovité kostní tkáně konců dlouhých kostí, kde se tvoří nové krvinky a krevní destičky (krvetvorba) Je tvořena tzv. hemopoetickou tkání. Krvetvorba probíhá ve všech kostech do 4 až 5 let.

Jiné zdroje informací o pojmu Kostní dřeň

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kostní dřeň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kostní dřeň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kostní dřeň ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kostní dřeň na Youtube

Vyhledat heslo Kostní dřeň ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kostní dřeň ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kostní dřeň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Kostní dřeň? resp. jaký je význam pojmu Kostní dřeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kostní dřeň, odpověď na dotaz co je to Kostní dřeň?. Víte např. kdo to je Žebrák? Znáte a víte kdo je Hnusák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.