Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Co je to Steak? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Steak

Steak je pojmenování pro plátek z červeného masa, který se krájí z většího kusu a přes vlákna. Steak se nejčastěji připravuje z velmi kvalitního hovězího masa buď rychlým pečením na pánvi, nebo grilováním. Propečení steaku si určuje sám spotřebitel, steaky s krátkou dobou přípravy jsou šťavnaté a krvavé, plně propečené steaky zas neohrozí zdraví konzumenta chorobami ze syrovějšího masa.
Pro označení stupňů propečení steaku se používá zvláštní slovní stupnice. Jako příloha může být využita zelenina, brambory, ale i těstoviny, fazole nebo rýže.


Co je to Steak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Steak se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, definice pojmu, heslo, slovník, co je to Steak?, formulace, význam, wiki, informace, význam pojmu, názvosloví, přesný význam, význam slova, terminologie, co to je, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Steak je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Steak?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Steak či stejk je plátek masa ukrojený přes vlákna z většího kusu masa, obvykle hovězího nebo obecně červeného. Steaky se obvykle upravují grilováním nebo pečením na pánvi. Protože se připravují rychle, s použitím suchého tepla a podávají se v celku, jsou použity vždy nejlepší části zvířete.

Hovězí steaky

Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay
Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Steak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Steak ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Steak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Steak ve Wikislovníku

Hledat slovo Steak na Google.cz

Hledat videa s názvem Steak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steak například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Steak? resp. jaký je význam pojmu Steak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steak, odpověď na dotaz co je to Steak?. Víte např. kdo to je Bambula? Znáte a víte kdo je Rozhodce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Steak hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?