Co je to?
Odborný výraz, definice slova Steak. Co znamená slovo Steak z kategorie Jídlo?

Co je Steak?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Steak?

Steak je pojmenování pro plátek z červeného masa, který se krájí z většího kusu a přes vlákna. Steak se nejčastěji připravuje z velmi kvalitního hovězího masa buď rychlým pečením na pánvi, nebo grilováním. Propečení steaku si určuje sám spotřebitel, steaky s krátkou dobou přípravy jsou šťavnaté a krvavé, plně propečené steaky zas neohrozí zdraví konzumenta chorobami ze syrovějšího masa.
Pro označení stupňů propečení steaku se používá zvláštní slovní stupnice. Jako příloha může být využita zelenina, brambory, ale i těstoviny, fazole nebo rýže.


Co je to Steak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Steak. Co znamená slovo Steak z kategorie Jídlo?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Steak s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Steak patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, Steak, termín, co je to Steak?, pojem, názvosloví, definice, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, odborný výraz, jídlo, popis, wiki, heslo, slovník, přesný význam


Pojem Steak je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Steak?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steak či stejk je plátek masa ukrojený přes vlákna z většího kusu masa, obvykle hovězího nebo obecně červeného. Steaky se obvykle upravují grilováním nebo pečením na pánvi. Protože se připravují rychle, s použitím suchého tepla a podávají se v celku, jsou použity vždy nejlepší části zvířete.

Hovězí steaky

Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay
Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Steak

Hledat pojem Steak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Steak na Google.cz

Hledat slovo Steak ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Steak ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Steak na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Steak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Steak například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Steak? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Steak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steak, odpověď na dotaz co je to Steak?. Víte např. kdo to je Lubomír Štrougal? Znáte a víte kdo je Tomáš Berdych? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?