Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Co je to Steak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Steak?

Steak je pojmenování pro plátek z červeného masa, který se krájí z většího kusu a přes vlákna. Steak se nejčastěji připravuje z velmi kvalitního hovězího masa buď rychlým pečením na pánvi, nebo grilováním. Propečení steaku si určuje sám spotřebitel, steaky s krátkou dobou přípravy jsou šťavnaté a krvavé, plně propečené steaky zas neohrozí zdraví konzumenta chorobami ze syrovějšího masa.
Pro označení stupňů propečení steaku se používá zvláštní slovní stupnice. Jako příloha může být využita zelenina, brambory, ale i těstoviny, fazole nebo rýže.


Co je to Steak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Steak? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Steak patří do sekce jídlo

Klíčová slova: Steak, termín, formulace, odborné názvosloví, popis, co je to Steak?, vysvětlení, co znamená, slovo, význam slova, jídlo, co to je, přesný výraz, názvosloví, informace, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu


Pojem Steak je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Steak?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steak či stejk je plátek masa ukrojený přes vlákna z většího kusu masa, obvykle hovězího nebo obecně červeného. Steaky se obvykle upravují grilováním nebo pečením na pánvi. Protože se připravují rychle, s použitím suchého tepla a podávají se v celku, jsou použity vždy nejlepší části zvířete.

Hovězí steaky

Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay
Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Steak zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Steak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Steak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Steak ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Steak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Steak ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Steak ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Steak například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Steak? resp. jaký je význam slova Steak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steak, odpověď na dotaz co je to Steak?. Víte např. kdo to je Vandal? Znáte a víte kdo je Dara Rolins? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?