Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Co je to Steak? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Steak

Steak je pojmenování pro plátek z červeného masa, který se krájí z většího kusu a přes vlákna. Steak se nejčastěji připravuje z velmi kvalitního hovězího masa buď rychlým pečením na pánvi, nebo grilováním. Propečení steaku si určuje sám spotřebitel, steaky s krátkou dobou přípravy jsou šťavnaté a krvavé, plně propečené steaky zas neohrozí zdraví konzumenta chorobami ze syrovějšího masa.
Pro označení stupňů propečení steaku se používá zvláštní slovní stupnice. Jako příloha může být využita zelenina, brambory, ale i těstoviny, fazole nebo rýže.


Co je to Steak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Steak je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, slovník, význam, Steak, formulace, terminus technicus, co je to Steak?, pojem, odborné názvosloví, lexikon, popis, význam slova, termín, co to je, synonymum, definice, informace


Pojem Steak je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Steak? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Steak či stejk je plátek masa ukrojený přes vlákna z většího kusu masa, obvykle hovězího nebo obecně červeného. Steaky se obvykle upravují grilováním nebo pečením na pánvi. Protože se připravují rychle, s použitím suchého tepla a podávají se v celku, jsou použity vždy nejlepší části zvířete.

Hovězí steaky

Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay
Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Steak ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Steak na Google.cz

Hledat pojem Steak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Steak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Steak ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Steak ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Steak například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Steak? resp. co přesně znamená slovo Steak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steak, odpověď na dotaz co je to Steak?. Víte např. kdo to je Hacker? Znáte a víte kdo je Rozhodce? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?