Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Co je to Steak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Steak

Steak je pojmenování pro plátek z červeného masa, který se krájí z většího kusu a přes vlákna. Steak se nejčastěji připravuje z velmi kvalitního hovězího masa buď rychlým pečením na pánvi, nebo grilováním. Propečení steaku si určuje sám spotřebitel, steaky s krátkou dobou přípravy jsou šťavnaté a krvavé, plně propečené steaky zas neohrozí zdraví konzumenta chorobami ze syrovějšího masa.
Pro označení stupňů propečení steaku se používá zvláštní slovní stupnice. Jako příloha může být využita zelenina, brambory, ale i těstoviny, fazole nebo rýže.


Co je to Steak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Steak s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Steak se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, přesný výraz, slovo, význam, co znamená, pojem, přesný význam, odborný výraz, Steak, význam slova, wiki, slovník, terminologie, formulace, význam pojmu, vysvětlení, definice pojmu, co to je


Pojem Steak je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Steak?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steak či stejk je plátek masa ukrojený přes vlákna z většího kusu masa, obvykle hovězího nebo obecně červeného. Steaky se obvykle upravují grilováním nebo pečením na pánvi. Protože se připravují rychle, s použitím suchého tepla a podávají se v celku, jsou použity vždy nejlepší části zvířete.

Hovězí steaky

Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay
Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Steak na Google.cz

Najít slovo Steak ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Steak ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Steak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Steak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Steak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steak například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Steak? resp. jaký je význam slova Steak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steak, odpověď na dotaz co je to Steak?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier mladší? Znáte a víte kdo je Neplátce DPH? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?