Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Co je to Steak? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Steak?

Steak je pojmenování pro plátek z červeného masa, který se krájí z většího kusu a přes vlákna. Steak se nejčastěji připravuje z velmi kvalitního hovězího masa buď rychlým pečením na pánvi, nebo grilováním. Propečení steaku si určuje sám spotřebitel, steaky s krátkou dobou přípravy jsou šťavnaté a krvavé, plně propečené steaky zas neohrozí zdraví konzumenta chorobami ze syrovějšího masa.
Pro označení stupňů propečení steaku se používá zvláštní slovní stupnice. Jako příloha může být využita zelenina, brambory, ale i těstoviny, fazole nebo rýže.


Co je to Steak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steak. Co znamená odborný pojem Steak z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Steak s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Steak se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co to je, termín, co je to Steak?, Steak, definice pojmu, význam slova, názvosloví, Jídlo, pojem, lexikon, přesný význam, informace, terminologie, heslo, co znamená, přesný výraz, definice, popis


Pojem Steak je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Steak? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steak či stejk je plátek masa ukrojený přes vlákna z většího kusu masa, obvykle hovězího nebo obecně červeného. Steaky se obvykle upravují grilováním nebo pečením na pánvi. Protože se připravují rychle, s použitím suchého tepla a podávají se v celku, jsou použity vždy nejlepší části zvířete.

Hovězí steaky

Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay
Šťavnaté hovězí steaky. Autor: Bruno /Germany, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Steak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Steak na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Steak ve Wikimedia Commons

Najít pojem Steak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Steak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Steak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Steak například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Steak? resp. co se přesně ukrývá za slovem Steak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steak, odpověď na dotaz co je to Steak?. Víte např. kdo to je Bručoun? Znáte a víte kdo je Emmanuel Macron? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?