Co je to?
Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Co je Blesk? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Blesk

Během bouřky dochází k silným elektrostatickým výbojům, které jsou viditelné a nazývají se blesky. Bleskový výboj je tedy doprovázen emisí světla. Elektřina prochází kanály výboje a rychle se zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk - hrom.
Vzduch se při výboji ohřeje až na hodnotu 30 tisíc stupňů Celsia. Blesky jsou lidskému životu nebezpečné a ročně zabijí mnoho neopatrných lidí. K zabezpečení lidských sídel před blesky byl vynalezen bleskosvod, jenž byl vynalezen na dvou místech nezávisle na sobě. Postarali se o něj Prokop Diviš a Benjamin Franklin.


Co je to Blesk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Blesk? Pak se o tuto stránku podělte s rodinou a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Blesk je v kategorii věda

Klíčová slova: terminus technicus, význam, vysvětlení, věda, pojem, co znamená, odborný výraz, slovník, heslo, Blesk, definice pojmu, informace, věda, termín, názvosloví, co to je, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Blesk je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blesk? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Blesk je silný přírodní elektrostatický výboj produkovaný během bouřky. Bleskový elektrický výboj je provázen emisí světla. Elektřina procházející kanály výboje rychle zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk hromu.
Na Zemi mají blesky modro-bílé zabarvení, což je dáno velkým množstvím dusíku v nižších vrstvách atmosféry. Přetvářejí horniny v zemi a vytvoří fulgurit.

Blesk

Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay
Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Blesk ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Blesk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Blesk na Google.cz

Vyhledat termín Blesk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Blesk ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Blesk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Blesk například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Blesk? resp. co znamená slovo Blesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blesk, odpověď na dotaz co je to Blesk?. Víte např. kdo to je Šimon Bílý? Znáte a víte kdo je Auditor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Blesk i v jiné sekci než je kategorie věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.