Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Co je to Blesk? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Blesk?

Během bouřky dochází k silným elektrostatickým výbojům, které jsou viditelné a nazývají se blesky. Bleskový výboj je tedy doprovázen emisí světla. Elektřina prochází kanály výboje a rychle se zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk - hrom.
Vzduch se při výboji ohřeje až na hodnotu 30 tisíc stupňů Celsia. Blesky jsou lidskému životu nebezpečné a ročně zabijí mnoho neopatrných lidí. K zabezpečení lidských sídel před blesky byl vynalezen bleskosvod, jenž byl vynalezen na dvou místech nezávisle na sobě. Postarali se o něj Prokop Diviš a Benjamin Franklin.


Co je to Blesk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Blesk s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Blesk je v kategorii věda

Klíčová slova: slovo, význam slova, formulace, terminologie, přesný význam, wiki, Blesk, co to je, odborný výraz, pojem, popis, termín, terminus technicus, lexikon, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, věda


Pojem Blesk je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Blesk dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Blesk je silný přírodní elektrostatický výboj produkovaný během bouřky. Bleskový elektrický výboj je provázen emisí světla. Elektřina procházející kanály výboje rychle zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk hromu.
Na Zemi mají blesky modro-bílé zabarvení, což je dáno velkým množstvím dusíku v nižších vrstvách atmosféry. Přetvářejí horniny v zemi a vytvoří fulgurit.

Blesk

Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay
Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Blesk zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Blesk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blesk ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Blesk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Blesk ve Wikislovníku

Hledat heslo Blesk ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Blesk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Blesk například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Blesk? resp. co znamená Blesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blesk, odpověď na dotaz co je to Blesk?. Víte např. kdo to je Petra Procházková? Znáte a víte kdo je Robert Pelikán? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.