Co je to?
Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Co je to Blesk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Blesk?

Během bouřky dochází k silným elektrostatickým výbojům, které jsou viditelné a nazývají se blesky. Bleskový výboj je tedy doprovázen emisí světla. Elektřina prochází kanály výboje a rychle se zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk - hrom.
Vzduch se při výboji ohřeje až na hodnotu 30 tisíc stupňů Celsia. Blesky jsou lidskému životu nebezpečné a ročně zabijí mnoho neopatrných lidí. K zabezpečení lidských sídel před blesky byl vynalezen bleskosvod, jenž byl vynalezen na dvou místech nezávisle na sobě. Postarali se o něj Prokop Diviš a Benjamin Franklin.


Co je to Blesk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Blesk je v sekci Věda

Klíčová slova: synonymum, informace, definice pojmu, Věda, heslo, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, co je to Blesk?, terminologie, wiki, význam, Věda, slovo, názvosloví


Pojem Blesk je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Blesk píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Blesk je silný přírodní elektrostatický výboj produkovaný během bouřky. Bleskový elektrický výboj je provázen emisí světla. Elektřina procházející kanály výboje rychle zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk hromu.
Na Zemi mají blesky modro-bílé zabarvení, což je dáno velkým množstvím dusíku v nižších vrstvách atmosféry. Přetvářejí horniny v zemi a vytvoří fulgurit.

Blesk

Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay
Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Blesk ve vyhledávači Qwant

Najít termín Blesk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blesk ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Blesk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Blesk na Google.cz

Najít výraz Blesk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blesk například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Blesk? resp. co přesně označuje termín Blesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blesk, odpověď na dotaz co je to Blesk?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Ambasador? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Blesk hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.