Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Co je to Blesk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Blesk?

Během bouřky dochází k silným elektrostatickým výbojům, které jsou viditelné a nazývají se blesky. Bleskový výboj je tedy doprovázen emisí světla. Elektřina prochází kanály výboje a rychle se zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk - hrom.
Vzduch se při výboji ohřeje až na hodnotu 30 tisíc stupňů Celsia. Blesky jsou lidskému životu nebezpečné a ročně zabijí mnoho neopatrných lidí. K zabezpečení lidských sídel před blesky byl vynalezen bleskosvod, jenž byl vynalezen na dvou místech nezávisle na sobě. Postarali se o něj Prokop Diviš a Benjamin Franklin.


Co je to Blesk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Blesk se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, slovo, terminologie, definice, co je to Blesk?, lexikon, význam pojmu, informace, synonymum, co znamená, terminus technicus, slovník, popis, Blesk, definice pojmu, pojem


Pojem Blesk je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blesk? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blesk je silný přírodní elektrostatický výboj produkovaný během bouřky. Bleskový elektrický výboj je provázen emisí světla. Elektřina procházející kanály výboje rychle zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk hromu.
Na Zemi mají blesky modro-bílé zabarvení, což je dáno velkým množstvím dusíku v nižších vrstvách atmosféry. Přetvářejí horniny v zemi a vytvoří fulgurit.

Blesk

Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay
Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blesk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Blesk ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Blesk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Blesk na Youtube

Najít slovo Blesk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Blesk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Blesk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Blesk? resp. co znamená slovo Blesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blesk, odpověď na dotaz co je to Blesk?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Mary Poppins? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.