Co je to?
Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Co je to Blesk? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Blesk?

Během bouřky dochází k silným elektrostatickým výbojům, které jsou viditelné a nazývají se blesky. Bleskový výboj je tedy doprovázen emisí světla. Elektřina prochází kanály výboje a rychle se zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk - hrom.
Vzduch se při výboji ohřeje až na hodnotu 30 tisíc stupňů Celsia. Blesky jsou lidskému životu nebezpečné a ročně zabijí mnoho neopatrných lidí. K zabezpečení lidských sídel před blesky byl vynalezen bleskosvod, jenž byl vynalezen na dvou místech nezávisle na sobě. Postarali se o něj Prokop Diviš a Benjamin Franklin.


Co je to Blesk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Blesk s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Blesk se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: názvosloví, Věda, co je to Blesk?, co to je, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, popis, wiki, lexikon, slovo, heslo, terminologie, terminus technicus, formulace


Pojem Blesk je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Blesk dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blesk je silný přírodní elektrostatický výboj produkovaný během bouřky. Bleskový elektrický výboj je provázen emisí světla. Elektřina procházející kanály výboje rychle zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk hromu.
Na Zemi mají blesky modro-bílé zabarvení, což je dáno velkým množstvím dusíku v nižších vrstvách atmosféry. Přetvářejí horniny v zemi a vytvoří fulgurit.

Blesk

Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay
Blesk je nádherný a zároveň nebezpečný přírodní úkaz. Autor: Ron Rev Fenomeno, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Blesk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blesk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Blesk na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blesk ve Wikimedia Commons

Najít výraz Blesk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Blesk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Blesk například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Blesk? resp. co znamená výraz Blesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blesk, odpověď na dotaz co je to Blesk?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Všežravec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.