Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Co je to Ontologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ontologie?

Ontologie je složené slovo původem z řečtiny. Používá se pro označení takového odvětví filozofie, které se věnuje základním filozofickým pojmům, především bytím. Původně bylo toto odvětví označováno jako první filozofie.
Ontologie se řadí do metafyziky, soustředí se na obecné otázky bytí. Její význam je stále širší, bytím a existencí se zabývají i další obory, jako logika, informatika, výzkum umělé inteligence, analytika a další. Ty se soustředí na význam a vztahy mezi obecnými pojmy.


Co je to Ontologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ontologie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Ontologie se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, slovník, co je to Ontologie?, filozofie, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, wiki, informace, formulace, definice, termín, terminologie, heslo, co to je


Pojem Ontologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ontologie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ontologie (z řeckého to óν jsoucí + λόγος, logos slovo, řeč) je filosofická disciplína, která se zabývá jsoucnem, bytím jako takovým a základními pojmy. Aristotelés pro ni používá označení první filosofie, která je součástí metafyziky a zabývá se nejobecnějšími otázkami.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ontologie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ontologie na Youtube

Najít slovo Ontologie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Ontologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ontologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Ontologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ontologie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Ontologie? resp. co to je Ontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ontologie, odpověď na dotaz co je to Ontologie?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Ivan Král? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.