Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Co je to Ontologie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ontologie?

Ontologie je složené slovo původem z řečtiny. Používá se pro označení takového odvětví filozofie, které se věnuje základním filozofickým pojmům, především bytím. Původně bylo toto odvětví označováno jako první filozofie.
Ontologie se řadí do metafyziky, soustředí se na obecné otázky bytí. Její význam je stále širší, bytím a existencí se zabývají i další obory, jako logika, informatika, výzkum umělé inteligence, analytika a další. Ty se soustředí na význam a vztahy mezi obecnými pojmy.


Co je to Ontologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ontologie? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ontologie se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: termín, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, Filozofie, wiki, terminus technicus, co to je, co je to Ontologie?, význam, synonymum, odborný výraz, definice, Ontologie, heslo, formulace, pojem


Pojem Ontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ontologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ontologie (z řeckého to óν jsoucí + λόγος, logos slovo, řeč) je filosofická disciplína, která se zabývá jsoucnem, bytím jako takovým a základními pojmy. Aristotelés pro ni používá označení první filosofie, která je součástí metafyziky a zabývá se nejobecnějšími otázkami.

Další informační zdroje o slovu Ontologie

Zkusit najít heslo Ontologie ve Wikizdrojích

Najít slovo Ontologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ontologie ve Wikislovníku

Najít výraz Ontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Ontologie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ontologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ontologie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ontologie? resp. co znamená Ontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ontologie, odpověď na dotaz co je to Ontologie?. Víte např. kdo to je Robert Kiyosaki? Znáte a víte kdo je Obráběč? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.