Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Co je Ontologie?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ontologie?

Ontologie je složené slovo původem z řečtiny. Používá se pro označení takového odvětví filozofie, které se věnuje základním filozofickým pojmům, především bytím. Původně bylo toto odvětví označováno jako první filozofie.
Ontologie se řadí do metafyziky, soustředí se na obecné otázky bytí. Její význam je stále širší, bytím a existencí se zabývají i další obory, jako logika, informatika, výzkum umělé inteligence, analytika a další. Ty se soustředí na význam a vztahy mezi obecnými pojmy.


Co je to Ontologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Ontologie sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Ontologie je v kategorii filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, Ontologie, synonymum, informace, odborné názvosloví, co znamená, význam, odborný výraz, význam slova, filozofie, popis, terminologie, vysvětlení, formulace, co to je, filozofie, heslo, definice


Pojem Ontologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ontologie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ontologie (z řeckého to óν jsoucí + λόγος, logos slovo, řeč) je filosofická disciplína, která se zabývá jsoucnem, bytím jako takovým a základními pojmy. Aristotelés pro ni používá označení první filosofie, která je součástí metafyziky a zabývá se nejobecnějšími otázkami.

Další zdroje informací o slovu Ontologie

Vyhledat termín Ontologie na Google.cz

Hledat výraz Ontologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ontologie ve Wikislovníku

Najít pojem Ontologie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Ontologie na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ontologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ontologie například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Ontologie? resp. co přesně znamená slovo Ontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ontologie, odpověď na dotaz co je to Ontologie?. Víte např. kdo to je Blanka Waleská? Znáte a víte kdo je Rachel Platten? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.