Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Co je to Ontologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ontologie?

Ontologie je složené slovo původem z řečtiny. Používá se pro označení takového odvětví filozofie, které se věnuje základním filozofickým pojmům, především bytím. Původně bylo toto odvětví označováno jako první filozofie.
Ontologie se řadí do metafyziky, soustředí se na obecné otázky bytí. Její význam je stále širší, bytím a existencí se zabývají i další obory, jako logika, informatika, výzkum umělé inteligence, analytika a další. Ty se soustředí na význam a vztahy mezi obecnými pojmy.


Co je to Ontologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ontologie. Co znamená odborný pojem Ontologie z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ontologie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ontologie patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, informace, co znamená, wiki, Filozofie, terminus technicus, slovník, co to je, význam slova, vysvětlení, popis, přesný výraz, lexikon, formulace, slovo, názvosloví, význam, Filozofie


Pojem Ontologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ontologie píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ontologie (z řeckého to óν jsoucí + λόγος, logos slovo, řeč) je filosofická disciplína, která se zabývá jsoucnem, bytím jako takovým a základními pojmy. Aristotelés pro ni používá označení první filosofie, která je součástí metafyziky a zabývá se nejobecnějšími otázkami.

Jiné informační zdroje o pojmu Ontologie

Vyhledat výraz Ontologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ontologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ontologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Ontologie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ontologie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ontologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ontologie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ontologie? resp. jaká je definice slova Ontologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ontologie, odpověď na dotaz co je to Ontologie?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Vikář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.