Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karuselový podvod. Co znamená odborný pojem Karuselový podvod z kategorie Právo?

Co je to Karuselový podvod? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Karuselový podvod?

Karuselový podvod je zaměřen na únik daně z přidané hodnoty. Může mít různé názvy, např. kruhový nebo kolotočový podvod, vždy se však jedná o řetězový obchod se zbožím, kdy žádný plátce daň nepřizná a obchodníky nelze vypátrat nebo jejich firmy zaniknou.
Při karuselovém podvodu se často zneužívají dodávky zboží v rámci přeshraničního obchodu v EU, kdy je zboží od PH osvobozeno. Vznikla zde také pozice chybějícího obchodníka, tzv. bílého koně, který nezaplatí DPH a zmizí. Podvody mají složitou řetězcovou strukturu a jejich rozkrytí není jednoduché.


Co je to Karuselový podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karuselový podvod. Co znamená odborný pojem Karuselový podvod z kategorie Právo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Karuselový podvod s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Karuselový podvod se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: termín, právo, slovo, význam pojmu, popis, lexikon, Karuselový podvod, terminus technicus, co je to Karuselový podvod?, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, co to je, význam slova, pojem, právo, definice


Pojem Karuselový podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Karuselový podvod?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Karuselové podvody, nazývaný též jako kolotočové podvody, kruhové podvody nebo nepřesně jako podvody chybějícího obchodníka (Carousel Frauds, Missing Trader Frauds) jsou druhem podvodu dani z přidané hodnoty a představují významnou část úniků DPH. Organizované skupiny obvykle využívají přeshraničního obchodu v Evropské unii, při kterém je dodání zboží mezi státy osvobozené od DPH. Karuselové podvody jsou podmnožinou podvodů na DPH založených na podvodu chybějícího obchodníka v intrakomunitárním měřítku (missing trader intra-community fraud, neboli MTIC fraud). Rozdíl spočívá v tom, že u karuselového podvodu jedno a totéž zboží koluje mezi stejnými účastníky. Podvodu na DPH však může být za využití stejného principu uskutečněn také tam, kde se zboží či účastníci mění. Společným znakem je však vždy existence „chybějícího obchodníka“.

Více informací o slovu Karuselový podvod doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Karuselový podvod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Karuselový podvod ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karuselový podvod ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Karuselový podvod ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Karuselový podvod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Karuselový podvod ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karuselový podvod například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Karuselový podvod? resp. jaká je definice slova Karuselový podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karuselový podvod, odpověď na dotaz co je to Karuselový podvod?. Víte např. kdo to je Poletucha? Znáte a víte kdo je Carl Zeiss? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.