Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karuselový podvod. Co znamená pojem Karuselový podvod z kategorie Právo?

Co je Karuselový podvod?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karuselový podvod

Karuselový podvod je zaměřen na únik daně z přidané hodnoty. Může mít různé názvy, např. kruhový nebo kolotočový podvod, vždy se však jedná o řetězový obchod se zbožím, kdy žádný plátce daň nepřizná a obchodníky nelze vypátrat nebo jejich firmy zaniknou.
Při karuselovém podvodu se často zneužívají dodávky zboží v rámci přeshraničního obchodu v EU, kdy je zboží od PH osvobozeno. Vznikla zde také pozice chybějícího obchodníka, tzv. bílého koně, který nezaplatí DPH a zmizí. Podvody mají složitou řetězcovou strukturu a jejich rozkrytí není jednoduché.


Co je to Karuselový podvod? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karuselový podvod. Co znamená pojem Karuselový podvod z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Karuselový podvod doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Karuselový podvod se nachází v sekci právo

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, co je to Karuselový podvod?, wiki, slovník, přesný výraz, heslo, co znamená, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, právo, právo, odborné názvosloví, informace, význam pojmu, přesný význam, terminus technicus


Pojem Karuselový podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karuselový podvod? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Karuselové podvody, nazývaný též jako kolotočové podvody, kruhové podvody nebo nepřesně jako podvody chybějícího obchodníka (Carousel Frauds, Missing Trader Frauds) jsou druhem podvodu dani z přidané hodnoty a představují významnou část úniků DPH. Organizované skupiny obvykle využívají přeshraničního obchodu v Evropské unii, při kterém je dodání zboží mezi státy osvobozené od DPH. Karuselové podvody jsou podmnožinou podvodů na DPH založených na podvodu chybějícího obchodníka v intrakomunitárním měřítku (missing trader intra-community fraud, neboli MTIC fraud). Rozdíl spočívá v tom, že u karuselového podvodu jedno a totéž zboží koluje mezi stejnými účastníky. Podvodu na DPH však může být za využití stejného principu uskutečněn také tam, kde se zboží či účastníci mění. Společným znakem je však vždy existence „chybějícího obchodníka“.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karuselový podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Karuselový podvod na Youtube

Zkusit najít pojem Karuselový podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karuselový podvod ve Wikimedia Commons

Najít termín Karuselový podvod ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Karuselový podvod na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karuselový podvod například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice slova Karuselový podvod? resp. jaká je definice termínu Karuselový podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karuselový podvod, odpověď na dotaz co je to Karuselový podvod?. Víte např. kdo to je Františka Čížková? Znáte a víte kdo je Jan Kašpar? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Karuselový podvod hledat i v jiných kategoriích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudní budova, karuselový podvod, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.