Co je to?
Definice výrazu Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Co je Kadence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kadence

Kadence je pojem z více oblastí. V technice se takto označuje rychlost palby, kterou zbraň dokáže vyvinout. Tato hodnota je teoretická a je vyjádřením počtu střel, které zbraň dokáže vystřelit za určitý čas. Většinou se měří počet ran za minutu.
V této hodnotě nejsou zahrnuty skutečné podmínky střelby, jako třeba nečistota, atmosférické podmínky, poruchy, čas potřebný k výměně zásobníku a další. Reálná hodnota kadence může být mnohem nižší než teoretická.


Co je to Kadence? Význam slova, termín, Definice výrazu Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kadence? s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kadence je v sekci technika

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, vysvětlení, termín, význam, definice pojmu, technika, technika, co to je, odborný výraz, Kadence, co znamená, co je to Kadence?, terminologie, synonymum, přesný výraz, definice, slovo


Pojem Kadence je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kadence? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kadence je teoretická rychlost palby, jakou je zbraň schopna vyvinout. Vyjadřuje, kolik střel vystřelí zbraň za určitou časovou jednotku, nejčastěji za minutu. Veličina nevyjadřuje skutečný stav, jakým zbraň v poli operuje, ale teoretický možný počet, jelikož zanedbává atmosférické podmínky, nečistoty, poruchovost, výměnu zásobníku atd. Pokud zohledníme tyto výše jmenované vlivy, hovoříme o kadenci praktické, která může být poloviční nebo ještě menší než kadence teoretická.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kadence ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kadence ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kadence ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kadence ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kadence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Kadence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadence například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Kadence? resp. co znamená slovo Kadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadence, odpověď na dotaz co je to Kadence?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Jan Veselý? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kadence hledat i v jiných kategoriích (než technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.