Co je to?
Definice výrazu, termínu Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Co je to Kadence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kadence?

Kadence je pojem z více oblastí. V technice se takto označuje rychlost palby, kterou zbraň dokáže vyvinout. Tato hodnota je teoretická a je vyjádřením počtu střel, které zbraň dokáže vystřelit za určitý čas. Většinou se měří počet ran za minutu.
V této hodnotě nejsou zahrnuty skutečné podmínky střelby, jako třeba nečistota, atmosférické podmínky, poruchy, čas potřebný k výměně zásobníku a další. Reálná hodnota kadence může být mnohem nižší než teoretická.


Co je to Kadence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kadence doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kadence se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: slovník, lexikon, co znamená, význam pojmu, wiki, pojem, co to je, terminologie, slovo, formulace, definice pojmu, informace, odborný výraz, popis, význam, vysvětlení, termín, názvosloví


Pojem Kadence je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kadence? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kadence je teoretická rychlost palby, jakou je zbraň schopna vyvinout. Vyjadřuje, kolik střel vystřelí zbraň za určitou časovou jednotku, nejčastěji za minutu. Veličina nevyjadřuje skutečný stav, jakým zbraň v poli operuje, ale teoretický možný počet, jelikož zanedbává atmosférické podmínky, nečistoty, poruchovost, výměnu zásobníku atd. Pokud zohledníme tyto výše jmenované vlivy, hovoříme o kadenci praktické, která může být poloviční nebo ještě menší než kadence teoretická.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Kadence na Google.cz

Zkusit najít termín Kadence ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kadence na Youtube

Hledat termín Kadence ve Wikislovníku

Najít výraz Kadence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kadence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadence například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kadence? resp. co přesně znamená slovo Kadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadence, odpověď na dotaz co je to Kadence?. Víte např. kdo to je Sabina Slonková? Znáte a víte kdo je Saša Uhlová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.