Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Co je to Kadence? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kadence?

Kadence je pojem z více oblastí. V technice se takto označuje rychlost palby, kterou zbraň dokáže vyvinout. Tato hodnota je teoretická a je vyjádřením počtu střel, které zbraň dokáže vystřelit za určitý čas. Většinou se měří počet ran za minutu.
V této hodnotě nejsou zahrnuty skutečné podmínky střelby, jako třeba nečistota, atmosférické podmínky, poruchy, čas potřebný k výměně zásobníku a další. Reálná hodnota kadence může být mnohem nižší než teoretická.


Co je to Kadence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kadence s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kadence se nachází v sekci technika

Klíčová slova: technika, formulace, slovo, popis, význam pojmu, Kadence, co je to Kadence?, přesný význam, wiki, terminus technicus, heslo, pojem, odborné názvosloví, synonymum, význam, definice pojmu, informace, názvosloví


Pojem Kadence je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kadence? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kadence je teoretická rychlost palby, jakou je zbraň schopna vyvinout. Vyjadřuje, kolik střel vystřelí zbraň za určitou časovou jednotku, nejčastěji za minutu. Veličina nevyjadřuje skutečný stav, jakým zbraň v poli operuje, ale teoretický možný počet, jelikož zanedbává atmosférické podmínky, nečistoty, poruchovost, výměnu zásobníku atd. Pokud zohledníme tyto výše jmenované vlivy, hovoříme o kadenci praktické, která může být poloviční nebo ještě menší než kadence teoretická.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Kadence na Google.cz

Najít termín Kadence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kadence ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kadence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kadence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kadence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kadence? resp. co znamená Kadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadence, odpověď na dotaz co je to Kadence?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Josef Suchánek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.