Co je to?
Definice výrazu, termínu Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Co je to Kadence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kadence

Kadence je pojem z více oblastí. V technice se takto označuje rychlost palby, kterou zbraň dokáže vyvinout. Tato hodnota je teoretická a je vyjádřením počtu střel, které zbraň dokáže vystřelit za určitý čas. Většinou se měří počet ran za minutu.
V této hodnotě nejsou zahrnuty skutečné podmínky střelby, jako třeba nečistota, atmosférické podmínky, poruchy, čas potřebný k výměně zásobníku a další. Reálná hodnota kadence může být mnohem nižší než teoretická.


Co je to Kadence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kadence. Co znamená odborný pojem Kadence z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kadence se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: význam, formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, pojem, význam slova, terminus technicus, Kadence, popis, Technika, slovník, heslo, vysvětlení, lexikon, definice, informace, co to je


Pojem Kadence je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kadence?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kadence je teoretická rychlost palby, jakou je zbraň schopna vyvinout. Vyjadřuje, kolik střel vystřelí zbraň za určitou časovou jednotku, nejčastěji za minutu. Veličina nevyjadřuje skutečný stav, jakým zbraň v poli operuje, ale teoretický možný počet, jelikož zanedbává atmosférické podmínky, nečistoty, poruchovost, výměnu zásobníku atd. Pokud zohledníme tyto výše jmenované vlivy, hovoříme o kadenci praktické, která může být poloviční nebo ještě menší než kadence teoretická.

Jiné zdroje informací o pojmu Kadence

Vyhledat slovo Kadence na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kadence ve Wikimedia Commons

Najít termín Kadence ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kadence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kadence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kadence ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kadence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kadence? resp. jaký je význam slova Kadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadence, odpověď na dotaz co je to Kadence?. Víte např. kdo to je Bohoslovec? Znáte a víte kdo je Tramp? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.