Co je to?
Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Co je to Dušnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dušnost

Dušnost může být příznakem mnoha onemocnění. Projevuje se subjektivně jako pocit ztíženého dýchání, nedostatku vzduchu a pocit tlaku na hrudi.


Co je to Dušnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dušnost s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dušnost je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, popis, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam, vysvětlení, formulace, slovník, terminus technicus, pojem, slovo, odborný výraz, Lékařství, terminologie, Dušnost, lexikon


Pojem Dušnost je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dušnost?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dyspnoe (latinsky: dyspnoea, řecky: dyspnoia), jinak též dušnost, případně dýchavičnost, je namáhavé a ztížené dýchání s pocitem dechové tísně či nedostatku vzduchu. Jde o oslabující příznak, který způsobuje nepříjemné nebo zvláštní pocity v dýchacích cestách. Dýchavičnost je běžným příznakem několika medicínských poruch, zvláště těch, které postihují kardiovaskulární a respirační systém; při námaze je nejčastějším projevem u lidí s respiračním postižením. Při nádechu (inspiriu) je známkou onemocnění horních cest dýchacích, zatímco při výdechu (expiriu) značí onemocnění dolních cest dýchacích. Dyspnoe při nádechu i výdechu indikuje onemocnění průdušnice. U plazů může způsobit dušnost přeplněné střevo, které tlačí na plíce.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Dušnost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dušnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Dušnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dušnost ve Wikislovníku

Hledat heslo Dušnost ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Dušnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dušnost například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dušnost? resp. co označuje slovo Dušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dušnost, odpověď na dotaz co je to Dušnost?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Ridley Scott? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.