Co je to?
Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Co je to Dušnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dušnost

Dušnost může být příznakem mnoha onemocnění. Projevuje se subjektivně jako pocit ztíženého dýchání, nedostatku vzduchu a pocit tlaku na hrudi.


Co je to Dušnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Dušnost můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dušnost je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Dušnost?, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, synonymum, wiki, význam pojmu, význam slova, terminologie, heslo, popis, Lékařství, formulace, vysvětlení, co to je, co znamená, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Dušnost je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dušnost?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dyspnoe (latinsky: dyspnoea, řecky: dyspnoia), jinak též dušnost, případně dýchavičnost, je namáhavé a ztížené dýchání s pocitem dechové tísně či nedostatku vzduchu. Jde o oslabující příznak, který způsobuje nepříjemné nebo zvláštní pocity v dýchacích cestách. Dýchavičnost je běžným příznakem několika medicínských poruch, zvláště těch, které postihují kardiovaskulární a respirační systém; při námaze je nejčastějším projevem u lidí s respiračním postižením. Při nádechu (inspiriu) je známkou onemocnění horních cest dýchacích, zatímco při výdechu (expiriu) značí onemocnění dolních cest dýchacích. Dyspnoe při nádechu i výdechu indikuje onemocnění průdušnice. U plazů může způsobit dušnost přeplněné střevo, které tlačí na plíce.

Hledejte pojem Dušnost v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Dušnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Dušnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dušnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Dušnost na Google.cz

Zkusit najít pojem Dušnost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dušnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dušnost například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dušnost? resp. jaký je význam slova Dušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dušnost, odpověď na dotaz co je to Dušnost?. Víte např. kdo to je Štětka? Znáte a víte kdo je Ridley Scott? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.