Co je to?
Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Co je to Dušnost? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dušnost?

Dušnost je označení pro namáhavé nebo snížené dýchání, kdy má člověk pocit, že dýchání je ztížené a že nemá dostatek vzduchu. Dušnost se nazývá také dýchavičnost, odborně dyspnoe. Dušnost patří k projevům mnoha onemocnění a poruch, které zasahují respirační a kardiovaskulární systém. Projevuje se zvláště u respiračních onemocnění. Pokud je člověk dušný při nádechu, jedná se o potíže s horními cestami dýchacími, při výdechu jde o dolní cesty dýchací.
Jestliže se potíže vyskytnou jak při nádechu, tak při výdechu, může jít o onemocnění průdušnice. Příznaky dušnosti jsou snadno rozeznatelné, postižený dýchá namáhavě a zrychleně, musí si sednout nebo se kroutí do předklonu. Pokud se dušnost projeví i v klidu, označuje se jako klidová, pokud při námaze, jde o dušnost námahovou. Jako horší stav je hodnocena dušnost klidová. Dušnost se zjišťuje pomocí fonendoskopu při poslechu plic, rentgenem plic, ultrazvukem a ultrazvukem srdce a spirometrií.


Co je to Dušnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dušnost se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, lexikon, přesný význam, pojem, wiki, význam, heslo, informace, Dušnost, slovník, formulace, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, co je to Dušnost?, co to je


Pojem Dušnost je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dušnost? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dyspnoe (latinsky: dyspnoea, řecky: dyspnoia), jinak též dušnost, případně dýchavičnost, je namáhavé a ztížené dýchání s pocitem dechové tísně či nedostatku vzduchu. Jde o oslabující příznak, který způsobuje nepříjemné nebo zvláštní pocity v dýchacích cestách. Dýchavičnost je běžným příznakem několika medicínských poruch, zvláště těch, které postihují kardiovaskulární a respirační systém; při námaze je nejčastějším projevem u lidí s respiračním postižením. Při nádechu (inspiriu) je známkou onemocnění horních cest dýchacích, zatímco při výdechu (expiriu) značí onemocnění dolních cest dýchacích. Dyspnoe při nádechu i výdechu indikuje onemocnění průdušnice. U plazů může způsobit dušnost přeplněné střevo, které tlačí na plíce.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Dušnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Dušnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dušnost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dušnost ve Wikimedia Commons

Najít termín Dušnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dušnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dušnost například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dušnost? resp. jaká je definice termínu Dušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dušnost, odpověď na dotaz co je to Dušnost?. Víte např. kdo to je Andrea Bocelli? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.