Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Co to je Juta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Juta?

Juta je přírodní materiál, známý již od 16. století především v Indii. Zde se juta využívala jako materiál pro výrobu oblečení. Velkovýrobcem se později stalo Skotsko a Británie a materiál se rozšířil do celého světa. Vlákna rostou ve vlhkých tropech, jsou recyklovatelná a odolávají mikroorganizmům.
Výroba látky je levná, materiál lze dobře barvit. Nevýhodou je poměrně vysoká prašnost. V současnosti se juta nepoužívá jen na výrobu pytlů, ale také v nábytkářství, při výrobě bytového textilu, koberců či módních doplňků.


Co je to Juta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Juta můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Juta je v sekci Materiály

Klíčová slova: popis, terminologie, definice, lexikon, odborný výraz, pojem, Materiály, co znamená, význam, slovník, slovo, wiki, přesný význam, heslo, informace, termín, Materiály, co to je


Pojem Juta je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Juta?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Juta je lýkové vlákno ze stonků některých druhů jutovníku (Corchorus).
Naprostá většina jutových vláken se zpracovává na přízi, (dosud) jen zanedbatelné množství vlákenného materiálu jde do netkaných textilií.
Z více než 90 % přízí se vyrábí tkaniny, jen malá část hrubých přízí se používá na provaznické výrobky.

Zkuste zjistit více informací o slovu Juta v následujících zdrojích

Hledat termín Juta ve Wikislovníku

Najít slovo Juta ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Juta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Juta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Juta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Juta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Juta například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Juta? resp. co vlastně znamená slovo Juta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Juta, odpověď na dotaz co je to Juta?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Kyborg? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.