Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Co to je Juta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Juta?

Juta je přírodní materiál, známý již od 16. století především v Indii. Zde se juta využívala jako materiál pro výrobu oblečení. Velkovýrobcem se později stalo Skotsko a Británie a materiál se rozšířil do celého světa. Vlákna rostou ve vlhkých tropech, jsou recyklovatelná a odolávají mikroorganizmům.
Výroba látky je levná, materiál lze dobře barvit. Nevýhodou je poměrně vysoká prašnost. V současnosti se juta nepoužívá jen na výrobu pytlů, ale také v nábytkářství, při výrobě bytového textilu, koberců či módních doplňků.


Co je to Juta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Juta? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Juta je v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovo, termín, definice pojmu, definice, Juta, lexikon, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, význam, odborný výraz, terminus technicus, wiki, Materiály, slovník, formulace, co znamená, popis


Pojem Juta je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Juta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Juta je lýkové vlákno ze stonků některých druhů jutovníku (Corchorus).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Juta ve Wikislovníku

Najít slovo Juta ve Wikizdrojích

Najít heslo Juta na Google.cz

Zkusit najít výraz Juta ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Juta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Juta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Juta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Juta? resp. co znamená výraz Juta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Juta, odpověď na dotaz co je to Juta?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Martin Ditmar? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Juta v jiné sekci než Materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.