Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Co to je Juta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Juta?

Juta je přírodní materiál, známý již od 16. století především v Indii. Zde se juta využívala jako materiál pro výrobu oblečení. Velkovýrobcem se později stalo Skotsko a Británie a materiál se rozšířil do celého světa. Vlákna rostou ve vlhkých tropech, jsou recyklovatelná a odolávají mikroorganizmům.
Výroba látky je levná, materiál lze dobře barvit. Nevýhodou je poměrně vysoká prašnost. V současnosti se juta nepoužívá jen na výrobu pytlů, ale také v nábytkářství, při výrobě bytového textilu, koberců či módních doplňků.


Co je to Juta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Juta patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, co to je, Juta, co znamená, co je to Juta?, Materiály, informace, heslo, pojem, Materiály, formulace, slovník, termín, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, wiki


Pojem Juta je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Juta?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Juta je lýkové vlákno ze stonků některých druhů jutovníku (Corchorus).

Jiné zdroje informací o pojmu Juta

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Juta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Juta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Juta ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Juta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Juta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Juta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Juta například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Juta? resp. jaký je význam slova Juta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Juta, odpověď na dotaz co je to Juta?. Víte např. kdo to je Ivan Pilný? Znáte a víte kdo je Martin Ditmar? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.