Co je to?
Výraz, termín, definice slova Juta. Co znamená odborný pojem Juta z kategorie Materiály?

Co je to Juta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Juta?

Juta je přírodní materiál, známý již od 16. století především v Indii. Zde se juta využívala jako materiál pro výrobu oblečení. Velkovýrobcem se později stalo Skotsko a Británie a materiál se rozšířil do celého světa. Vlákna rostou ve vlhkých tropech, jsou recyklovatelná a odolávají mikroorganizmům.
Výroba látky je levná, materiál lze dobře barvit. Nevýhodou je poměrně vysoká prašnost. V současnosti se juta nepoužívá jen na výrobu pytlů, ale také v nábytkářství, při výrobě bytového textilu, koberců či módních doplňků.


Co je to Juta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Juta. Co znamená odborný pojem Juta z kategorie Materiály?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Juta s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Juta patří do kategorie materiály

Klíčová slova: názvosloví, slovník, co znamená, formulace, význam slova, slovo, co to je, odborný výraz, definice, popis, terminus technicus, synonymum, terminologie, materiály, definice pojmu, termín, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Juta je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Juta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Juta je lýkové vlákno ze stonků některých druhů jutovníku (Corchorus).
Naprostá většina jutových vláken se zpracovává na přízi, (dosud) jen zanedbatelné množství vlákenného materiálu jde do netkaných textilií.
Z více než 90 % přízí se vyrábí tkaniny, jen malá část hrubých přízí se používá na provaznické výrobky.

Další zdroje informací o slovu Juta

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Juta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Juta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Juta na Youtube

Zkusit najít heslo Juta ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Juta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Juta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Juta například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Juta? resp. co znamená výraz Juta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Juta, odpověď na dotaz co je to Juta?. Víte např. kdo to je Tereza Brodská? Znáte a víte kdo je Andělíčkářka? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.