Co je to?
Definice výrazu, termínu Juta. Co znamená odborný pojem Juta z kategorie Materiály?

Co je Juta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Juta?

Juta je přírodní materiál, známý již od 16. století především v Indii. Zde se juta využívala jako materiál pro výrobu oblečení. Velkovýrobcem se později stalo Skotsko a Británie a materiál se rozšířil do celého světa. Vlákna rostou ve vlhkých tropech, jsou recyklovatelná a odolávají mikroorganizmům.
Výroba látky je levná, materiál lze dobře barvit. Nevýhodou je poměrně vysoká prašnost. V současnosti se juta nepoužívá jen na výrobu pytlů, ale také v nábytkářství, při výrobě bytového textilu, koberců či módních doplňků.


Co je to Juta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Juta. Co znamená odborný pojem Juta z kategorie Materiály?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Juta je v kategorii materiály

Klíčová slova: definice, materiály, odborný výraz, význam pojmu, formulace, heslo, názvosloví, co znamená, popis, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, materiály, vysvětlení, definice pojmu, Juta, slovník


Pojem Juta je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Juta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Juta je lýkové vlákno ze stonků některých druhů jutovníku (Corchorus).
Naprostá většina jutových vláken se zpracovává na přízi, (dosud) jen zanedbatelné množství vlákenného materiálu jde do netkaných textilií.
Z více než 90 % přízí se vyrábí tkaniny, jen malá část hrubých přízí se používá na provaznické výrobky.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Juta ve Wikizdrojích

Najít výraz Juta na Google.cz

Vyhledat termín Juta ve Wikislovníku

Najít termín Juta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Juta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Juta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Juta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Juta? resp. co znamená Juta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Juta, odpověď na dotaz co je to Juta?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Kynolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v materiály. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.