Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Co to je Juta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Juta?

Juta je přírodní materiál, známý již od 16. století především v Indii. Zde se juta využívala jako materiál pro výrobu oblečení. Velkovýrobcem se později stalo Skotsko a Británie a materiál se rozšířil do celého světa. Vlákna rostou ve vlhkých tropech, jsou recyklovatelná a odolávají mikroorganizmům.
Výroba látky je levná, materiál lze dobře barvit. Nevýhodou je poměrně vysoká prašnost. V současnosti se juta nepoužívá jen na výrobu pytlů, ale také v nábytkářství, při výrobě bytového textilu, koberců či módních doplňků.


Co je to Juta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Juta. Co znamená pojem Juta z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Juta můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Juta je v sekci Materiály

Klíčová slova: Materiály, odborné názvosloví, význam slova, vysvětlení, pojem, synonymum, slovo, odborný výraz, Materiály, informace, terminologie, Juta, co znamená, přesný význam, formulace, co je to Juta?, názvosloví, definice pojmu


Pojem Juta je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Juta?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Juta je lýkové vlákno ze stonků některých druhů jutovníku (Corchorus).

Jiné zdroje informací o pojmu Juta

Vyhledat výraz Juta ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Juta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Juta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Juta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Juta ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Juta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Juta například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Juta? resp. co přesně označuje termín Juta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Juta, odpověď na dotaz co je to Juta?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Seřizovač CNC? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.