Co je to?
Definice výrazu, termínu Pergola. Co znamená odborný pojem Pergola z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pergola? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pergola

Pergola je pojem, který nelze nalézt ve stavebním zákoně. Její název je odvozen od latinského slova pergere. Jedná se o lehkou konstrukci, která je tvořena sloupy, latěmi nebo trámky. Její hlavní funkcí je sloužit jako podpora pro popínavé rostliny, které se po ní mají pnout a poskytovat stinné zázemí majitelům. Vzhledem k tomu, že pergola nemá mít zastřešení, není nutné její posouzení podle stavebního zákona.
Pergola je definována jako loubí s lehkou konstrukcí, rostliny vytvářejí děrovaný lehký strop a stěny. Proto nelze zaměňovat pojmy pergola a přístřešek. Pergola je pouze lehká okrasná stavba, se kterou se lze setkat buď v zahradách, nebo v parcích. Je také oblíbeným prvkem zahradní architektury, kde vytváří místa určená k posezení a odpočinku a částečně krytá vzdušnou střechou tvořenou zelení. Pergoly mohou doplňovat zahradní altány, verandy, terasy. Často se nacházejí také v zahradách zámků. Mohou také přímo navazovat na budovy. Pergoly se vyrábějí na zakázku nebo lze zakoupit hotovou typizovanou pergolu. Materiálem je většinou dřevo jako přírodní materiál.


Co je to Pergola? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pergola. Co znamená odborný pojem Pergola z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Pergola sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pergola je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, definice, terminologie, význam, slovník, odborný výraz, synonymum, význam slova, popis, stavebnictví, co znamená, stavebnictví, termín, Pergola, co to je


Pojem Pergola je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pergola? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pergola (název zahradního prvku je odvozen od slovesa pergere v lidové latině) je lehká okrasná stavba umístěná obvykle na zahradě nebo v parku. Jedná se často o dřevěné loubí složené z volně stojících sloupů, což jsou nejčastěji (různě masivní) trámy, nahoře propojené. Je také prvek zahradní architektury používaný v sadovnické tvorbě. Užívá se jako ozdobný prvek zejména pro růst popínavých rostlin, které vytvoří nad prostorem pod pergolou zastřešené místo vhodné pro posezení a odpočinek osob. Pergola může být vhodným architektonickým doplňkem k dalším podobným obytným stavbám jako jsou zahradní altány či otevřené verandy apod. Často se s nimi můžeme setkat například v zámeckých zahradách.

Pro více informací o heslu Pergola zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Pergola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pergola na Youtube

Zkusit najít termín Pergola ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Pergola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Pergola ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Pergola na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pergola například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pergola? resp. co se skrývá pod slovem Pergola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pergola, odpověď na dotaz co je to Pergola?. Víte např. kdo to je Slaboch? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.