Co je to?
Definice výrazu, termínu Enuréza. Co znamená odborný pojem Enuréza z kategorie Nemoce?

Co je Enuréza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Enuréza?

Enuréza znamená nepříjemný problém – jedná se o pomočování u osob, které by močení měly mít pod kontrolou (tedy ne u malých dětí). Je to tedy narušení schopnosti moč udržet. Za zdravotní problém bývá enuréza považována cca od tří let věku, protože od tohoto období by i dítě mělo v bdělém stavu moč udržet. Udržet moč ve spánku by mělo být samozřejmostí od cca pěti let věku.
Přesnou frekvenci pomočení nedefinují ani sami lékaři. Enuréza bývá způsobena organickými nebo funkčními poruchami, ale může být i psychického původu.


Co je to Enuréza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Enuréza. Co znamená odborný pojem Enuréza z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Enuréza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice, termín, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, slovník, význam pojmu, přesný význam, terminologie, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, co to je, heslo, co je to Enuréza?, terminus technicus, slovo, formulace


Pojem Enuréza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Enuréza?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Enuréza – (enuresis) je porucha schopnosti udržet moč u osob, které by již měly umět močení kontrolovat. Etymologie slova: latinský pojem enuresis vznikl z řeckého slova enourein – vypouštět moč. Obecný nástup kontroly moči v dětském věku bývá u zdravých jedinců do cca 3. roku věku, po tomto věku signalizuje pomočení v bdělém stavu zdravotní problém. Schopnost udržení moči během spánku se vyvíjí déle, po 5. roce věku se předpokládá dozrání reflektorické regulace nočního močení i hormonálního regulačního systému produkce moči. Vedle věkových kritérií se zohledňují také další problémy (např. obtížné močení, umočování, přerušované močení, současná zácpa a únik stolice, nadměrné pití, infekce močových cest, zúžená močová trubice, neurologický a psychomotorický stav). Ve většině případů není pomočování zapříčiněno psychikou, ale funkční nebo organickou poruchou, jako je například nedostatek vasopresinu (specifického hormonu), zánět či porucha funkce močových cest. Není jednoznačné, jak časté pomočení lze označit za enurézu. V českých lékařských kruzích je za enuretika (osobu trpící enurézou) považován ten, kdo se pomočí častěji než dvakrát za posledních šest měsíců. Někteří lékaři jsou vůči diagnóze enuresis tolerantnější, takže za nemoc považují až mnohem častější pomočení (častěji než dvakrát za měsíc).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Enuréza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Enuréza ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enuréza ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Enuréza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enuréza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Enuréza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Enuréza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Enuréza? resp. co znamená výraz Enuréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enuréza, odpověď na dotaz co je to Enuréza?. Víte např. kdo to je Kybergroomer? Znáte a víte kdo je Atomista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.