Co je to?
Definice výrazu, termínu Enuréza. Co znamená odborný pojem Enuréza z kategorie Nemoce?

Co je to Enuréza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Enuréza

Enuréza znamená nepříjemný problém – jedná se o pomočování u osob, které by močení měly mít pod kontrolou (tedy ne u malých dětí). Je to tedy narušení schopnosti moč udržet. Za zdravotní problém bývá enuréza považována cca od tří let věku, protože od tohoto období by i dítě mělo v bdělém stavu moč udržet. Udržet moč ve spánku by mělo být samozřejmostí od cca pěti let věku.
Přesnou frekvenci pomočení nedefinují ani sami lékaři. Enuréza bývá způsobena organickými nebo funkčními poruchami, ale může být i psychického původu.


Co je to Enuréza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Enuréza. Co znamená odborný pojem Enuréza z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Enuréza patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, odborný výraz, přesný význam, Enuréza, slovník, definice, přesný výraz, názvosloví, nemoce, pojem, nemoce, popis, slovo, termín, terminus technicus, význam, terminologie


Pojem Enuréza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Enuréza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enuréza – (enuresis) je porucha schopnosti udržet moč u osob, které by již měly umět močení kontrolovat. Etymologie slova: latinský pojem enuresis vznikl z řeckého slova enourein – vypouštět moč. Obecný nástup kontroly moči v dětském věku bývá u zdravých jedinců do cca 3. roku věku, po tomto věku signalizuje pomočení v bdělém stavu zdravotní problém. Schopnost udržení moči během spánku se vyvíjí déle, po 5. roce věku se předpokládá dozrání reflektorické regulace nočního močení i hormonálního regulačního systému produkce moči. Vedle věkových kritérií se zohledňují také další problémy (např. obtížné močení, umočování, přerušované močení, současná zácpa a únik stolice, nadměrné pití, infekce močových cest, zúžená močová trubice, neurologický a psychomotorický stav). Ve většině případů není pomočování zapříčiněno psychikou, ale funkční nebo organickou poruchou, jako je například nedostatek vasopresinu (specifického hormonu), zánět či porucha funkce močových cest. Není jednoznačné, jak časté pomočení lze označit za enurézu. V českých lékařských kruzích je za enuretika (osobu trpící enurézou) považován ten, kdo se pomočí častěji než dvakrát za posledních šest měsíců. Někteří lékaři jsou vůči diagnóze enuresis tolerantnější, takže za nemoc považují až mnohem častější pomočení (častěji než dvakrát za měsíc).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Enuréza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enuréza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Enuréza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Enuréza ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Enuréza na Google.cz

Najít výraz Enuréza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Enuréza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Enuréza? resp. co znamená Enuréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enuréza, odpověď na dotaz co je to Enuréza?. Víte např. kdo to je Jiří Hynek? Znáte a víte kdo je Humanista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.