Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Enuréza. Co znamená pojem Enuréza z kategorie Nemoce?

Co je Enuréza?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Enuréza?

Enuréza znamená nepříjemný problém – jedná se o pomočování u osob, které by močení měly mít pod kontrolou (tedy ne u malých dětí). Je to tedy narušení schopnosti moč udržet. Za zdravotní problém bývá enuréza považována cca od tří let věku, protože od tohoto období by i dítě mělo v bdělém stavu moč udržet. Udržet moč ve spánku by mělo být samozřejmostí od cca pěti let věku.
Přesnou frekvenci pomočení nedefinují ani sami lékaři. Enuréza bývá způsobena organickými nebo funkčními poruchami, ale může být i psychického původu.


Co je to Enuréza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Enuréza. Co znamená pojem Enuréza z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Enuréza s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Enuréza se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: wiki, nemoce, co je to Enuréza?, názvosloví, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, informace, popis, definice pojmu, slovník, co to je, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, slovo, přesný význam, definice


Pojem Enuréza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Enuréza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enuréza – (enuresis) je porucha schopnosti udržet moč u osob, které by již měly umět močení kontrolovat. Etymologie slova: latinský pojem enuresis vznikl z řeckého slova enourein – vypouštět moč. Obecný nástup kontroly moči v dětském věku bývá u zdravých jedinců do cca 3. roku věku, po tomto věku signalizuje pomočení v bdělém stavu zdravotní problém. Schopnost udržení moči během spánku se vyvíjí déle, po 5. roce věku se předpokládá dozrání reflektorické regulace nočního močení i hormonálního regulačního systému produkce moči. Vedle věkových kritérií se zohledňují také další problémy (např. obtížné močení, umočování, přerušované močení, současná zácpa a únik stolice, nadměrné pití, infekce močových cest, zúžená močová trubice, neurologický a psychomotorický stav). Ve většině případů není pomočování zapříčiněno psychikou, ale funkční nebo organickou poruchou, jako je například nedostatek vasopresinu (specifického hormonu), zánět či porucha funkce močových cest. Není jednoznačné, jak časté pomočení lze označit za enurézu. V českých lékařských kruzích je za enuretika (osobu trpící enurézou) považován ten, kdo se pomočí častěji než dvakrát za posledních šest měsíců. Někteří lékaři jsou vůči diagnóze enuresis tolerantnější, takže za nemoc považují až mnohem častější pomočení (častěji než dvakrát za měsíc).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Enuréza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Enuréza ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Enuréza na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Enuréza na Youtube

Hledat slovo Enuréza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enuréza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Enuréza například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Enuréza? resp. jaký je význam slova Enuréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enuréza, odpověď na dotaz co je to Enuréza?. Víte např. kdo to je Kostelník? Znáte a víte kdo je Atomista? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Bolest uší, enuréza, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.