Co je to?
Definice odborného termínu, slova UNICEF. Co znamená pojem UNICEF z kategorie Zkratky?

Co je to UNICEF? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova UNICEF

UNICEF je zkratka dětského fondu Organizace spojených národů. Jedná se o nevládní a neziskovou organizaci, která vznikla v roce 1946. Hlavní sídlo této humanitární organizace je v New Yorku, zastoupení má UNICEF v cca 160 zemích.
Hlavní náplní práce této organizace je chránit a zlepšovat podmínky pro život dětí a podporovat jejich rozvoj. UNICEF vznikl z původní součásti Organizace spojených národů s názvem Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci.


Co je to UNICEF? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova UNICEF. Co znamená pojem UNICEF z kategorie Zkratky?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova UNICEF sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín UNICEF patří do sekce zkratky

Klíčová slova: slovník, slovo, co je to UNICEF?, synonymum, definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, formulace, zkratky, terminus technicus, termín, co znamená, význam pojmu, terminologie, definice, wiki, UNICEF, zkratky


Pojem UNICEF je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem UNICEF? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dětský fond Organizace spojených národů (anglicky United Nations Children’s Fund) je částí Organizace spojených národů. Je to největší světová organizace, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Byl vytvořen 11. prosince 1946.
Do roku 1953 se nazýval Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci. Z anglického originálu tohoto názvu United Nations International Children’s Emergency Fund vznikla zkratka UNICEF, která se používá dodnes. Má zastoupení v 158 zemích.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo UNICEF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz UNICEF ve Wikizdrojích

Hledat heslo UNICEF ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UNICEF ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo UNICEF ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo UNICEF ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo UNICEF například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená UNICEF? resp. co znamená UNICEF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UNICEF, odpověď na dotaz co je to UNICEF?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kaňkovský? Znáte a víte kdo je Carl Zeiss? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?