Co je to?
Definice výrazu UNICEF. Co znamená odborný pojem UNICEF z kategorie Zkratky?

Co to je UNICEF? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu UNICEF?

UNICEF je zkratka dětského fondu Organizace spojených národů. Jedná se o nevládní a neziskovou organizaci, která vznikla v roce 1946. Hlavní sídlo této humanitární organizace je v New Yorku, zastoupení má UNICEF v cca 160 zemích.
Hlavní náplní práce této organizace je chránit a zlepšovat podmínky pro život dětí a podporovat jejich rozvoj. UNICEF vznikl z původní součásti Organizace spojených národů s názvem Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci.


Co je to UNICEF? Význam slova, termín, Definice výrazu UNICEF. Co znamená odborný pojem UNICEF z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova UNICEF sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem UNICEF patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: význam, Zkratky, popis, lexikon, definice pojmu, terminus technicus, UNICEF, přesný význam, význam pojmu, co to je, slovník, názvosloví, formulace, přesný výraz, informace, odborný výraz, slovo, termín


Pojem UNICEF je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu UNICEF píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dětský fond Organizace spojených národů (anglicky United Nations Children’s Fund) je částí Organizace spojených národů. Je to největší světová organizace, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Byl vytvořen 11. prosince 1946.
Do roku 1953 se nazýval Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci. Z anglického originálu tohoto názvu United Nations International Children’s Emergency Fund vznikla zkratka UNICEF, která se používá dodnes. Má zastoupení v 158 zemích.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem UNICEF na Youtube

Hledat slovo UNICEF ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UNICEF ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín UNICEF ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo UNICEF ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo UNICEF ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo UNICEF například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to UNICEF? resp. co se vlastně skrývá pod slovem UNICEF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UNICEF, odpověď na dotaz co je to UNICEF?. Víte např. kdo to je Ariana Grande? Znáte a víte kdo je Richard Nixon? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín UNICEF hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?