Co je to?
Definice výrazu UNICEF. Co znamená odborný pojem UNICEF z kategorie Zkratky?

Co to je UNICEF? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu UNICEF

UNICEF je zkratka dětského fondu Organizace spojených národů. Jedná se o nevládní a neziskovou organizaci, která vznikla v roce 1946. Hlavní sídlo této humanitární organizace je v New Yorku, zastoupení má UNICEF v cca 160 zemích.
Hlavní náplní práce této organizace je chránit a zlepšovat podmínky pro život dětí a podporovat jejich rozvoj. UNICEF vznikl z původní součásti Organizace spojených národů s názvem Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci.


Co je to UNICEF? Význam slova, termín, Definice výrazu UNICEF. Co znamená odborný pojem UNICEF z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo UNICEF je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: definice, Zkratky, synonymum, formulace, termín, heslo, názvosloví, definice pojmu, UNICEF, vysvětlení, slovo, pojem, terminus technicus, terminologie, popis, přesný výraz, význam pojmu, Zkratky


Pojem UNICEF je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem UNICEF? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dětský fond Organizace spojených národů (anglicky United Nations Children’s Fund) je částí Organizace spojených národů. Je to největší světová organizace, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Byl vytvořen 11. prosince 1946.
Do roku 1953 se nazýval Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci. Z anglického originálu tohoto názvu United Nations International Children’s Emergency Fund vznikla zkratka UNICEF, která se používá dodnes. Má zastoupení v 158 zemích.

Více informací o pojmu UNICEF lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem UNICEF ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UNICEF ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz UNICEF ve Wikislovníku

Hledat výraz UNICEF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz UNICEF na Google.cz

Hledat videa s názvem UNICEF na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo UNICEF například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je UNICEF? resp. jaký je význam slova UNICEF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UNICEF, odpověď na dotaz co je to UNICEF?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Václav IV? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?