Co je to?
Definice výrazu Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Co to je Useň? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Useň?

Useň je označení pro opracovanou zvířecí kůži (zbavenou srsti a připravenou pro další zpracování), kterou lze využít pro výrobu oděvů, bot, potahů nebo jiných výrobků.


Co je to Useň? Význam slova, termín, Definice výrazu Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Useň můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Useň je v sekci Materiály

Klíčová slova: význam slova, wiki, Useň, definice, slovo, co je to Useň?, názvosloví, popis, odborný výraz, heslo, terminologie, formulace, význam pojmu, přesný význam, co znamená, Materiály, informace, pojem


Pojem Useň je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Useň?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kůže jako materiál je nezpracovaná surovina z kůže obratlovců – z jejich tělního pokryvu. Zpracovaná kůže se nazývá useň, ale slovo kůže se používá jako synonymum slova useň. Zpracovaná zvířecí (výjimečně u některých přírodních národů i lidská) kůže se od pradávna využívala jako oděv nebo surovina k výrobě oděvů, obuvi, oděvních doplňků a různých artefaktů. Specifické využití má kůže při výrobě bicích hudebních nástrojů – bubnů. Dnes je však často nahrazována umělými materiály.

Další zdroje informací o slovu Useň

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Useň ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Useň ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Useň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Useň ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Useň ve Wikislovníku

Najít slovo Useň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Useň například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Useň? resp. co je to Useň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Useň, odpověď na dotaz co je to Useň?. Víte např. kdo to je Martin Zounar? Znáte a víte kdo je Medik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Useň i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.