Co je to?
Definice výrazu Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Co je Useň? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Useň

Useň je označení pro opracovanou zvířecí kůži (zbavenou srsti a připravenou pro další zpracování), kterou lze využít pro výrobu oděvů, bot, potahů nebo jiných výrobků.


Co je to Useň? Význam slova, termín, Definice výrazu Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Useň můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Useň je v sekci materiály

Klíčová slova: Useň, význam pojmu, terminus technicus, odborný výraz, slovo, synonymum, přesný výraz, termín, co je to Useň?, informace, heslo, pojem, materiály, názvosloví, odborné názvosloví, materiály, co to je, vysvětlení


Pojem Useň je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Useň? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kůže jako materiál je nezpracovaná surovina z kůže obratlovců – z jejich tělního pokryvu. Zpracovaná kůže se nazývá useň, ale slovo kůže se používá jako synonymum slova useň. Zpracovaná zvířecí (výjimečně u některých přírodních národů i lidská) kůže se od pradávna využívala jako oděv nebo surovina k výrobě oděvů, obuvi, oděvních doplňků a různých artefaktů. Specifické využití má kůže při výrobě bicích hudebních nástrojů – bubnů. Dnes je však často nahrazována umělými materiály.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít Useň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Useň ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Useň ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Useň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Useň ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Useň ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Useň například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Useň? resp. co znamená výraz Useň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Useň, odpověď na dotaz co je to Useň?. Víte např. kdo to je Jakub Janda? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.