Co je to?
Výraz, termín, definice slova Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Co je Useň?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Useň?

Useň je označení pro opracovanou zvířecí kůži (zbavenou srsti a připravenou pro další zpracování), kterou lze využít pro výrobu oděvů, bot, potahů nebo jiných výrobků.


Co je to Useň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Useň? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Useň je v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, materiály, termín, význam, co to je, informace, definice, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, synonymum, popis, odborné názvosloví, slovo, wiki, názvosloví, přesný význam, Useň


Pojem Useň je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Useň? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kůže jako materiál je nezpracovaná surovina z kůže obratlovců – z jejich tělního pokryvu. Zpracovaná kůže se nazývá useň, ale slovo kůže se používá jako synonymum slova useň. Zpracovaná zvířecí (výjimečně u některých přírodních národů i lidská) kůže se od pradávna využívala jako oděv nebo surovina k výrobě oděvů, obuvi, oděvních doplňků a různých artefaktů. Specifické využití má kůže při výrobě bicích hudebních nástrojů – bubnů. Dnes je však často nahrazována umělými materiály.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Useň ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Useň ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Useň ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Useň na Youtube

Najít termín Useň ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Useň ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Useň například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte co znamená Useň? resp. co vlastně znamená slovo Useň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Useň, odpověď na dotaz co je to Useň?. Víte např. kdo to je Gustav Klimt? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, sklo, useň, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.